Ústí čeká další venkovní zápas. Tentokrát zajíždí na led předposledního Prostějova, který dokázalo v prvním vzájemném utkání porazit. Jestřábům se moc nedaří, prohráli v posledních čtyřech kolech. Naposled s Benátkami. Slovan prohrál tři zápasy, ale ve dvou případech se jednalo o velmi vyrovnané souboje. O vedení přišel ve třetí třetině. Uvidíme, zda si to nyní pohlídá a bude brát s Prostějovem opět všechny tři body. Zápas startuje 10. 11. v 18:00.

Jestřábi pod lupou

Moravané mají po jednadvaceti kolech na svém kontě patnáct bodů, za které jim patří třináctá příčka. Celkovou bilanci mají 5:16. Čtyři výhry brali na svém ledě, z toho dvě po samostatných nájezdech. Na venkovním stadionu vyhráli pouze jednou, když obrali o všechny tři body Havlíčkův Brod.

V minulém kole prohráli s Benátkami 2:4 a připsali si čtvrtou výhru v řadě. Na Most, který je před nimi ztrácejí dvanáct bodů, ale mají k dispozici jeden zápas.

• Asistent: Jiří Vykoukal

V bráně tráví více času Juraj Šimboch, který odchytal šestnáct zápasů s úspěšností 90,48 %. Téměř o polovinu méně tam strávil Ondřej Kocián, který má po devíti utkáních úspěšnost 91,72 %. Nejvíc bodů v týmu má obránce David Roupec. Za čtyři góly a sedm asistencí jich má jedenáct. Úplně stejně je na tom útočník Václav Meidl, který má však o pět zápasů méně. Teprve nedávno přestoupil do tohoto týmu z Ústí nad Labem.

Vzájemné duely Prostějova a Ústí nad Labem

Do prvního zápasu vstoupili lépe hráči z Prostějova, kteří šli v osmé minutě do vedení 1:0. Slovan dokázal vyrovnat až na začátku druhé třetiny. Do vedení šli poté opět Jestřábi. Domácí zabrali a třemi góly otočili utkání ve svůj prospěch. Hosté využili necelou půl minutu před koncem přesilovou hru, díky čemuž zdramatizovali utkání. Ústí dokázalo závěrečný tlak ustát a po výhře 4:3 bralo všechny body.

22. kolo z pohledu obou celků

• HC Slovan Ústí nad Labem – ČEZ Motor České Budějovice 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
    Branky a nahrávky: 29. Roubík (Holomek), 30. Budínský (Vágner, Brož) – 28. Suchánek (Straka), 46. Heřman (Straka, Růžička), 60. Švihálek (Kuchejda, Pajič).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Volke) – Kolafa, Holomek, Vl. Brož, M. Vágner, K. Černý, Smetana, M. Zdvořáček – D. Tůma, Roubík, Rod – Budínský, J. Kloz, Pořický – Gengel, Baránek, P. Přeučil – T. Vávra, D. Merta.
  • HC Benátky nad Jizerou – LHK Jestřábi Prostějov 4:2 (3:0, 0:1, 1:1)
    Branky a nahrávky: 9. Bittner (Kolmann), 13. Pabiška (Bulíř, Kica), 13. Dlouhý (Ulrych), 44. Kolmann (Plutnar, Bulíř) – 25. Kubica (Meidl, Husák), 44. Stejskal (Kindl, Husák).
    Sestava LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch (13. Kocián) – Korím, Roupec, Skřivánek, Husák, Matyáš, Jedlička, Kolibár, Malý – Kajaba, Meidl, Kubica – Indra, Stejskal, Kindl – Coufal, Duba "C", Černý – Kovařík.

• Ústí nad Labem - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad Labem. Velmi rádi uvítáme do kolektivu i nové tváře, které zatím nemají s hokejem zkušenosti. Tréninky jsou vedeny kvalifikovanými trenéry a trenérkami převážně formou her a soutěží. Našim cílem je naučit děti všestranné sportovní přípravě (obratnost, rychlost, koordinace a další pohybové dovednosti). Důležité je také pro nás, aby se děti při tréninku bavily a měli radost z pohybu. Na tréninky, které budou v měsíci květnu a červnu probíhat suchou formou, mohou přijít kluci i holky ročníku 2017 a mladší. S tréninky začínáme dne 2.5.2024. Trénovat budeme vždy ve středu od 17:30 do 18:30 hod na umělé ploše uvnitř zimním stadionu (místo ledu), druhý trénink bude vždy ve čtvrtek od 15:00 do 16:00 hod na umělé trávě naproti zimnímu stadionu. Sraz s trenéry bude vždy 15 minut před tréninkem na který potřebujete pouze sportovní oblečení, sportovní obuv a láhev s pitím. V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte telefonicky hlavního trenéra základny Václava Drahoráda na 725 550 601. Trenéři a trenérky se na všechny sportovce již těší.

• Ústí nad Labem - Dorost Slovanu, který v letošní sezoně nastupoval v lize dorostu ve skupině Západ zakončil sezonu 2023/2024 na sedmém místě tabulky a splnil tak své předsezónní cíle. Uplynulou sezonu zhodnotil ústecký odchovanec a trenér této kategorie Lukáš Místecký.