Ú s t í n/L. - V dresu Slovanu hrál skoro dvě sezóny. V Ústí se mu celkem dařilo a fanoušci na něj určitě nevzpomínají ve zlém. Nyní se objevil na druhé straně barikády – Ústecké Lvy poctil svou návštěvou v dresu Olomouce. A v zápase si nevedl vůbec špatně. U prvního a jediného gólu olomouckých hokejistů si připsal bod za asistenci.

Zbyňku, vstup do zápasu se vám vůbec nepovedl. Už v první minutě vstřelil Slovan branku. Musí to být hodně nepříjemné dostat gól takhle brzo…
Je to hodně nepříjemný. Vlastně jsme pak v půlce první třetiny dostali druhý gól… prostě dneska to bylo z naší strany hodně špatný. Ústí s námi pěkně zacvičilo.

Hned v úvodu prostředního dějství se vám povedlo vstřelit rychlý gól. Byla to vaše taktika takhle na Ústí vlétnout?
Bylo to dva nula a my jsme to prostě museli zkusit. Chtěli jsme zabrat. Sice to vyšlo, ale vzápětí jsme dostali na tři jedna a to si myslím, že nás trošku srazilo.

V té druhé třetině jste začali i hodně faulovat. Bylo to způsobené tím, že na vás začalo Ústí tlačit?
Ústí si to tam házelo a my jsme to prostě nezvládali. Nehlídali jsme si hráče a z toho pramenily ty fauly.

S jakým cílem jste šli do té třetí třetiny? Věřili jste ještě v to, že byste mohli stav vyrovnat?
Ale jo. Hned na začátku jsme hráli přesilovku a myslím si, že kdybychom ji proměnili, tak by se ten zápas možná vyvíjel trochu jinak. Ještě bychom měli šanci s tím něco udělat. Ale bohužel to tam nespadlo.

Kdy nastal ten zlom, že už jste věděli, že je zápas ztracený?
Tak nevím, jestli to byl zrovna zlom… Ale jak bylo pět minut do konce a bylo to o tři góly… Vůbec celý zápas to s námi nevypadalo dobře. Takže v podvědomí jsme cítili, že to dneska asi dopadne špatně.

Proč sis za své nové působiště zvolil Olomouc a ne Ústí, kde si v minulosti hrál?