HSM 2018: Podrobné informace k soustředění Akce sezóny: 2017/2018
Z domácích zápasů chceme maximum bodů, říká Daniel Kružík
21.12.2017 | Jan Prošek
Autor fotografie: Sporty Ústí

Z domácích zápasů chceme maximum bodů, říká Daniel Kružík

Ú s t í n/L. - Domácí premiéru mu vyšla na výbornou. Posila z Kladna, Daniel Kružík dvěma góly přispěl k výhře Slovanu nad Přerovem. Po zápase mladý centr poskytl rozhovor. Mimo jiné řekl, že rady od Jaroslava Roubíka s vděkem přijme.

Jak se zrodil Kružíkovu hostování v Ústí. „V neděli 10. prosince po zápase Kladna s Přerovem si mě trenéři zavolali a řekli mi, že je možnost, abych šel hrát do Ústí. Zde bych dostával více prostoru než u Rytířů a mému dalšímu hokejovému rozvoji by to prospělo,“ nechal se slyšet mladý hokejista, který nad nabídkou dlouhou dobu neváhal a rozhodl se pro severočeskou štaci. Podle dohody mezi oběma kluby bude ústecký dres oblékat do konce ledna, tedy do konce přestupového období.

Úvodní zápas v ústeckém dresu odehrál Daniel Kružík na ledě Kladně. Tedy týmu, ze kterého na sever Čech přišel. „První střídání v tomto utkání pro mě byly obtížné. Celou sezónu jsem zvyklý na kladenské dresy a nyní to jsou soupeři (smích). Byl to hodně specifický zápas, protože jsem hrál proti „svým“. Inkasovali jsme nějaké góly, udělali chyby. Myslím si, že jsme se z toho poučili,“ pravil odhodlaně.

Kladno je aktuálně v tabulce třetí a má ty nejvyšší ambice, Ústí je na jedenácté pozici a bojuje o postupovou osmičku. Talentovaný hokejista změnu angažmá bere jako další příležitost pro svůj růst. „Nyní jsem v Ústí, kde máme jasný cíl, probojovat se do play-off a udělám maximum pro týmový úspěch. Podařilo se nám vyhrát nad Přerovem, za což jsme rádi. Nyní hrajeme sérii domácích zápasů a musíme získat co nejvíce bodů, ideálně všechny.“

Daniel Kružík se poprvé představil ústeckým fanouškům v domácím prostředí v zápase proti Přerovu, ve kterém vstřelil své dvě premiérové branky za Slovan. I díky němu a spolehlivému výkonu brankáře Jana Dlouhého žlutomodří vybojovali tři body. „Pochopitelně jsem za góly rád. Oběma trefám předcházela výborná přihrávka. Bojujeme o play-off, důležité je získávat body do tabulky,“ dodal spokojeně.

Nadcházející domácí zápas hrají ústečtí hokejisté v pátek proti Litoměřicím. Podle slov mladého hokejisty by ve prospěch jeho týmu mohla hrát jistá sehranost. „Podle informací, které mám, tak kádr Stadionu je hodně proměnlivý. Díky spolupráci s hokejovým svazem mu někdy před zápasem přijede například celá formace nebo dvě, nemají tolik času trénovat spolu. Věřím, že pokud navážeme na středeční výkon, můžeme vyhrát,“ pravil na závěr.

 
 
Aktuálně na webu

Martinka ukončila zdárně léčbu!

Ú s t í n/L. - Dres Jana Čalouna z utkání hvězd pomohl dobré věci. Částka, která se vydražila,... Celý článek

Gesto fair play a dramatická koncovka, takový byl poslední zápas staršího dorostu

Ú s t í n/L. - Do posledního zápasu nastupovaly oba týmy bez nadějí na postup do extraligy. Zápas... Celý článek

Jiří Merta: Sezónu hodnotíme úspěšně, baráž nebude snadná

Ú s t í n/L. - Ústečtí starší dorostenci se probojovali mezi nejlepší tři týmy Regionální ligy... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv