Ú s t í n/L. - Po venkovním zápase na ledě Slavie čeká Slovan další domácí klání. V rámci 25. kola se na Zimním stadionu v Ústí nad Labem představí Dukla Jihlava. K tomuto týmu se pojí několik "nej". Dukla inkasovala nejméně branek z celé soutěže (44), na soupisce má nejproduktivnějšího hráče současného ročníku WSM Ligy - Tomáš Čachotského.

Jihlava pod lupou

Dukla Jihlava v sezóně 2015-2016 vyhrála semifinále WSM Ligy, porazila Ústí nad Labem a postoupila do baráže. V prolínací soutěži neuspěla. I v probíhající sezóně má Dukla hodně vysoké cíle a od začátku soutěže se pohybuje v horní části tabulky. V listopadu zatím odehrála Jihlava pět zápasů. Z maximálního možného zisku patnácti bodů vybojovala hned deset. Poradila si se Slavií 2:1, Litoměřicemi 4:2 a Mostem 3:0. Desátý bod získala za prohru v prodloužení s Frýdkem-Místkem.

V minulém kole se představila Jihlava na svém ledě proti Frýdku-Místku. Na první branku zápasu si diváci museli počkat až do 30. minuty, kdy se prosadil domácí Protasenja. Tři minuty před koncem třetí třetiny vyrovnal hostující M. Kovarčík. V prodloužení rozhodl o výhře nováčka v soutěže přesnou ránou Cienciala.

• Asistenti trenéra: František Zeman, Viktor Ujčík

Dukla má na své soupisce nejproduktivnějšího hráče celé soutěže. Prvenství patří zkušenému Tomáši Čachotskému. Bezmála 200 zápasů v české nejvyšší soutěži, přes 600 ve druhé nejvyšší soutěži. Letos odehrál 23 utkání, v nichž si připsal 25 kanadských bodů, v průměru má více než bod na zápas. Druhým nejproduktivnějším hráčem je Josef Skořepa, který má o pět bodů méně, tedy dvacet.

Nejvíce bodujícím obráncem Jihlavy je Jiří Říha, který má na svém kontě sedmnáct bodů za pět branek a dvanáct přihrávek. V tabulce pravdy má + 11, díky čemuž patří v tomto ohledu mezi nejlepší beky Dukly.

Brankáři se v jihlavské bráně střídají pravidelně. Miroslav Svoboda odchytal 11 zápasů, Jakub Škarek dvanáct. Druhý jmenovaný, sedmnáctiletý Škarek, má za sebou povedený debut v extralize. Hned při svém prvním zápase v dresu Sparty si připsal čisté konto.

Vzájemná střetnutí Ústí a Jihlavy

V sezóně 2016-2017 se tedy týmy potkaly zatím jen jednou. Hrálo se v Jihlavě a zápas měl jednoznačného vítěze. Dukla se dostala do dvoubrankového vedení v první třetině. V prostřední části hry Slovan díky brance Loskota snížil. Ve třetí třetině si domácí Dukla náskok pohlídala, přidala další tři branky a radovala se z výhry 5:1. Ústí má svému soupeři co vracet.

23. kolo z pohledu obou celků

• HC Slavia Praha - HC Slovan Ústí nad Labem 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)
    Branky a nahrávky: 11. Šafránek (P. Beránek), 15. Šafránek, 31. Kolařík, 36. Dušek (P. Beránek, J. Novák), 46. Knot (Jankovský, Šafránek) – 26. Dalecký (Vrdlovec, J. Kloz), 29. J. Kloz (Vrdlovec, Dalecký).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem:Volke – Bernad, M. Vágner, Kasíl, Vl. Brož, Zajíc, Přindiš, Husák - Z. Doležal, Roubík, Melka - Dalecký, Vrdlovec, J. Kloz - Poulíček, Beran, Moučka - Macek Loskot, Gengel.
  • HC Dukla JIhlava - HC Frýdek-Místek 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1)
    Branky a nahrávky: 30. Protasenja (Kaláb, Zeman) – 57. M. Kovařčík (Matyáš, O. Kovařčík), 64. Cienciala (Klimša, Růžička).
    Sestava HC Dukla Jihlava: Svoboda – Bilčík, Říha, Szathmáry, Kajínek, Půža, Kaláb, Dobrovolný – Protasenja, Skořepa, Čachotský – Zeman, Seman, Jícha – Stoklasa, Diviš, Březina – Danišovský, Mejzlík, Dundáček.