HSM 2018: Podrobné informace k soustředění Akce sezóny: 2017/2018
Důležitá bude disciplína, pravil Černý
20.3.2011 | Zdeněk Kamínek ml.

Důležitá bude disciplína, pravil Černý

Ústí nad Labem – Ústecká armáda odpočítává do první bitvy s Chomutovem už jen poslední hodiny! Ještě ale před samotným zahájením, které je naplánováno na pondělní osmnáctou hodinu, absolvují žlutomodří vojáci dva dopolední tréninky. Na nich mohou Lvi svou strategii a taktiku ještě dopilovat, ale především připravit se na vrchol letošní sezony. Rozhovor před válkou o titul nám podal obránce Kamil Černý, bývalý hráč KLH Chomutov.

Černý očekává sérii velmi vyrovnanou. Taktéž se domnívá, že rozšifrovat vítěze 1. ligy play-off, bude muset až sedmé utkání. „Série s piráty z Chomutova bude vyrovnaná, rozhodovat budou maličkosti a využívání přesilových her. Co se počtu utkání týká, je možné, že souboj dvou největších severočeských rivalů pozná vítěze až v sedmém zápase. Těším se na bouřlivou atmosféru a věřím, že bude vyprodáno v Ústí nad Labem i v Chomutově,“ sděluje svoje dojmy před klíčovou sérií letošního ročníku pětadvacetiletý hráč z defenzivy.

Paradoxem je, že Černý sám v Chomutově po tři léta působil, a to od sezony 2005/2006 do 2007/2008, a teoreticky by tak trenérům Slovanu mohl pomoct s taktikou. „Jsou to už tři roky zpátky, z týmu, se kterým jsem hrával, zbyli už jen František Bombic a Petr Jíra, jinak se tým od základu změnil. Také pamatuji kluky, co se kolem mančaftu pohybují, maséři apod. Zápasy proti týmům, ve kterých jsem působil, nijak zvlášť neprožívám a nemyslím si, že by to pro mě měla být nějaká výhoda. Teď jsem tady a budu se snažit hrát co nejlépe tady,“ dodává hráč, jenž obléká dres s číslem 17.

Obranné duo tvoří zkušený hokejista s Janem Kloboučkem. „Myslím, že jsme si docela sedli, spolupráce s kapitánem mi vyhovuje. Když potřebuje, srovná si mě a poradí co a jak,“ pochvaluje si.

Oba beci, jak Klobouček, tak Černý, patří mezi nejproduktivnější beky Slovanu. „Není to podstatné, kdo se o branku postará, důležité je, že jsme postoupili a uhráli to docela na málo zápasů, na deset ze čtrnácti,“ říká.

Hokejista, jenž začínal s hokejem v Táboře, má v nohách i play-off české nejvyšší soutěže. „Nasazení je podobné, jen asi na vyšší úrovni. Co se týká extraligy, nebyl jsem při vyřazovacích bojích moc vytěžovaný, jako třeba v Ústí nad Labem. Bojovnost a atmosféra je taktéž srovnatelná,“ popisuje.

Pokud se ještě naposledy vrátíme k válce s Havlíčkovým Brodem, zlomovým mometem označil někdejší mládežnický reprezentant vyhraná domácí utkání. „Důležité byly první dva zápasy, které jsme doma vyhráli, protože v sérii s Vrchlabím se nám to nepodařilo. Velmi důležitou roli sehrál i třetí duel, kdy si Rebelové pravděpodobně mysleli, že už je hotovo. Nám nezbývalo nic jiného, než to zkusit. Měli jsme k tomu i dostatek času, jelikož jsme prohrávali 0:3 poměrně brzy. V kabině jsme si řekli, že budeme střílet z každé pozice, tlačit se do brány a potřebné góly určitě padnou. Jednoduché nebylo ani čtvrté střetnutí, kdy jsme znovu prohrávali. Nakonec můžeme být rádi, že se série už nestěhovala zpět do Zlatopramen Areny, jelikož jsme se dost natrápili. V následující válce s Chomutovem se musíme vyvarovat zbytečných vyloučení, proti tomuto soupeři by se nám souboj nemusel podařit otočit,“ upozorňuje na chyby ústecký zadák, jenž začínal s hokejem v Táboře.

Důležitým aspektem byla podle severočeského obránce bojovnost. „Ani za velmi nepříznivého stavu jsme to nezabalili a to bylo největší plus. V prvním klání nám výrazně pomohly využité početní výhody,“ uzavírá.

 
 
Aktuálně na webu

Martinka ukončila zdárně léčbu!

Ú s t í n/L. - Dres Jana Čalouna z utkání hvězd pomohl dobré věci. Částka, která se vydražila,... Celý článek

Gesto fair play a dramatická koncovka, takový byl poslední zápas staršího dorostu

Ú s t í n/L. - Do posledního zápasu nastupovaly oba týmy bez nadějí na postup do extraligy. Zápas... Celý článek

Jiří Merta: Sezónu hodnotíme úspěšně, baráž nebude snadná

Ú s t í n/L. - Ústečtí starší dorostenci se probojovali mezi nejlepší tři týmy Regionální ligy... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv