Ú s t í n/L. - WSM Liga pokračuje dalším kolem. Do Ústí nad Labem přijedou hokejisté z nedalekého Mostu. Jedná se o čtvrtý vzájemný duel v této sezóně. Jednou vyhrálo Ústí v základní hrací době, jednou na nájezdy a zatím naposledy po šedesáti minutách prohrálo. Úvodní buly bude vhozeno 11.1.2017 v 18 hodin.

Most pod lupou

Most v roce 2017 odehrál dva zápasy. Nejprve na domácí půdě hostil Kadaň. Mostečtí o své výhře rozhodli v první třetině, kterou vyhráli 2:0. Ve druhé třetině byla lepší Kadaň, prostřední část vyhrála 2:1. Ve třetí periodě už branka nepadla, a tak Most vyhrál 3:2. Zatím poslední zápas hrál Most na ledě nováčka soutěže. Ve Frýdku-Místku skončila první třetina 1:1. Druhou dvacetiminutovku vyhráli domácí 3:1. Ve třetí části se pak prosadil Most. Frýdek vyhrál 4:3. Nyní čeká Most další zápas na ledě soupeře.

Komu se daří

HC Most

• Rok založení: 1946
  • Klubové barvy: modrá a bílá
  • Trenér: Jiří Doležal
  • Asistent trenér: Daniel Šoustek

Nejproduktivnějším hráčem Mostu je zkušený Tomáš Divíšek. Odehrál 33 zápasů, ve kterých si připsal 27 bodů za jedenáct gólů a šestnáct přihrávek. Druhým nejproduktivnějším hokejistům v týmu je Tomáš Rod. Ten má na svém kontě 17 kanadských bodů, vstřelil osm branek a na devět přihrál. Trio uzavírá Pavel Smolka s 15 body (9+6).

Nejproduktivnějším obráncem je Kamil Černý. Vstřelil pět branek a na šesti přihrál. V tabulce pravdy je na tom nejlépe Martin Kokeš. V této statistice má plus šest. Odehrál ale jen 16 zápasů.

V brankovišti Mostu se v letošní sezóně vystřídalo celkem pět brankářů. Šestnáct duelů odchytal Jaroslav Hübl a Marek Pinc má o jeden start méně. Michael Petrásek odchytal šest zápasů, dva starty mají Patrik Spěšný a Tomáš Halász.

Vzájemná střetnutí Ústí a Mostu

Tyto týmy se v letošní sezóně utkaly třikrát. V prvním kole vyhrál Slovan na ledě svého soupeře až po nájezdech, ve velmi dobrém světle se předvedl David Bernad. Druhý duel se hrál na ledě Ústí a Slovan vyhrál pohodlně 4:1. V zatím posledním souboji, na ledě Mostu, vyhráli domácí. Slovan se dostal do vedení 2:1, Most vstřelil dva góly mezi 39. a 42. minutou, čímž rozhodl.

39. kolo z pohledu obou celků

• HC Slovan Ústí nad Labem – SK Horácká Slavia Třebíč 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
    Branky a nahrávky: 15. Poulíček (Macek, Roubík), 24. Roubík (Melka, Kasík), 28. Přindiš (Moučka, Gengel), 31. Vrdlovec (M. Vágner, D. Merta) – 39. Niko (Kusko, Pekr).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem:Soukup – M. Vágner, Husák, Kasík, Macek, Přindiš, M. Zdvořáček – Melka, Roubík, Poulíček – Z. Doležal, Vrdlovec, D. Merta – Dalecký, Gengel, Moučka – Markulinec, Komárek, Navarra
  • HC Frýdek-Místek – HC Most 4:3 (1:1, 3:1, 0:1)
    Branky a nahrávky: 4. Půhoný (Štebih, Cienciala), 22. Marek Růžička (Štebih, Pechanec), 32. O. Kovařčík (M. Kovařčík), 40. Kania (Marek Růžička, Pechanec) – 7. Mical (Hora), 36. Divíšek (Kubinčák, Smolka), 53. Smolka (Dufek, Kubinčák).
    HC Most: Pinc (Mouček) – Charousek, Šesták, Drábek, Hora, Šefl, Strejček, Rulík – Smolka, Divíšek (C), Kubinčák – R. Veselý, Alinč, Mical – Trübenekr, Dufek, Rod – Komínek..