Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi dokázali v nedělním zápase s Plzní urvat alespoň jeden bod, když Pavel Janků zařídil minutu před koncem třetí třetiny prodloužení, v němž Ústečané padli. Nyní čeká Lvy vedoucí tým O2 extraligy - HC Mountfield, na který ztrácejí Severočeši neuvěřitelných padesát bodů. Ani vzájemná utkání s Budějovicemi nejsou pro Ústečany moc lichotivá. Ve všech třech zápasech to byli právě jihočeští hráči, kteří brali tři body. Jestli uspějí Ústečtí Lvi na jihu Čech a budou bodovat, to se ukáže v úterý 22. ledna od 17:30 hodin.

6:1 (Zlín) nejvyšší výhra 5:1 (Kladno)
2:5 (Pardubice) nejvyšší prohra 0:11 (Karlovy Vary)
V. Hübl; 27b (16+11) nejproduktivnější hráč R. Špirko; 24b (14+10)

Průběh sezony

České Budějovice vstoupili do O2 extraligy porážkou se Slavií, které podlehli až v samostatných nájezdech (4:3). Ale po nevydařeném začátku přišla na řadu šňůra deseti vyhraných zápasů v řadě, kterou ukončila až prohra na ledě Litvínova (5:3). Neúspěch s Litvínovem zanechal na budějovických hráčích negativní dopad, protože v následujících třech utkáních získali pouze bod, a to v Karlových Varech (6:5). Sérii šesti vyhraných zápasů v řadě předvedli Budějovičtí na konci listopadu a na začátku prosince, kterou jim zkazily až Pardubice, když na jejich ledě prohráli v samostatných nájezdech (3:2). I konec prosince se nesl ve znamení krize. V řadě podlehl Mountfield Liberci, Vítkovicím, Kladnu a Spartě. V novém roce si Budějovice v osmi zápasech připsali jen tři porážky, a to ve Znojmě (4:3), doma s Karlovými Vary (1:0) a na ledě Pardubic (5:2). V posledním zápase rozdrtili budějovičtí hráči Zlín (4:0).

Tahouni mužstva

Již čtvrtou sezónu spoléhají Budějovice na Romana Turka (2,17 a 92,75%), který se může pyšnit pěti vychytanými nulami v této sezóně a jednou asistencí. Turek odchytal na jihu Čech 2189 minut a je tak na druhém místě mezi všemi extraligovými brankáři.

Mezi obránci nejvíce vyčnívá Milan Toman, který má na svém kontě 19 bodů (5+14). Dále pak Petr Gřegořek, který nasbíral 10 bodů (5+5) a René Vydarený s 9 body (2+7).

V útočných řadách Mountfieldu zatím vede Viktor Hübl, který nasbíral 27 bodů (16+11). Za ním jsou v těsné blízkosti s 24 body Jiří Šimánek (17+7), Tomáš Kůrka (14+10) a Petr Sailer (12+12).