„Změnit musíme úplně všechno a další možnost máme ve středu, kdy hrajeme na ledě Kadaně," tak hodnotil poslední zápas Tomáš Mareš. Slovan hraje ve středu 22. listopadu od 18 hodin v Kadani. Utkání můžete sledovat na onlajnech.

5

Kadani se aktuální sezóna vůbec nedaří, v tabulce je s jedenácti body beznadějně poslední. Z odehraných 24 zápasů vyhrála za tři body jen tři. Porazila Benátky nad Jizerou 5:3, Třebíč 3:2 a Havířov 3:2. V prodloužení pak vyhrála nad Frýdkem-Místkem 4:5. Jiný bodový zisk Trhači neměli. Vzhledem k tomu, že Kadaň spolupracuje s Chomutovem, má hráčský kádr poměrně široký.

Vzájemná střetnutí

V letošní sezóně se týmy Ústí a Kadaně již jednou utkaly. Hrálo se v Ústí, a domácí celek celkem přesvědčivě vyhrál 9:2. Výrazně o osudu zápasu rozhodla první třetina, kterou Slovan vyhrál 5:0. Ve zbytku zápasu kontroloval hru a naprosto jednoznačně vyhrál. Dva góly vstřelil Daniel Vrdlovec a Jaroslav Roubík.

Statistické zajímavosti

Nejvytěžovanějším hráčem je Jakub Trefný, který průměrně v zápase odehraje jednadvacet minut a jedenáct vteřin.

Nejvyšší úspěšnost střelby má Jan Dufek - 29 %.

Nejvíce střel na branku má Nicolas Hlava, který vystřelil celkem sedmačtyřicet střel.

HC Slovan Ústí nad Labem

Z posledních 76 střel dal Slovan jen dva góly.

Jen dva hráči Slovanu odehráli v přesilových hrách více než 80 minut. Je to David Bernad a Patrik Husák.

Jediným hráčem Slovanu, který v sezóně vstřelil hattrick, je Daniel Vrdlovec.

24. kolo z pohledu obou celků

• SK Horácká Slavia Třebíč – SK Trhači Kadaň 4:2 (3:0, 1:2, 0:0)
    Branky a nahrávky: 17. Mikyska (Kusko), 17. Král (Malec, Furch), 20. Nedbal (Dolníček), 26. Mikyska (Kratochvíl, Kaláb) – 25. Hlava (Chrpa, Szathmáry), 30. Hlava (Chlouba, Chrpa).
    Sestava SK Trhači Kadaň:Dvořák (21. Spěšný) – Černý, Trefný, Buchtela, Blaha, Szathmáry, Cestr, Šesták – Kůs, Procházka, Hlava – Chlouba, Chrpa, Dufek – Havlíček, Müller, Hejcman – Krejčiřík.
  • HC Slovan Ústí nad Labem – LHK Jestřábi Prostějov 1:9 (0:3, 1:1, 0:5)
    Branky a nahrávky: 33. Vachovec (M. Vágner, Smolka) – 3. Nouza (Divíšek), 5. Venkrbec (Fiala), 18. Dvořáček (Venkrbec, A. Holík), 25. Dvořáček, 41. Venkrbec (Rudovský), 41. Nestrašil, 44. L. Luňák (V. Meidl), 53. Divíšek (Rudovský, M. Drtina), 54. A. Holík (Venkrbec, Švec).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: J. Růžička – Hes, Kurka, Husák, M. Vágner, M. Zdvořáček, Vaněk – Smolka, Roubík, Vachovec – Gengel, Vrdlovec, D. Merta – Jandus, Navarra, Severa – Sladkovský.