Ú s t í n/L. - Po dvou venkovních zápasech čeká Slovan opět utkání před vlastními fanoušky. Na vítězství čeká už čtyři kola a postup do play-off se mu postupně čím dál tím více vzdaluje. Povinné body se od něj očekávají v zápase s Kadaní, která se nachází na posledním místě tabulky. Letošní vzájemné duely jsou sice vyrovnané 1:1, ale v prvním domácím utkání dokázalo Ústí zvítězit vysoko 9:2. Zda na to dokáže navázat i tentokrát, zjistíme ve středu 10. ledna od 18:00 hod.

3

Kadaň se nachází na poslední příčce, od Ústí ji sice dělí pouze Benátky nad Jizerou, ale rozdíl bodů je pětadvacet. Trhači mají totiž po sedmatřiceti kolech pouhých dvacet bodů. Na svém kontě mají sedm výher, z nichž pět získali v základní hrací době. Nejcennějším ziskem jsou dva body ze zápasu se Slavií, kterou porazili 3:2 v prodloužení. Nejlépe se jim daří proti Třebíči, kterou porazili ve dvou ze tří vzájemných zápasů.

SK Trhači Kadaň

• Rok založení: 1945
  • Klubové barvy: černá, žlutá a bílá
  • Trenéři: Miroslav Buchal a Petr Klíma

Vzájemná střetnutí

V letošním ročníku čeká Ústí s Kadaní třetí vzájemný zápas, z těch předchozích mají oba celky vyrovnanou bilanci 1:1. První zápas se odehrál v říjnu na ústeckém ledě a Slovan vlétl na svého soupeře jako uragán. Už po první třetině vedl o pět branek. Kadaň začala dávat branky až ve třetí třetině, ale prohře už nedokázala zabránit. Ústí bralo vysoké vítězství 9:2.

Ve druhém vzájemném utkání to byla naopak Kadaň, kdo se ujal v první třetině vedení, tentokrát to však bylo pouze 2:0, a tuto ztrátu dokázalo Ústí zkraje druhé části dohnat. Byli to však Trhači, kdo se radoval z dalších branek. Slovan už žádné další nepřidal, a prohrál tak 4:2.

Statistické zajímavosti

HC Slovan Ústí nad Labem

Jaroslav Roubík i nadále drží první místo v počtu branek vstřelených v oslabení. Na svém kontě má tři.

V průměru počtu minut strávených na ledě se v první trojce nachází David Bernad, který stráví na ledě průměrně 24,59 minut.

Nejtrestanějším hráčem týmu je Patrik Husák, který si musel odsedět čtyřiašedesát minut.

Nejvíce branek v přesilové hře vstřelil za Kadaň Darek Hejcman, který dal pět gólů.

Z kadaňských hráčů stráví nejvíce času na ledě Jakub Trefný, který má průměrně na zápas 21,46 minut.

Nejúspěšnější hráčem na vhazování z týmu Kadaně je Darek Hejcman, který vyhrál celkem 368 buly.

29. kolo z pohledu obou celků

• AZ RESIDOMO Havířov - HC Slovan Ústí nad Labem 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)
    Branky a nahrávky: 11. Fronk (L. Bednář, Maruna), 25. M. Kalus (Fronk, Dudek), 36. Baláž (Greš), 37. Maruna (Luža) – 8. Vrdlovec (D. Merta, Kružík), 44. Vrdlovec (Kružík, D. Merta).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Volke – M. Zdvořáček, Šenkeřík, Husák, M. Vágner, Vaněk – Gengel, Roubík, Severa – D. Merta, Vrdlovec, Kružík – Macek, M. Chalupa, Najman – Navarra, T. Jandus.
  • SK Trhači Kadaň – SK Horácká Slavia Třebíč 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
    Branky a nahrávky: 3. Szathmáry (Kůs), 12. Hejcman (Trefný, Kůs), 21. Kůs (Wágner, Trefný) – 4. Paták (Hort, Kusko), 24. Kusko (Čejka, Mlynář).
    Sestava SK Trhači Kadaň: Tadeáš Dvořák – R. Černý, Trefný, Šesták, Blaha, Szathmáry, Kadeřávek, Cestr – Krejčiřík, Kůs, Wágner – J. Müller, Hejcman, O. Procházka – Rezek, Rindoš, Tupý.