WSM Liga: HC Benátky n. J. - HC Slovan Ústí n. L. 24.1. od 17:30 hodin HSM 2018: Podrobné informace k soustředění Akce měsíce: Prosinec 2017 Exhibiční utkání: Info
Mezi WSM Ligou a druhou ligou je obrovský rozdíl, říká Pavel Kuběna
28.12.2017 | Jan Prošek
Autor fotografie: Sporty Ústí

Mezi WSM Ligou a druhou ligou je obrovský rozdíl, říká Pavel Kuběna

Ú s t í n/L. - V Sokolově měl takřka bod na zápas, zaujal ústecké trenéry, kteří jej přivedli do Slovanu. Pavel Kuběna na severu Čech byl měsíc, stihl odehrát devět zápasů a získal tři kanadské body. Zejména v prvních zápasech si musel zvykat na novou soutěž.

Pavel Kuběna přišel do Ústí ze Sokolova, jak se hostování zrodilo? „Ozval se mi pan trenér Mach. Ptal se, jestli bych nechtěl na měsíc Slovanu pomoci. Já jsem pochopitelně chtěl, neměl jsem s tím žádný problém. Začal jsem tedy jednat s vedením Sokolova. Uvolnili mě, a tak jsem tady (úsměv),“ vrací se ke svému příchodu.

Ústí nad Labem a Sokolov hrají jinou soutěž, a tak si mladý útočník musel zvykat na odlišný styl hokeji i jiný přístup lidí. „Je to obrovský rozdíl. WSM Liga je rychlejší a kvalitnější, platí to o zápasech i trénincích. Jsou zde profesionální hokejisté, kteří do jiné práce nemusí. Druhá liga je poloprofesionální, trénujeme večer po práci. Z mého pohledu je to jen těžko srovnatelné, jsou to dvě zcela odlišné soutěže,“ pravil devětadvacetiletý hokejista.

Ve žlutomodrém dresu si připsal jednu branku. Stalo se tak ve čtvrtém zápase za Ústí, prostřelil brankáře Benátek nad Jizerou. „ Ladislav Gengel i Michal Vachovec vyjížděli z obranného pásma, přes střední třetinu jsme se probojovali do útoku. Já jsem čekal na přihrávku od spoluhráče. Dostal jsem ji a vypálil. Střela mi úplně nesedla. Byl to takový dloubák, ale puk se dostal do brány a to je hlavní,“ vzpomíná na svou patnáctou trefu ve druhé nejvyšší hokejové soutěži.

Po utkání proti Slavii 28. prosince skončilo jeho hostování v Ústí a vrací se do Sokolova.

 
Permanentky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Akce „Pojď hrát hokej“ se opět vydařila

V pondělí 22. 01. se na ústeckém zimním stadionu konala podruhé akce „Pojď hrát hokej“. Tuto akci... Celý článek

Plný počet bodů, to je hlavním cílem zápasu v Benátkách

Ú s t í n/L. - V posledních třech utkáních Slovan pokaždé bodoval. Ke dvěma výhrám přidal jednu... Celý článek

Osobní statistiky jdou stanou, musíme bodovat jako tým, říká Martin Volke

Ú s t í n/L. - Z posledních tří zápasů získali ústečtí hokejisté šest bodů, boj o postupovou... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv