HSM 2018: Podrobné informace k soustředění Akce sezóny: 2017/2018
Kouzelník Libor Kašík: Takto krátkou sérii jsme nečekali, Pirátům máme co vracet
14.3.2013 | Zdeněk Kamínek ml.

Kouzelník Libor Kašík: Takto krátkou sérii jsme nečekali, Pirátům máme co vracet

Ústí nad Labem - Ve Zlatopramen Areně byl k nepřekonání, severočeská ofenziva nedokázala na skvěle a v klidu chytajícího Libora Kašíka nalézt recept. V poslední březnový den letošního roku jednadvacetiletý maskovaný muž Olomouce se tak může pyšnit dvěma shut-outy v semifinále prvoligového play-off, za poslední tři utkání inkasoval pouze jednou. Zcela jistě můžeme v Kašíkově případě hovořit jako o muži série, strůjci olomouckého úspěchu.

Olomouc měla být po čtvrtfinále play-off utahaná a vyšťavená. Opak se stal pravdou, svěřenci Petra Fialy a Jana Tomajka byli výborně rozehraní a Ústecké Lvy přejeli v poměru 4:0 na zápasy. „Důležité pro vývoj semifinálové série bylo třetí utkání, které v naší kabině udělalo pohodu. Ústí nad Labem naopak vědělo, že stav 0:3 na zápasy je už těžko zvratitelný,“ hledal klíčový moment ve druhém kole vyřazovacích bojů Libor Kašík, ústřední postava letošního semifinále play-off.

„Kluci dobře poslední zápas odbránili. To, že jsme dali první gól, nám hodně pomohlo a soupeře to dostalo na kolena. Hráči Slovanu měli v hlavách, že to je rozhodující zápas a už nebude šance nápravy. Bylo to pro domácí těžké na psychiku, druhá vstřelená branka byla už hřebíčkem do jejich rakve,“ hodnotil hájce olomoucké svatyně čtvrtý semifinálový duel.

„Semifinále play-off jsme nečekali takto krátké, obzvlášť po tom, co nás potrápil Hradec Králové a hráli jsme ve vyrovnaném čtvrtfinále play-off na šest zápasů. Práce jsem měl méně než s Královskými lvy, protože všichni naši hráči pozorně bránili, vraceli se i útočníci. Náš sen zahrát si o extraligu se splnil,“ dodal zanedlouho jednadvacetiletý gólman.

„Oslavy nějaké proběhnou, postup je pro nás velké vítězství. Je to nejvíce, čeho můžete v naší první hokejové lize dosáhnout. Nyní dostaneme dva až tři dny volno, poté se začneme připravovat na širší baráž. Je luxusní, že volna budeme mít dost a můžeme se dostatečně připravit fyzicky i psychicky, protože jsme vyhráli 4:0 na zápasy,“ pokračoval rodák ze Zlína.

„Naše šance v širší baráži lze těžko předpovědět, extraliga je něco jiného. Půjdeme do toho ale naplno a nic nevypustíme. Uspět můžeme s propracovanou obranou, naší tvrdou hrou a dohrávat musíme osobní souboje,“ předesílá dosud statisticky nejlepší brankář letošního prvoligového play-off, jehož hráčská práva náleží extraligovému Zlínu. V celku Mory je exmládežnický reprezentant České republiky na hostování.

Zatím není jasné, které mužstvo z dvojice BK Mladá Boleslav – SK Horácká Slavia Třebíč vyprovodí Moravany do bojů o českou nejvyšší hokejovou soutěž. „Třebíč má dobrého gólmana (Marek Čiliak; pozn. red.), který Mladou Boleslav hodně trápí. Tuto sérii sleduji, stav 2:2 na zápasy je pro mě překvapením. Těžko říct, který z týmů postoupí, ale vyhraje psychicky silnější. Play-off je o gólech a o štěstí,“ nechal se slyšet odchovanec zlínského hokeje.

„Podle mého názoru s námi z extraligových celků v širší baráži změří síly Chomutov a některý ze soupeřů z dvojice Liberec a Karlovy Vary. Pro mě bude minimálně dobré, že si zachytám proti extraligovým týmům. Pirátům máme z loňského semifinále I. hokejové ligy co vracet a máme jim co ukázat,“ je nažhaven na vrchol sezóny Libor Kašík, který chytá se stejným číslem jako legendární Dominik Hašek (39).

„Sleduji také play-off hokejové extraligy. Jako zlínský brankář doufám, že titul vyhraje Zlín. Nějaké jiné nabídky z ostatních extraligových klubů jsem obdržel, ale smlouvu mám ve Zlíně, v Olomouci jsem na hostování. Vše budu řešit až po sezóně,“ uzavřela naděje české brankářské školy.

 
Permanentky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan povede Čaloun s Machuldou

Ústí n. L. - Jedna z důležitých otázek ústeckého hokeje je vyřešená. Hokejový Slovan zná od pondělí... Celý článek

Novými trenéry A týmu jsou J.Čaloun a V.Machulda

Ú s t í n/L. - Na dnešním zasedání vedení klubu byli jmenováni novými trenéry A mužstva HC Slovan... Celý článek

Starší dorost v baráži o extraligu!

Ú s t í n/L. - Starší dorostenci HC Slovan Ústí nad Labem pod vedením trenérů Jiřího Merty a... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv