Dvaadvacetiletý obránce Richard Záruba nastoupil ve žlutomodrém dresu v loňské sezoně k jednatřiceti utkáním. Rodák z Klášterce nad Ohří bude pokračovat v dresu Slovanu i v příští sezoně a bude chtít pomoci obranným řadám i v druholigové sezoně.

Richarde, zůstáváte ve žlutomodrém dresu, co rozhodlo o vašem setrvání?

Oslovilo mě, že mě klub ihned kontaktoval po sezóně a projevil zájem o mém setrvání. Velkou roli hrálo také to, že Slovan zůstává po sportovní stránce profesionálním klubem.

Byl jste u sestupu Slovanu, jak těžké bude, vrátit se zpět?

Bude to hodně těžké. Konkurenční mužstva zbrojí, chtějí se poprat také o postup, mají srovnatelné kádry se Chance ligou.

Už je odtajněno několik jmen pro novou sezónu, co říkáte na tvořící se kádr?

Jsem mile překvapen, že pokračují ve Slovanu zkušení hráči jako Jakub Trefný, Martin Tůma, Jiří Drtina nebo Lukáš Cikánek. Jde vidět, že jsou to srdcaři a současná situace jim není lhostejná.

V sezóně čeká na Slovan i několik regionálních derby, na jaké zápasy se nejvíc těšíte?

Těším se na regionální derby s Chomutovem a Mostem, který bude mít také zajímavý kádr. Nelze opomenout sílu kádru Děčína, kde budou působit hráči se kterými jsem hrál minulou sezónu právě v dresu Slovanu.

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Ústí nad Labem - 2. liga zná již svůj jízdní řád pro ročník 2022/2023. Slovan bude zahajovat tento ročník hned pikantním derby na ledě Děčína, a to ve středu 21.09.2022. První domácí utkání poté odehraje o tři dny později proti Příbrami. Ve 4. kole, první říjnový den pak čeká Slovan očekávaný souboj na ledě Pirátů z Chomutova. Stejně jako v loňské sezoně bude hrát Slovan svá domácí utkání ve všední den od 18. hod. Sobotní domácí střetnutí budou začínat od 16. hod. Níže naleznete kompletní rozpis utkání Slovanu pro první část sezony.

  • Ústí nad Labem - I v příští sezoně bude podporovat ústecký Slovan podnikatel a 20% vlastník klubu Miroslav Zadák. Majitel firmy ATT Investments podporuje Slovan již sedmým rokem. V otevřeném rozhovoru zhodnotil minulou sezonu, nastínil svoje plány do dalších let a vyzval i další místní firmy k podpoře sportu v regionu.

  • Zástupci druholigových klubů se dnes dohodli na podobě soutěže pro další sezonu. Třetí nejvyšší liga bude rozdělena na Západ a Východ, celkový vítěz přímo postoupí do Chance ligy.

Youtube kanál

Sestřih: Slovan vs. Šumperk, 17. 3. 2022

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže