Ú s t í n/L. - Pouhá dvě kola zbývají do konce základní části WSM Ligy. V rámci jednapadesátého kola cestují ústečtí hokejisté do Kadaně, kde změří síly s tamním sportovním klubem. Utkání startuje v sobotu 13. února v 17:00 hodin na zimním stadionu v Kadani. Ve vzájemných soubojích se více dařilo žlutomodrým. Ti dvakrát zvítězili a jednou odešli z ledu poraženi. Fanklub Lion Patriots pořádá na tento zápas výjezd. Sraz je ve 14:45 hod. u ústeckého zimního stadionu. Rezervace míst formou sms na tel. 608067131 (Miky).

Kadaň pod lupou

Hokejisté sportovního klubu jsou dvě kola před koncem základní části na osmém místě. Celkem získali jednasedmdesát bodů. Žlutočerní pokořili soupeře v základní hrací době v osmnácti zápasech, třikrát se radovali z bodů po výhře v prodloužení a třikrát uspěli v samostatných nájezdech.

Svěřenci trenéra Becka jednadvacetkrát podlehli protivníkům po šedesáti minutách, třikrát padli v nastaveném čase a dvě porážky utrpěli po penaltách. Ústecký Slovan i Litoměřice ztrácí na Kadaň dva body a teprve až dvě poslední kola určí, kdo si zahraje o účast v play-off.

• Asistent trenéra: Josef Dušek

Nejproduktivnějším hráčem Kadaně je Marek Račuk (13+18), který nasbíral jednatřicet bodů. Tento útočník je zároveň nejlepším střelcem týmu.

Druhá příčka patří Romanu Chloubovi (10+15), jenž si připsal do statistik pětadvacet bodů. Třetí příčku obsadil zadák Jakub Trefný (4+20), který získal čtyřiadvacet bodů. Tento hráč je současně nejlepším asistentem a nejproduktivnějším obráncem severočeského celku.

Trenér Beck má dispozici čtyři gólmany. Nejvíce zápasů odchytal Jan Strmeň. Tento brankář se do klece postavil v šestnácti duelech. Jeho úspěšnost je 91,27% a průměrně za svá záda pustí 3,02 góly.

Vzájemná střetnutí

Oba celky se v rámci základní části potkaly třikrát. Poprvé na sebe narazili v rámci 12. kola. Utkání se hrálo na ledě Ústí. Zápasový účet otevřeli hosté, když se ve druhé minutě prosadil Vrána. Domácí o několik minut později vyrovnali. Hosté poté znovu odskočili, ale Roubík ještě do konce první části srovnal. Prostřední dějství bylo velmi vyrovnané. Oba účastníci přidali po jednom gólu. O výhře Slovanu rozhodla třetí dvacetiminutovka, když černožlutým nadělili tři góly a ani jednou neinkasovali. Domácí tak zvítězili 6:3.

Druhé klání se hrálo v Kadani. A domácí prostředí se ukázalo jako výhoda pro hráče sportovního klubu. Ti si během první třetiny vytvořili dvoubrankový náskok. Ve druhé periodě tento náskok ještě navýšili, ale ústecký Kloz snížil na 1:3. Černožlutí se však znovu prosadili. Po dvou částech byl stav 4:1 ve prospěch Kadaně. Ve třetí třetině se skóre měnilo jen kosmeticky. Čtyři minuty před koncem snížil na 2:4 Kloz, ale to bylo vše. Hokejisté z města nad Labem tak podlehli soupeři 2:4.

Třetí souboj hostil opět ústecký zimní stadion. V tomto klání padly pouze dva góly. První branku vstřelil ve dvanácté minutě Roubík a po první třetině tak modrožlutí vedli 1:0. V prostřední části zvýšil na 2:0 Kloz. Ve třetí periodě žádná další branka nepadla a tři body za výhru 2:0 zůstaly v krajském městě.

50. kolo z pohledu obou celků

• HC Stadion Litoměřice – SK Kadaň 3:2 sn (1:1, 0:1, 1:0 – 0:0 – 1:0)
    Branky a nahrávky: 6. Nedvídek (Toman, Kalla), 47. Vantuch (Nedvídek, Kopta), rozh. náj. Doležal – 9. Černý (Trefný, Kadlec), 23. Vrána (Koblasa, Trefný).
    Sestava SK Kadaň: Čech (Dvořák) – Trefný, Černý, Tejnor, Kolařík, Drobný, Meliško – Sloboda, Kverka, Kadlec – Hlava, Hejcman, Chlouba – Koblasa, Vrána, Vaněk – Veselý, Šťovíček, Ringler.
  • HC Slovan Ústí nad Labem – HC Slavia Praha 3:4 sn (2:1, 1:0, 0:2 – 0:0 – 0:1)
    Branky a nahrávky: 2. Melka (Křivohlávek, Merta), 20. Sobotka (Kloz, Tůma), 31. Tůma (Chalupa, Sobotka) – 1. Mikulík (D. Hruška, Šafránek), 55. Pavlin (Markovič, M. Hruška), 59. Markovič (Robinson, M. Hruška), rozh. náj. Robinson.
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Chalupa, Smetana, Vl. Brož, M. Vágner, Bernad, Holomek, D. Sobotka – D. Tůma, Roubík, J. Kloz – Tenkrát, Gengel, Kuchler – Křivohlávek, Melka, D. Merta – Janák, Navarra.

• Obránkyně Slovanu Veronika Hujová a brankářka Veronika Ortová obdržely nominaci na reprezentační akci žen U16 - Turnaj čtyř zemí, který se uskuteční ve dnech 17. – 22. dubna 2024 ve Švédsku. Kromě naší reprezentace se Turnaje čtyř zemí zúčastní také Švédky, Finky a Švýcarky. Děkujeme za skvělou reprezentaci našeho klubu.

• 4. třída Slovanu o víkendu získala na turnaji vítězů CCM Malé ligy v Plzni 3. místo. Celorepubliková soutěž CCM Malá liga, která se hrála od září 2023 do března 2024 pořádala o víkendu finálový turnaj, kterého se zúčastnily vítězové skupin. HC Slovan Ústí nad Labem postoupil ze své skupiny jako vítěz a postupně se utkal s HC Bílí Tygři Liberec, Wolves Plzeň a BK Havlíčkův Brod. Ve velice vyrovnaných zápasech nakonec ústeckým mladíkům uteklo stříbro o jediný gól. Součástí turnaje vítězů byly i dovednostní soutěže, kde naši čtvrťáci získali ze šesti disciplín, hned čtyři 1. místa. Dětem a realizačnímu týmu děkujeme za skvělou reprezentaci klubu a města.