HSM 2018: Podrobné informace k soustředění Akce sezóny: 2017/2018
Kubát: Jsem rád, že jsme vyhráli
13.3.2009 | Hana Veigendová

Kubát: Jsem rád, že jsme vyhráli

Ú s t í n/L. - Úvodní finálový zápas zvládli ústečtí hokejisté na výbornou a udělali tak první krůček za vytouženým cílem. Lvi vedli již 3:0, ale Kometa dokázala hrozivě vyhlížející skóre ještě několikrát zkorigovat. Z vítězství se společně se spoluhráči radovala i nová ústecká posila Karel Kubát, který přišel Ústeckým Lvům na pomoc z Litvínova - „Jsem rád, že se vyhrálo a doufám, že to takhle bude pokračovat i dál.“

První finálový zápas byl jak pro fanoušky Ústí, tak pro početnou skupinu fanoušků z Brna, krásnou podívanou. Ústečtí Lvi si během úvodní třetiny vypracovali dvoubrankové vedení, na začátku prostředního dějství vedli už 3:0, ale Kometa dokázala během půlminuty snížit na rozdíl jediné branky. „Udělali jsme tam dvě chyby v obraně, které Kometa potrestala, ale naštěstí jsme ten zápas dotáhli do vítězného konce,“ usmíval se po utkání Kubát.

Tento vysoký obránce odehrál v české extralize 55 utkání, nyní ho čeká ještě několik zápasů v ústeckém dresu. „Tak určitě tam nějaká únava cítit je, ale snažím se to překousnout a bojovat dál.“ Jeho výpomoc v Ústí se seběhla celkem rychle. Před zápasem s Brnem stihl Kubát absolvovat pouze čtvrteční trénink, a pak už jen dnešní rozbruslení, takže na nějaké seznamování moc času nebylo. „No určitě to bylo hodně narychlo, ale já pár kluků v ústecké kabině znám, takže seznámení proběhlo v pohodě,“ dodal nakonec.

V dnešním zápase nastoupil dvacetiletý bek v obranné dvojici s Vladimírem Gýnou, který má též extraligové zkušenosti. „Tak já jsem rád, že jsem dostal právě Vláďu Gýnu a doufám, že nám to spolu půjde i v dalších zápasech.“ V případné baráži by se musel trenér Hořava obejít právě bez Karla Kubáta. „Tak určitě mě to mrzí, rád bych Ústí pomohl i dál.“ Poslední otázka mířila na atmosféru na ústeckém stadionu. „Tak atmosféra byla parádní, ale určitě to není jiný než v extralize,“ zakončil Kubát tento rozhovor.

 
Permanentky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan povede Čaloun s Machuldou

Ústí n. L. - Jedna z důležitých otázek ústeckého hokeje je vyřešená. Hokejový Slovan zná od pondělí... Celý článek

Novými trenéry A týmu jsou J.Čaloun a V.Machulda

Ú s t í n/L. - Na dnešním zasedání vedení klubu byli jmenováni novými trenéry A mužstva HC Slovan... Celý článek

Starší dorost v baráži o extraligu!

Ú s t í n/L. - Starší dorostenci HC Slovan Ústí nad Labem pod vedením trenérů Jiřího Merty a... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv