Ú s t í n/L. - Hokejisty z Ústí nad Labem čeká výlet do daleké Olomouce, kde v pátek 8. 3. a sobotu 9. 3. 2013 poměří síly s druhým nejlepším týmem základní části. Páteční utkání startuje od 18:00 hodin, sobotní zápas se hraje výjimečně již od 15:00 hodin. V letošní sezóně se obě mužstva střetla čtyřikrát. Oba celky si připsaly dvě výhry. Zatímco Ústečtí Lvi ve čtvrtfinále udodali Jihlavu 4:0 na zápasy, hokejisté z Moravy rozhodli o postupu do semifinále v šestém klání.

• Trenér: Petr Fiala

Olomouc skončila po základní části na 2. místě, se 113 body. V prvním kole vyřazovacích bojů narazili Moravané na východočeský Hradec Králové. Úvodní duel play-off však červenobílým příliš nevyšel. Do 54. minuty bylo utkání vyrovnané. Šest minut před koncem se trefil Moskal a zajistil Hradeckým výhru 4:3. Druhý duel mužstvu z Hané už vyšel a po vítězství 4:1 vyrovnali stav série. Třetí souboj se odehrál na ledě Hradce a byli to znovu bíločervení, kteří se radovali z výhry 6:1. Ve čtvrtém klání lvi zabojovali a po výhře 3:1 tak srovnali skóre. Pátý zápas se hrál na ledě Kohoutů. Ti v domácím prostředí zvítězili těsně 2:1 a znovu se ujali vedení. V šestém utkání diváci příliš mnoho gólů neviděli. Jediná branka zápasu padla ve 40. minutě do sítě Královských lvů. První a zároveň poslední gól tak rozhodl o postupu Mory do semifinále play-off.

Opory Kohoutů

Produktivitu Moravanů ve vyřazovacích bojích ovládl útočník Petr Kolouch, který během šesti utkání nasbíral devět bodů, za dva góly a sedm asistencí. Druhými nejlepšími jsou Jiří Řípa (3+3) a Michal Vodný (2+4), kteří získali shodně, po šesti bodech. Třetí příčka náleží Romanu Rácovi, jenž si do statistik připsal pět kanadských bodů, za tři branky a dvě nahrávky.

Mezi střelci se nejvíce daří Jiřímu Řípovi a Romanu Rácovi, kteří se trefili do sítě soupeře třikrát. Dvakrát umístili kotouč za záda gólmana hostí Petr Kolouch a Michal Vodný. Jeden úspěšný zásah se podařil Richardu Divišovi, Jakubu Bartoňovi, Ondřeji Křížovi, Zbyňku Hamplovi, Lukáši Kucserovi, Romanu Kadelovi a Petru Selingrovi.

Nejvýkonnějším asistentem je Petr Kolouch, který dokázal sedmkrát přihrát spoluhráčům na gól. Druhý nejlepší nahrávač je Michal Vodný, který čtyřikrát našel dobře postavené kolegy. Po třech asistencích mají Jiří Řípa a Richard Diviš.

V brance dostal důvěru Libor Kašík, který odchytal všech šest čtvrtfinálových klání. Celkem v kleci strávil 359 minut. Jeho úspěšnost je 95,93%. Tento brankář průměrně v jednom utkání obdrží 1,5 gólu.

Vzájemné zápasy Ústí a Olomouce

Vzájemné souboje mezi oběma celky jsou zcela vyrovnané. Za povšimnutí stojí shodné výsledky. V prvním utkání vyhrálo Ústí v domácím prostředí 5:1. V odvetě na Moravě však slavila Olomouc, která pokořila hosty ze severu Čech také 5:1. Třetí zápas, který se konal ve Zlatopramen Areně domácí Lvi prohráli 1:4. V posledním vzájemném duelu šelmy zvítězily na ledě Olomouce 4:1. Ústecký Slovan a olomoucká Mora se spolu utkali ve čtvrtfinále play-off v ročníku 2005/2006, kdy po čtyřech výhrách (4:1, 8:2, 3:1, 3:1) postoupili do dalšího kola žlutomodří.

Přivezte do Olomouce víčka od PET lahví

Na stránkách HC Olomouc pokračuje akce na pomoc nemocnému Lukáškovi trpícímu kvadruspastickou dětskou mozkovou obrnou. Zapojit se mohou i fanoušci Ústeckých Lvů, kteří na zápasy do Olomouce dorazí. Více zde.

• Ú s t í n/L. - Do Ústí nad Labem zavítal soupeř ze Slaného. První zápas vyhrálo Slaný vysoko 11:1. Domácím se však povedlo vytvořit tří brankový náskok, ale hosté jej v závěru během krátké chvíle smazali a v prodloužení vstřelili vítěznou branku. Deváťáci Slovanu tak berou z utkání pouze bod. Poslední zápas nadstavby čeká naše deváťáky v neděli proti Litoměřicím, kdy půjde o přímý souboj o druhé místo, které by nám zajistilo účast v závěrečném play-off o účast v extralize.

• Dorostenecký Try-out

20. 3. 2024

Ústí nad Labem - Ve středu 27.3. na zimním stadionu v Ústí nad Labem se koná Try-out do kategorie dorostu pro sezónu 2024/2025. Dorost bude již třetím rokem účastníkem 2.nejvyšší soutěže. Try-out se týká hráčů ročníku 2008 a 2009.