Ústí nad Labem - V rámci dvanáctého kola WSM Ligy do Ústí nad Labem zavítá Kadaň. Trhači jsou na posledním místě. Ústečtí hokejisté získali z posledního zápasu jen bod, nyní by potřebovali využít domácího prostředí a získat všechny body. Úvodní buly bude vhozeno ve středu 11. října v 17 hodin.

1

Kadaň odehrála deset zápasů a v tabulce je s šesti body beznadějně poslední. Má pětibodovou ztrátu na předposlední Vsetín. Úvodních sedm duelů Trhači prohráli, výrazně se nepovedl zápas s Přerovem, ve kterém dostala Kadaň devět branek. Začátek sezóny se tomuto týmu vůbec nepovedl.

Z posledních tří zápasů ale Kadaň vyhrála dva. Nejprve přehrála Benátky nad Jizerou 5:3, a pak si v domácím prostředí poradila s Třebíčí 3:2. V Benátkách platil po dvou třetinách stav 3:3 a měla tak rozhodnout třetí dvacetiminutovka, která lépe vyšla hostům. Dvakrát se prosadil Chrpa, který tak přisoudil první body svému týmu. V zatím posledním zápase se Trhači dostali nad Třebíčí do vedení 2:0, trefil se Hlava a Havel. Horácká Slavia pak dokázala vyrovnat, ale v jednapadesáté minutě rozhodl o výhře Kadaně Hejcman.

Vzájemná střetnutí

V uplynulé sezóně se Ústí nad Labem s Havířovem utkalo celkem čtyřikrát. Hned ve druhém kole se hrálo v Ústí a domácí Slovan vyhrál celkem jednoznačně 9:3. Utkání mělo dva dvougólové střelce – Ladislava Gengela a Zdeňka Doležala. Druhý duel se hrál v Kadani a i tentokrát se radoval z výhry domácí tým. Tři minuty před koncem se prosadil Hlava, na jehož branku už nikdo ze Slovanu odpovědět nedokázal a Trhači tak vyhráli 4:3.

Třetí vzájemný zápas se hrál znovu v Ústí a vůbec poprvé nerozhodla základní hrací doba. Za stavu 3:3 dospěl zápas do prodloužení. V nastaveném čase rozhodl rychle Bernad. V posledním zápase vychytal brankář Slovanu Jakub Soukup čisté konto, jeho spoluhráči přidali tři góly, díky čemuž Ústí vyhrálo 0:3.

Statistické zajímavosti

Nejvyužívanějším hráčem Kadaně je Šimon Szathmáry. Ten průměrně odehraje v zápase dvacet jedna minut a třicet devět sekund.

Nejúspěšnějším hráčem Kadaně na vhazování, který odehrál všechna utkání, je Darek Hejcman, který má úspěšnost 52,05 %.

HC Slovan Ústí nad Labem

Slovan má momentálně nejlepší přesilové hry. Ze 49 početních výhod proměnil hned 13. Procentuální úspěšnost je 26,56 %, což je nejvyšší úspěšnost v lize.

Martin Zdvořáček hraje velmi obětavě. Nastoupil do deseti zápasů a dokázal zablokovat hned dvanáct střel soupeře. Pomohl tím tak výrazně svým brankářům.

11. kolo z pohledu obou celků

• SK Trhači Kadaň - SK Horácká Slavia Třebíč 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
    Branky a nahrávky: 30. Hlava (Kůs), 35. Havel (Rob), 51. Hejcman (Trefný, Szathmáry) – 45. Diviš, 48. Diviš.
    Sestava SK Trhači Kadaň: Lukeš – Szathmáry, Trefný, Cestr, Rašner, Chalupa, Blaha, Černý – Procházka, Hejcman, Krejčiřík – Hlava, Kůs, Chrpa – Havel, Rob, Tůma – Rindoš, Ringler.
  • LHK Jestřábi Prostějov - HC Slovan Ústí nad Labem 3:2 v pr. (0:0, 1:0, 1:2 – 1:0)
    Branky a nahrávky: 29. Starý (Rudovský, M. Drtina), 55. Divíšek (Starý, Rudovský), 64. M. Drtina (Rudovský, Starý) – 41. Roubík (Husák, Melka), 42. Severa (Vrdlovec).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: J. Růžička – M. Zdvořáček, Vl. Brož, Hes, Husák, Bernad, Mlčoch, Macek – L. Volf, Smolka, Roubík – Melka, Dufek, Vrdlovec – Severa, D. Merta, Sladkovský