Ú s t í n/L. - V osmnáctém kole se utká na domácím ledě Slovan s Rytíři. Kladno se nachází na druhé příčce a je jedním z favoritů ligy. Slovan jistě bude chtít oplatit Kladnu porážku že čtvrtého kola a bude se tak rozhodně jednat o zajímavé utkání. Zápas se odehraje od 17:00 hod. na stadionu v Ústí nad Labem, a nebo ho můžete sledovat na serveru onlajny.com. Před utkáním bude připraven ceremoniál k další Roubíkově tisícovce, dorazte tak na stadion včas.

1

Rytíři patří mezi favority WSM Ligy, čemuž odpovídá i jejich umístění v tabulce. Kladno odehrálo šestnáct utkání, což je společně se Vsetínem a Benátkami nejmíň v lize. Kladno je s 34 body na druhé příčce, před ním jsou jen díky lepšímu skóre Karlovy Vary.

Ve čtrnáctém kole prohráli Kladenští na ledě Vsetína 1:5 a jedná se tak o jejich největší prohru této sezóny. Je však zajímavé, že ve třetím kole proti stejnému týmu získali 3 body a to s velkým náskokem 7:1.

Vzájemná střetnutí

V letošní sezóně se již celky jednou utkaly a to na ledě Kladna. Utkání bylo celou dobu vyrovnané, skóre se otevřelo až ve druhé třetině a to konkrétně ve třinácté minutě po gólu Patrika Machače. Ve třetí části vyrovnal stav Ladislav Gengel a ten se udržel až do konce základní hrací doby. Utkání rozhodl v prodloužení při přesilové hře David Tůma, a Kladno se tak radovalo z jednoho bodu navíc.

Statistické zajímavosti

Nejvytěžovanějším hráčem je Martin Kehar, který průměrně v zápase odehraje dvacet minut a pětatřicet vteřin.

Nejúspěšnějším hráčem na buly je Patrik Machač, který již za tuto sezónu vyhrál 142 vhazování.

Na osmé příčce v nejnižším počtu inkasovaných branek je Lukáš Cikánek. A to konkrétně s průměrem 1,94 branky na zápas.

HC Slovan Ústí nad Labem

Slovan si drží stabilně čtyři hráče v tabulce kanadských bodů. Nejlépe jsou na tom Antonín Melka a Jaroslav Roubík, kteří jsou na prvních dvou příčkách.

David Bernad vyslal na branky soupeře nejvíce střel v týmu. Konkrétně třiačtyřicet.

Jakub Soukup je sedmým nejzaměstnanějším brankářem ve WSM Lize. Šlo na něj celkem 268 střel.

17. kolo z pohledu obou celků

• HC Energie Karlovy Vary – HC Slovan Ústí nad Labem 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
    Branky a nahrávky: 7. Flek (T. Rachůnek), 60. Balán (Podlipnik) – 11. P. Kousal (Roubík, Melka), 46. Gengel (Roubík, Hrdinka), 53. Vrdlovec (D. Merta).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: J. Růžička – Bernad, Hrdinka, M. Vágner (C), Husák, Vaněk, Hes – Gengel, Roubík (A), Melka – D. Merta, Vrdlovec (A), P. Kousal – Severa, Najman, Macek – Markulinec, Sladkovský, Navarra.
  • Rytíři Kladno- SK Horácká Slavia Třebíč 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
    Branky a nahrávky: 22. Svedlund (P. Hořava), 46. J. Strnad (Kehar, Štindl) – 6. R. Zohorna (T. Havránek, Mlynář).
    Sestava Rytíři Kladno: Cikánek – Štich (A), Zelingr, Kehar, Štindl, P. Hořava, F. Matula – J. Strnad (C), R. Přikryl, Pekr – J. Kloz, Machač (A), D. Tůma – Redlich, T. Kaut, Zikmund – Kubík, Svedlund, Bláha.