WSM Liga HC Benátky nad Jizerou - HC Slovan Ústí n/L 4:6 MDO: HC Slovan Ústí n/L - HC Litvínov 21.10. od 16:00 hod. Výjezd: Tramvají na zápas se Slavií
Dostálek: Jako hrdina se necítím
13.10.2012 | Jan Prošek

Ú s t í n/L. - Juniorům se podařilo přerušit sérii porážek. Vyhráli teprve druhý zápas z dvanácti. Dva body pro svůj tým získal Vlastimil Dostálek, nejenže vyrovnal v 53. minutě na 3:3, dokonce rozhodl prodloužení.

Jak jsi se dostal do Ústí?

Před touhle sezónou jsem byl v kempu Boleslavi, kde jsem se probojoval do kádru. V sezóně jsem nedostával tolik prostoru, kolik jsem chtěl, tak jsem se dohodl s Ústím. Zatím si nemůžu na nic stěžovat, ba naopak.

Za Ústí jsi odehrál 2. zápas, jak hodnotíš kolektiv a výkon mužstva?

Výkony nejsou špatné. Jen nám nevycházejí konce utkání. Vždy přijde zbytečná chyba nebo faul, to nás pak stojí body. Kolektiv je tu výborný, kluci tu jsou fajn.

V poslední třetině jsi vstřelil srovnávací gól, jak k tomu došlo?

Hráli jsme přesilovku, když Zdvořáček vystřelil od modré čáry. Já v tu chvíli clonil před brankou a kotouč jsem dorazil.

Rozhodl jsi prodloužení a svému týmu zařídil dva body. Cítíš se jako hrdina?

Tak jako hrdina ne. Já jsem hlavně rád, že jsme dokázali konečně zastavit dlouhou šňůru porážek a vyhráli. Taky jsem si připsal nějaké kanadské body za tuto sezónu.

Nakopla vás dnešní výhra?

Myslím si, že ano. Dnes jsme to doslova ubojovali, když takhle budeme hrát i nadále, můžeme porazit kohokoliv.

Další zápas vás čeká proti Kladnu. Věříte, že ho položíte na lopatky? Co pro to uděláte?

Kladno hraje dobrý hokej, ale každý soupeř je vyrovnaný a zápas jiný. Samozřejmě uděláme vše pro to, abychom uspěli.

Jak bys na zápas s Kladnem přilákal fanoušky?

Tak myslím si, že už se začínáme zvedat a konečně hrát hezký hokej. Kdo přijde, nebude se na tribunách nudit.