Ú s t í n/L. - Na poslední domácí zápas Ústeckých Lvů přijíždí celek z Hradce Králové. Ten má v posledních zápasech střídavou úspěšnost. Lvi si ale drží svou šňůru výher a určitě si ji nenechají těsně před koncem základní části přetrhnout. Jestli nechají, nebo ne, to se dozvíme ve středu 3. února 2010 ve Zlatopramen Aréně od 18:00. Pro ty z vás, co se na zimní stadion nedostanete je připraven online přenos.
34-5-2-3 celková bilance 20-5-6-14
1. postavení v tabulce 4.
114 získané body 76
184:90 skóre 139:119
12:1 (Tábor) nejvyšší výhra 6:1 (Havl. Brod)
0:5 (Benátky) nejvyšší prohra 2:9 (Kadaň)
1 utkání bez vstřelené branky 2
5 utkání se shut-outem 2
Jan Alinč; 39 (13+26) nejproduktivnější hráč Roubík Jaroslav; 44 (21+23)
Pavel Janků; 21 nejlepší střelec Roubík Jaroslav; 21
Milan Mikulík; 27 nejvíce asistencí Martin Koudelka; 26
Zbyněk Sklenička; 85 nejtrestanější hráč Martin Koudelka; 66
Roman Němeček; 30 hodnocení +/- Nahodil Lukáš; 11
Zdeněk Orct 93,59%; Dušan Salfický 91,41% úspěšnost brankářů Filip Luňák 93.18%; Tomáš Alexa 93.68%; Jaroslav Jágr 85.11%
Zdeněk Orct 1,91; Dušan Salfický 2,48 průměr inkas. branek Filip Luňák 2,57; Tomáš Alexa 1.97; Jaroslav Jágr 6,46

Aktuální forma Hradce

Hradec Králové se pohybuje zhruba na stejné příčce jako loni. Ba dokonce je o jedno místo lepší. V posledních několika zápasech předvádí střídavé výkony. Kromě dvou kontumačních výher nad Havířovem se mu od posledního vzájemného duelu se Slovanem podařilo zvítězit třikrát, z toho jednou v prodloužení. Prohry má na kontě také tři a také jednu v prodloužení. Poslední dvě utkání pro něj byly smolné. Nejprve v Jihlavě těsně podlehl 1:2 v prodloužení a následně doma s Olomoucí 2:3.

Opory Hradce Králové

Zřejmě největší hvězdou týmu je Jaroslav Roubík, jenž má na kontě celkem 44 kanadských bodů. Odehrál zatím dvaačtyřicet utkání, ve kterých nastřílel jedenadvacet gólů a je tak nejlepším střelcem klubu. Za ním o devět bodů méně má Martin Koudelka, jenž sice příliš moc gólů nenastřílel, ale zato na šestadvacet nahrál, čímž se stal nejlepším nahrávačem týmu. Dalším za zmínku je zajisté i brankář Filip Luňák, který za 39 zápasů pustil za svá záda 99 gólů.

Vzájemné duely

Se vzájemnými duely je to vcelku zajímavé. Začalo to ale slibně. První vzájemné utkání Lvi ovládli a zvítězili 2:0. Ve druhém si už čísté konto neudrželi. Vítězství 2:1 ale i přesto stačilo. Třetí vzájemný zápas už byl lehce o nervy. Po šedesáti minutách byl stav 1:1. Prodloužení o vítězi nerozhodlo. Na nájezdy však zvítězili lvi gólem Jana Heřmana. Mezi všemi utkáními je vidět přímá úměra zvyšujícího se hradeckého tlaku. Jak dopadne duel čtvrtý, teprve uvidíme.