Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté se po odehraném zápase ve Frýdku-Místku nevraceli na sever Čech. Přespali v hotelu, a hned v neděli v předehrávce 14. kola vyzvou Vsetín. Slovan má svému soupeři co vracet. V prvním kole se tyto týmy utkaly a Valaši vyhráli 5:2. Úvodní buly bude vhozeno v 17 hodin a třicet minut.

3

Nováček soutěže podává výkony jako na houpačce. Výhry střídají prohry. V říjnu odehrál čtyři zápasy. Nejprve se utkal v Prostějově s tamním týmem. V zápase Vsetín dvakrát vedl, ale nakonec prohrál. Jestřábi za stavu 3:4 dokázali vstřelit dva góly, díky čemuž dokázali svého soupeře porazit. Následně se Vsetín představil doma proti Kadani. Hned z kraje zápasu se Vsetín dostal do vedení 2:0, hosté dokázali jen snížit, a tři body tak zůstali doma.

V zatím předposledním zápase Vsetín cestoval do Frýdku-Místku. Valaši se dostali do dvoubrankového vedení, následně ale inkasovali čtyři branky v řadě, díky čemuž se Frýdek-Místek dostal do vedení 4:2. Vsetín v závěru dokázal jen snížit. Více toho ale nestihl, a tak tento duel prohrál. V sobotním zápase se Vsetín představil na svém ledě, kde hostil Třebíč. Karafiát poslal domácí do vedení, hostující Půža rychle vyrovnal. Horáckou Slavii poslal do vedení ve 25. minutě Radim Zohorna, do prázdné branky zpečetil výhru hostů Malec.

Vzájemná střetnutí

V aktuální sezóně se týmy Ústí a Vsetína utkaly jen jednou. Podle rozlosování se mělo hrát se severu Čech, ale Slovan vyšel soupeři vstříc, a tak se hrálo ve Vsetíně. Valaši se dostali do vedení, Volf v páté minutě vyrovnal. Pak se ale prosadili domácí hokejisté hned čtyřikrát. Jedenáct minut před koncem zápasu stanovil konečný výsledek Melka, Ústí tak prohrálo 2:5. Slovan má tedy svému soupeři co vracet. Mnozí fanoušci si zcela jistě vybaví památné barážové zápasy z jara roku 2006.

Statistické zajímavosti

VHK Vsetín

Nejvytěžovanějším hráčem Vsetína, který odehrál všechny zápasy, je Radim Ostrčil, který průměrně odehraje 21 minut a 26 vteřin. Druhý je v tomto ohledu Filip Dundáček. Statistice vévodí Jakub Teper (21:11/zápas), jenže ten odehrál jen sedm duelů.

Nejlepším přesilovkovým střelcem je Tomáš Vávra. Tento hráč, který svého času oblékal ústecký dres, vstřelil dva přesilovkové góly. 16 % veškerého času na ledě odehraje Vávra v přesilovce, průměrně to jsou dvě a půl minuty v zápase.

HC Slovan Ústí nad Labem

Nejobětavěji pro tým hrají Ladislav Gengel a Martin Zdvořáček. Oba zblokovali dvanáct soupeřových střel. Gengel k tomu potřeboval třináct zápasů, Zdvořáček o utkání méně.

Nejdelší střídání v týmu má David Bernad. Průměrně stráví na ledě 52 vteřin, pak odchází na střídačku a přenechává místo spoluhráčům. Mimochodem má na svém kontě také nejvíce střídání, celkem jich je 405. Druhý v této statistice je Patrik Husák s počtem 386.

13. kolo z pohledu obou celků

• VHK Vsetín - SK Horácká Slavia Třebíč 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
    Branky a nahrávky: 6. Karafiát (Ostrčil) – 8. Půža (Vodný, Spurný), 25. R. Zohorna (Čejka, T. Havránek), 60. Malec.
    Sestava VHK Vsetín : J. Pavelka – Ostrčil, Frolo, Žák, Dundáček, Teper, Šenkeřík – Markovič, Hruška, Březina – Slováček, Vávra, Podešva – Jonák, Kucharczyk, Finsterle – Vítek, Šilhavý, Karafiát.
  • HC Slovan Ústí nad Labem – HC Frýdek-Místek 6:5 po náj. (0:1, 3:3, 2:1 – 0:0)
    Branky a nahrávky: 25. Pechanec (Bajtek, Kvasnica), 34. Przybyla (Kaukič), 39. Kvasnica (Bajtek, Bartko), 42. Klimša (Kvasnica), 59. Kofroň (Mikulík), rozh. nájezd Bartko – 6. Smolka (Bernad), 21. Bernad (Melka, Smolka), 35. Vrdlovec (Bernad, Husák), 36. Smolka (Melka, Bernad), 43. Melka (Husák, Smolka).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Husák, Bernad, M. Vágner, M. Zdvořáček, Hes, Mlčoch – Melka, Roubík, Smolka – Severa, Vrdlovec, P. Kousal – Gengel, Dufek, D. Merta – Navarra, L. Volf, Markulinec.