WSM Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 17.1.2018 od 18 hodin HSM 2018: Podrobné informace k soustředění Akce měsíce: Prosinec 2017
Cílem je play-off, zaznělo na tiskové konferenci
7.9.2017 | Jan Prošek

Cílem je play-off, zaznělo na tiskové konferenci

Ú s t í n/L. - Ve středu se konala tisková konference Slovanu. Ing. Jiří Zdvořáček, Vladimír Evan, Miroslav Mach, Ing. Jiří Pelc a Marek Šnajdr hovořili o aktuální situaci v klubu, skládání kádru či novinkách pro fanoušky.

Rozpočet a finance

O rozpočtu a financích hovořil Ing. Jiří Zdvořáček. "Rozpočet na sezonu je 15,5 milionu Kč. V loňské sezoně se jednalo o 19 mil. Kč. Dluh, který si stále táhneme z minulosti je 1,2 mil Kč. Postupně se z toho vzpamatováváme a jsme momentálně na této částce. V letošní sezoně bychom ho rádi smazali. 82 % rozpočtu je už zasmluvněno, a dalších 12,3 % je přislíbeno. Rozpočet jsme vytvořili podle příjmů, z těch jsme odečetli výdaje a dluhy. Na základě výsledné částky jsme začali vytvářet rozpočet pro hráče," řekl a odhalil skládání rozpočtu. "30 % nám dává město, 13 % ATT Investment SE, 9 % je ze vstupného, 7,7 % jsou významní partneři a 13 % jsou pak hlavní partneři. Rád bych poděkoval městu, protože bez jejich příspěvku se tady první liga už nehraje. Výdaje na hráče jsou sníženy o 31 %. Když jsem sečetl všechny platy a udělal z nich průměr, tak mi vyšla průměrná měsíční mzda 21, 688 Kč. Nejedná se o žádnou velkou částku a je díky tomu vidět, že jsme skromný klub," upozornil Zdvořáček.

Skladba týmu a sportovní cile

O tomto se rozhovořil Vladimír Evan. "Myslím si, že po třech sezonách, jaké jsme měli, nemůžeme mít jiné cíle, než je play-off. Letos jsme skončili na šestém místě, což bylo v posledních letech nejlepší umístění. Soutěž je letos nesestupová, kolem čeho jsou velké diskuze, ale soutěž je stále postupová, jedinou změnou je, že se nebude hrát předkolo play-off. Proto pokud se budou chtít týmy dostat do play-off, tak budou muset makat už od začátku," řekl. Následně odhalil skládání týmu. "Tým jsme skládali podle možného rozpočtu. My jsme strašně rádi, že i když jsou podmínky skromné, hráči chtějí hrát a jsou tady spokojení. Pokud chceme do play-off, tak jsme museli poskládat tým tak, abychom na něj měli. Máme také navázanou spolupráci s Mladou Boleslaví, měli jsme ji i vloni a byli jsme spokojení, tak jsme ji letos ještě více prohloubili. Má to tu nevýhodu, že pokud se v Boleslavi zraní více hráčů, tak sáhnou právě k nám. Proto my musíme mít také širší kádr a hráče budeme posílat do Děčína, kde budou moci hrát. Jsou tady navíc hráči ze Sparty a z Litvínova. Nikdy jsme nechtěli být farmou, takže všechno je na bázi spolupráce," řekl Evan. Ing. Jiří Zdvořáček osvětlil důvod spolupráce: "Nejsme farma, ale náš rozpočet je takový, že bychom se bez spolupráce neobešli, protože bychom nebyli schopní tým z finančního hlediska složit."

Celý průběh tiskové konference naleznete zde.

Složení týmu pro sezónu 2017-2018

Brankáři: Martin Volke, Jakub Soukup, Jan Dlouhý, Jan Růžička (na střídavé starty z Mladé Boleslavi).
Obránci: Martin Vágner, David Bernad, Patrik Husák, Matěj Hes, Vladimír Brož, Marek Mlčoch, Martin Zdvořáček, Radomír Vaněk, František Hrdinka.
Útočníci: Jaroslav Roubík, David Merta, Daniel Vrdlovec, Antonín Melka, Lukáš Volf, Martin Mical, Jan Dufek, Jiří Severa, Petr Markulinec, Ladislav Gengel, Marek Macek, Roman Navarra, Pavel Smolka, Oscar Flynn, Lukáš Sladkovský, Pavel Kousal. V jednání ještě jsou Ondřej Havlíček a Vladimír Eminger.
 
Permanentky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Mladší dorost se vrací z Třemošné bez bodů

Třemošná - V dalším zápase ELIOD Extraligy mladšího dorostu cestoval tým Slovanu do Třemošné. Ústí... Celý článek

Uzavření WSM Ligy nebyl dobrý krok, říká Ladislav Gengel

Ú s t í n/L. - Útočník Ladislav Gengel, který před nedávnem odehrál dvousté utkání za Slovan, se... Celý článek

Slovan Ústí nad Labem má nové trenéry

Ú s t í n/L. - Vedení klubu HC Slovan Ústí nad Labem rozhodlo o nové trenérské trojici a to ve... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv