Ú s t í n/L. - Ve 27. kole se utká na domácím ledě Slovan se Vsetínem. Po jedenácti letech se tak celek Vsetína podívá na ústecký led. Slovan v probíhající sezóně se Vsetínem zatím dvakrát prohrál, a tak bude určitě chtít Vsetínu oplatil porážky z jeho ledu. Utkání se odehraje od 18:00 hod. na Zimním stadionu v Ústí nad Labem.

2

Vsetín je letošním nováčkem WSM Ligy, čemuž odpovídá i jeho umístění v tabulce. Vsetín odehrál tuto sezónu pětadvacet utkání, což je společně s Benátkami nejmíň v lize. Vsetín se nachází se třiceti body na dvanácté příčce, za ním jsou Benátky a Kadaň.

V rámci 21. kola prohrál Vsetín na ledě Budějovic 0:8, a jedná se tak o jeho největší prohru této sezóny. Největší výhra Vsetína proběhla ve 14. kole, a to na domácím ledě proti ústeckému Slovanu 7:2.

Vzájemná střetnutí

V letošní sezóně se celky utkaly již dvakrát a to v obou případech na ledě Vsetína. Obě dvě utkání vyhrál Vsetín a celkové skóre z těchto dvou zápasů je pro něj 12:2. První z těchto dvou utkání se odehrálo v rámci prvního kola WSM Ligy. Po první třetině vedl Vsetín 2:1, ve druhé přidal dva góly a Slovan již nedokázal zvrátit výsledek zápasu. Druhý zápas vyhrál Vsetín ještě drtivěji – 7:2. Po první třetině, kde nepadl ani jeden gól, následovala třetina druhá. V té se domácí prosadili rovnou čtyřikrát. Ve třetí třetině tak jen svoje vítězství podrželi.

26./25. kolo z pohledu obou celků

• HC Slovan Ústí nad Labem – HC Frýdek-Místek 5:4 (3:3, 0:1, 2:0)
    Branky a nahrávky: 6. Gengel (Kuběna, M. Zdvořáček), 9. Vachovec (Vl. Brož, Bernad), 20. D. Merta (Vl. Brož, Vrdlovec), 42. D. Merta (Vrdlovec), 45. Vrdlovec (D. Merta) – 12. J. Kalus (Bartko, Bajtek), 17. Kvasnica, 19. Harkabus (Bartko), 23. Peterek (Raška, Kvasnica).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem:Volke (Soukup) – Bernad, Vl. Brož, M. Vágner, Husák, Hes, M. Zdvořáček – Melka, Roubík, Smolka – D. Merta, Vrdlovec, Jandus – Vachovec, Gengel, Kuběna – Navarra, Severa.
  • SK Horácká Slavia Třebíč – VHK ROBE Vsetín 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
    Branky a nahrávky: 29. T. Havránek (Kristl), 60. Kratochvíl.
    Sestava VHK ROBE Vsetín: Horčička – D. Krenželok, Teper, Ostrčil, Frolo, Dundáček, Žák – Markovič, Kucharczyk, Březina – Slováček, Podešva, Vávra – Protasenja, Kopta, P. Beránek – Kajaba, Šilhavý, Půček.