Ú s t í n/L. – Po dvou venkovních utkáních přivítá Slovan v rámci třicátého šestého kola Chance ligy Baník Sokolov. Oba týmy se utkaly naposledy v listopadu minulého roku, v druhé minutě druhé třetiny sice vyrovnával Vrdlovec na 1:1, zbytek zápasu ale naprosto ovládl Sokolov, který nakonec zvítězil vysoko 8:2. Jak dopadne toto utkání se dozvíme ve středu od 18:00.

HC Slovan Ústí nad Labem

Slovan se po třiceti pěti odehraných zápasech dostal zpět na nesestupové pozice, na dvanáctém místě ztrácí bod na místa zajišťující předkolo playoff, naopak na příčky znamenající baráž mají ústečtí náskok také pouze bod. Poslední utkání sehrálo Ústí na ledě třebíčské Slavie, kde Slovan zvládl vydolovat všechny tři body za výhru 3:2, rozhodující trefu zaznamenal Ondřej Bláha. V tabulce domácích zápasů se drží Slovan na nelichotivém patnáctém místě. Ofenziva ústeckého klubu se může spoléhat zejména na Daniela Vrdlovce, který si zatím připsal 28 kanadských bodů (7+21).

HC Baník Sokolov

Baník se po čtyřiatřiceti zápasech drží na pátém místě ligové tabulky s náskokem šesti bodů na sedmé místo, které by ho poslalo pouze do předkola playoff. V posledním utkání hostil Sokolov Prostějov a v první třetině se dokázal prosadit hned třikrát, Jestřábi sice dotahovali, nakonec si ale všechny body sebrali hráči Baníku za výhru 5:4. Na venkovních hřištích se Sokolovu daří, patří jim třetí pozice. Nejproduktivnějším hráčem Západočechů je Vojtěch Tomi – 29 (13+16).

Poslední odehrané utkání Slovanu

SK Horácká Slavia Třebíč vs. HC Slovan Ústí nad Labem – 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 38. Šťovíček (Bittner), 45. Vodný (Nedvídek, Krliš) – 20. Havránek (Drtina, Vrdlovec), 35. Bernat (Trefný, Kottek), 54. O. Bláha (Brož). Rozhodčí: Hucl, Šudoma – Polák, Vašíček. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 841. Střely na branku: 34:25. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Hunkes, Doudera, Furch, Forman, Tureček, Poizl, Mlčák – Šťovíček, Bittner, Střondala – Sklenář, Nedvídek, Krliš – Gajarský, Vodný, Vedral – Ferda, Michálek, Křehlík.

HC Slovan Ústí nad Labem: Zajíček – Drtina, Havránek, Brož, Kottek, Trefný, Mareš, Záruba – Milfait, Vrdlovec, Š. Bláha – Trávníček, Urban, D. Tůma – M. Tůma, O. Bláha, Severa – Bernat, Čermák.

Poslední odehrané utkání Sokolova

HC Baník Sokolov vs. LHK Jestřábi Prostějov - 5:4 (3:0, 0:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 3. Vracovský (Hašek), 11. Šmerha (Rulík, Kverka), 18. Vracovský (Jandus), 51. Bílek, 59. Přibyl (Kverka, Weinhold) – 24. Jáchym (Koblížek), 43. Beránek (Jáchym), 51. Motloch (Švec, Jáchym), 54. Jáchym (Štefka, Jelínek). Rozhodčí: Zubzanda, Valenta – Hnát, Dědek. Vyloučení: 4:7 (Kloz - 5+ do konce zápasu). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 532. Střely na branku: 38:36. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:4, 5:4.

HC Baník Sokolov: Cichoň – Klejna, Pohl, Vodička, Rulík, Novák, Zeman, Weinhold – Jurčík, Šmerha, Prymula – Vracovský, Rohan, Jiskra – Kverka, Hašek, Tomi – Bílek, Přibyl, Jandus.

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha – Husák, Klimíček, M. Jáchym, Krejčí, Motloch, Vala – Beránek, Novák, Jiránek – Koblížek, T. Jáchym, Kloz – Janeček, Švec, Mrázek – Jelínek, Štefka, Račuk.