Ú s t í n/L. - V pátek 18. února začalo na ústeckém Zimním stadioně Play-off první ligy a domácí Lvi si s Kometou Brno s drobnými problémy poradili. Soupeře rozhodili šťasným gólem na 2:1 a pojistku na 3:1 přidali těsně před koncem druhé třetiny. Zápas pak dovedli pečlivou hrou dozadu do vítězného konce.

Parádní začátek vyřazovacích bojů předveli Koudelka s Buďou, když prvně jmenovaný zakončoval nádhernou akci dvou na jednodu střelou pod padajícím Maláčem. Vyměnili si v jízdě několikrát puk a ústecké publikum mohlo slavit. Radost bohužel trvala jen dvě minuty. To Ondra Kříž na modré nezpracoval skákající puk a Meluzín mu ujel a "vykoupal" Lukáše Sáblíka parádním blafákem do víka.

Druhá třetina ovšem začala skvěle a hned první minuta dala vítězný gól. Střelu Víti Jankových Maláč neudržel a dezorientovní hráči Komety nedokázali uklidit kotouč do bezpečí a tak skončil v brance. Tento velice šťastný gól na dlouhé vteřiny rozhodil Maláče, který klečel v brankovišti a bez hnutí koukal do prázdna. Kometa ve druhé třetině nepotrestala několik chyb Lvů a tak přišel na konci třetiny trest. V přesilovce vypálil Václav Kočí od modré a síť za Maláčem se vlnila.

Třetí třetinu Lvi dohráli v pohodě a soupře pustili jen do několika šancí, které ale s přehledem ustrážil jak Sáblík v brance, tak obrana.

Netreadičně začal zápas 1. kola Play-off 1. ligy ve Lví aréně. Předávala se výhra 1111 piv Zlatopramen

Cenu předal zástupce DrinkUnion

Na jižní tribuně rozjíděli obecenstvo trumpetisti a nutno podotknout, že to byla paráda.

A žačalo Play-Off. Lvi vyhráli úvodní buly

Václav Kočí střílí a David Pazourek se snaží tečovat střelu před brankářem.Prostor a čas měl

Martin Koudelka na vhazování před Maláčem

Velmi "šetrně" zablokovaný Martin Koudelka po vyhraném buly

A je to tady... První gól domácích střílí po krásné kombinaci na jeden dotek s Milanem Buďou Martin Koudelka.

První přestávku obstarala malá lvíčata. Rozhodčího jim dělal Viktor

Tomáš Sýkora vyhrál i druhé úvodní vhazování druhé třetiny.

Hodně dlouho se nemohl Pavel Maláč vzpamatovat z gólu na 2:1. Puk na brankové čáře dorazil Víťa Jankových

Severní vítr je krutý... Tak tohle přesně platilo po gólu na 2:1. Kotel opět vytáhl transparent s pěkným heslem

Míra Barus a David Mazanec bojují se soupeři v rohu o kotouč.

Lukáš Sáblík hledá přes hradbu těl kotouč...

Vašek Kočí dal konečnou podobu výsledku. Střelu od modré brankář viděl až v síti.

Zlatá brána Zlatopramen. Stavba brány pro soutěž o kartony piv ve druhé přestávce.

Této soutěže se účastní 5 dospělých soutěžících.

Každý má jeden tenisák

A jejich úkolem je dopravit míček do branky na druhé straně pod Zlatou branou

Bohužel se to v prvním zápase nepodařilo nikomu

Ani tento soutěžící nebyl úspěšný

Pytlík s ledem... to pomohlo na přímý zásah pukem

Martin Štěpánek bojuje před brankou o kotouč

Obranný val na modré nepouštěl v závěrečné části Kometu do mnoha šancí.

Konec zápasu. Všichni si oddechli. Dobře to dopadlo.

K Play-off patří rituály. Letos Lvi zvolili Punk. Číra jim sluší. Asi převzali Tepličákův image

Po chodbách Lví arény se pohybují i permoníci. Patrik Fink ukryl svůj účes pod štulpnou

• Obránkyně Slovanu Veronika Hujová a brankářka Veronika Ortová obdržely nominaci na reprezentační akci žen U16 - Turnaj čtyř zemí, který se uskuteční ve dnech 17. – 22. dubna 2024 ve Švédsku. Kromě naší reprezentace se Turnaje čtyř zemí zúčastní také Švédky, Finky a Švýcarky. Děkujeme za skvělou reprezentaci našeho klubu.

• 4. třída Slovanu o víkendu získala na turnaji vítězů CCM Malé ligy v Plzni 3. místo. Celorepubliková soutěž CCM Malá liga, která se hrála od září 2023 do března 2024 pořádala o víkendu finálový turnaj, kterého se zúčastnily vítězové skupin. HC Slovan Ústí nad Labem postoupil ze své skupiny jako vítěz a postupně se utkal s HC Bílí Tygři Liberec, Wolves Plzeň a BK Havlíčkův Brod. Ve velice vyrovnaných zápasech nakonec ústeckým mladíkům uteklo stříbro o jediný gól. Součástí turnaje vítězů byly i dovednostní soutěže, kde naši čtvrťáci získali ze šesti disciplín, hned čtyři 1. místa. Dětem a realizačnímu týmu děkujeme za skvělou reprezentaci klubu a města.