Ú s t í n/L. - V rámci 32. kola se utká na domácím ledě Slovan s Přerovem. Slovan má v probíhající sezóně s Přerovem bilanci 0:2, a tak uvidíme, jestli se mu podaří poprvé proti Zubrům vyhrát. Utkání se odehraje od 18:00 hod. na ledě Zimního stadionu v Ústí nad Labem.

2

Přerov se pohybuje na předních příčkách ve WSM Lize. Aktuálně ztrácí na první Karlovy Vary jen 2 body. Přerov má aktuálně sérii osmi vyhraných utkání v řadě, určitě by tak chtěl na ledu Slovanu přidat výhru devátou.

HC ZUBR Přerov

• Rok založení: 1928
  • Klubové barvy:modrá a žlutá
  • Trenér:Kamil Přecechtěl
  • Asistent trenéra:Petr Dočkal

Vzájemná střetnutí

V letošní sezóně se celky utkaly již dvakrát a v obou případech vyhrál Přerov na domácím ledě. První z těchto dvou utkání se odehrálo v rámci šestého kola WSM Ligy. Po první třetině vedl Slovan 2:1, ve druhé ale Přerov neskutečně otočil, když dal pět gólů v řadě. Slovan dokázal ve druhé třetině zareagovat jen jednou brankou a Přerov tak šel do vedení 6:3. Ve třetí třetině přidaly oba dva celky po gólu a skóre se tak zastavilo na stavu 7:4 pro Přerov. Druhé utkání se událo v 19. kole. První a druhou třetinu přidal Přerov po gólu. Ve třetině třetí snížil ústecký Merta na jednobrankový rozdíl. Patnáct sekund do konce se do prázdné branky trefil Sýkora a Přerov se tak mohl radovat z výhry 3:1.

Statistické zajímavosti

HC Slovan Ústí nad Labem

Ústecký David Merta je momentálně hráčem se sedmým nejvyšším počtem vstřelených branek (14) v celé WSM Lize. Na osmém místě je Antonín Melka (12).

Nejvytěžovanějším hráčem Slovanu je David Bernad (průměrně stráví na ledě 26:00 minut na zápas).

Nejvíce trestaným hráčem ústeckého celku je Patrik Husák se šestapadesáti odsezenými minutami na trestné lavici.

Nejlepším střelcem Přerova je Jakub Šlahař, který má na kontě devět vstřelených gólů.

Nejvytěžovanějším hráčem je obránce Martin Novotný (v průměru 23:49 minuty na zápas).

Nejvíce trestných minut odseděl za Přerov Martin Novotný (62).

31. kolo z pohledu obou celků

• Rytíři Kladno – HC Slovan Ústí nad Labem 5:2 (2:0, 3:0, 0:2)
    Branky a nahrávky: 9. J. Kloz (Kubík, Kurjanov), 16. Kubík (F. Matula, J. Strnad), 32. J. Kloz (Kehar, Kurjanov), 37. Machač (Štindl, R. Přikryl), 40. Machač (M. Hořava, Kopřiva) – 49. Severa (Roubík, Vl. Brož), 60. Šenkeřík (Melka, Roubík).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: J. Růžička (41. J. Dlouhý) – Vl. Brož, Šenkeřík, Husák, M. Vágner (C), Vaněk, Bernad, Hes, M. Zdvořáček – Severa, Roubík (A), Melka – Smolka (A), Vrdlovec, Gengel – Kružík, Najman, Kuběna – T. Jandus, Pšenička, Macek..
  • HC ZUBR Přerov – SK Horácká Slavia Třebíč 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
    Branky a nahrávky: 29. Šlahař (Malina, Pšurný), 33. Šlahař (T. Sýkora), 47. M. Kratochvíl (Š. Kratochvíl), 57. Plášek (Pšurný).
    Sestava HC ZUBR Přerov: Šimboch (Klimeš) – Malina, Chmelíř, M. Novotný, Zbořil, Pala (A), Běhal – T. Doležal, T. Sýkora (C), Šlahař – Milan Procházka, Pšurný, Plášek – Goiš, Popelka, Fryšara – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl, Gago – Navrátil.