Ú s t í n/L. - Série venkovních zápasů pokračuje dál. Ústecké hokejisty čeká duel v Litoměřicích. První vzájemný zápas měl Slovan rozehraný dobře, jenže prohrál po nájezdech, nyní je čas na odvetu. Úvodní buly bude vhozeno 1. listopadu v 18:00 hod. Zápas můžete sledovat zdarma na Onlajnech, nebo za poplatek na tvcom.cz

4

Z posledních pěti zápasů Stadion vyhrál tři. Nejprve prohrál doma s Prostějovem 2:3 v prodloužení. Pak dokázali Kališníci vyhrát na ledě Kadaně těsně 4:3. Velkou zásluhu má na výhře Denis Kusý, který zaznamenal hattrick. Dalším soupeřem Litoměřic byl Frýdek-Místek. Severočeši si zápas pohlídali od první do poslední minuty, vyhráli tak stylem start – cíl a připsali si vítězství 6:4.

V předposledním zápase cestovali hráči Litoměřic do Vsetína. Utkání mnoho branek nenabídlo. Stadion poslal v 54. minutě do vedení Smetana, ale v poslední minutě hry vyrovnal Ostrčil. Prodloužení nerozhodlo, a proto skoro tři tisíce diváků viděly nájezdy. V nich rozhodl o výhře nováčka WSM Ligy Podešva. Posledním soupeřem byla Třebíč, která si ze severu Čech odvezla porážku 3:4.

Vzájemná střetnutí

V sezóně 2017-2018 se Ústí s Litoměřicemi už utkalo. Hrálo se v Kalich Aréně. Slovan měl výborný vstup do zápasu, díky brankám Melky a Severy vedl již v 11. minutě o dva góly. Stadionu se podařilo vyrovnat. Nejprve Volkeho překonal Stříbrný, a pak ve dvaapadesáté minutě srovnal Kodýtek. V nájezdové loterii rozhodl o výhře Litoměřic exústecký Pavlas.

Statistické zajímavosti

Nejvytěžovanějším hráčem Litoměřic, který odehrál více než čtyři zápasy, je Aleš Pavlas, který průměrně odehraje 22 minut a 44 vteřin. Lepší je jen Lukáš Doudera (23:11; odehrál 4 zápasy)

To, že urostlý obránce Ondřej Smetana hraje obětavě a blokuje střely soupeřů, se obecně ví. S jednatřiceti zablokovanými střelami patří k absolutní špičce WSM Ligy. Je na třetím místě mezi všemi hráči.

Nejvíce odchytaných minut má mezi brankáři Tomáš Král - 369.

HC Slovan Ústí nad Labem

Nejvíce branek v přesilových hrách zaznamenal Patrik Husák, čtyři.

Jediným hráčem, který zaznamenal v letošní sezóně hattrick, je Daniel Vrdlovec. Antonín Melka celkem čtyřikrát vstřelil v zápase dva góly.

Antonín Melka a Jaroslav Roubík mají shodně osmnáct primárních bodů (součet branek a prvních asistencí).

19. kolo z pohledu obou celků

• HC Stadion Litoměřice - SK Horácká Slavia Třebíč 4:3 (2:0, 2:3, 0:0)
    Branky a nahrávky: 8. Jandus (Strejček, Kantner), 15. Bílek (Pavlas, Hanták), 25. Jeřábek (Miškář, Kantner), 26. Veselý (Pavlas, Bílek) - 22. Havránek (Vodný), 28. Kristl (Zohorna, Půža), 39. Dolníček (Vodný, Půža).
    Sestava HC Stadion Litoměřice: Kantor – Jeřábek, Pavlas, Smetana, Doudera, Strejček, Jandus – Komárek, Veselý, Bílek – Dvořák, Miškář, Kantner – Helt, Válek, Stříbrný – Havelka, Hanták, Jirásek.
  • HC ZUBR Přerov - HC Slovan Ústí nad Labem 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
    Branky a nahrávky: 10. Václavek (Navrátil, Plášek), 40. Plášek (Pala, Chmelíř), 60. T. Sýkora (M. Novotný, Čáp) – 51. D. Merta (Husák, Bernad)
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Bernad, Hrdinka, Husák, M. Vágner, Vl. Brož, Hes, Mlčoch, Vaněk – Gengel, Roubík, Melka – P. Kousal, Vrdlovec, D. Merta – Severa, Sladkovský, Navarra.

• Ú s t í n/L. - Do Ústí nad Labem zavítal soupeř ze Slaného. První zápas vyhrál Slaný vysoko 11:1, Domácí se povedlo vytvořit tří brankový náskok, ale hosté jej během krátké chvíle smazali a v prodloužení vstřelili vítěznou branku. Další zápas čeká hráče v neděli proti Litoměřicím.

• Dorostenecký Try-out

20. 3. 2024

Ústí nad Labem - Ve středu 27.3. na zimním stadionu v Ústí nad Labem se koná Try-out do kategorie dorostu pro sezónu 2024/2025. Dorost bude již třetím rokem účastníkem 2.nejvyšší soutěže. Try-out se týká hráčů ročníku 2008 a 2009.