Ú s t í n/L. - Sérii tří zápasů na domácím ledě ukončí Ústečtí Lvi v pondělí 6.listopadu od 18:00 proti celku z Havlíčkova Brodu, jenž byl v uplynulé čtvrtině soutěže jedním z klubů, které okradly Slovan o body. Ústečtí hokejisté tedy mají svému zítřejšímu soupeři co vracet a na domácím ledě určitě budou chtít plně bodovat.

2 utkání se shut-outem 1
8:1 (Olomouc) nejvyšší výhra 7:3 (Havířov)
2:4 (Chomutov) nejvyšší prohra 4:10 (Chomutov)
J. Grof; 19b (9+10) nejproduktivnější hráč J. Žák; 14b (4+10)

První čtvrtina soutěže

HC Rebel Havlíčkův Brod nevstoupil letos do soutěže vůbec špatně, první utkání proti Havířovu sice prohrál, ale v následných třech zápasech zaznamenal vítězství. Poté ztratil body s Kometou Brno, ale porazil Ústecké Lvy, to však bylo na dlouhou dobu vše. Z příštích sedmi utkání získali hokejisté z Havlíčkova Brodu pouze jeden bod, po překlenutí první čtvrtiny sezóny smolnou sérii přeťali výhrami proti Havířovu a Ostravě, ale vzápětí utrpěli opět tři porážky. Tyto výsledky zatím zaručují pondělnímu soupěři Slovanu třinácté, tedy předposlední, místo v tabulce.

Opory týmu

V útočných řadách zatím stojí za zmínku výkony Vladislava Kubeše, který je nejlepším střelcem týmu, naopak poněkud za očekáváním zůstává kapitán Jaroslav Žák, přestože vévodí produktivitě týmu, a to hlavně díky deseti asistencím, nedokázal doposud vsítit více než čtyři branky, přitom právě on by měl být hlavním „tahounem“ týmu a na ledě dostává hodně prostoru. Nejproduktivnějším obráncem je Michal Roháčik (10 bodů), ale v defenzivě nepůsobí zase tak zářivě. Po potížích se zdravotním stavem brankářů získal Havlíčkův Brod Martina Růžičku z Pardubic, který si mezi tyče stoupl v posledních čtyřech utkáních.
V týmu v poslední době došlo k několika změnám, tou nejzásadnější ale je sobotní odvolání trenéra Kamila Pokorného, asistenti u týmu zůstávají.