WSM Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 17.1.2018 od 18 hodin HSM 2018: Podrobné informace k soustředění Akce měsíce: Prosinec 2017
Lvy čeká nálet znojemských Orlů
15.11.2010 | Michaela Seifertová

Lvy čeká nálet znojemských Orlů

Ú s t í n/L. - Výjimečně v pondělí čeká ústecký celek další souboj první hokejové ligy. Kvůli reprezentační pauze se bude dohrávat se znojemskými Orly osmnácté kolo druhé nejvyšší soutěže. Orli odehráli poslední zápas před deseti dny, zatímco Ústečtí měli pauzu čtyři dny. Bude mít zápasové tempo vliv na průběh utkání? To můžeme sledovat již v pondělí, 15. listopadu 2010, v ústecké Zlatopramen aréně od 18 hodin.

7-5-3-2 celková bilance 6-2-3-5
3. postavení v tabulce 10.
34 získané body 25
64:43 skóre 46:40
0 utkání bez vstřelené branky 0
1 utkání se shut-outem 2
0:5 (Benátky nad J.) nejvyšší výhra 4:1 (Písek)
2:4 (Hradec Králové) nejvyšší prohra 6:4 (Chomutov)
Marek Čurilla 15b (9+6) nejproduktivnější hráč Vladimír Říha a Radek Haman 10b (6+4); Aleš Staněk 10b (4+6)
Marek Čurilla; 9 nejlepší střelec Vladimír Říha a Radek Haman; 6
Robin Hanzl; 10 nejvíce asistencí Tomáš Hradecký, Lubomír Štach a Aleš Staněk; 6
Petr Kanko; 63 nejtrestanější hráč David Rangl; 22
Zdeněk Orct - 90,28%; Dušan Salfický (E) - 89,38% úspěšnost brankáře Luboš Horčička – 93,07%; Ondřej Kacetl - 85,71%
Zdeněk Orct - 2,87; Dušan Salfický (E) - 3,49 průměr inkas. branek Luboš Horčička – 2,10; Ondřej Kacetl – 5,00

Aktuální forma Orlů

Orli mají odehráno šestnáct zápasů, z nichž dva do počtu musí odehrát právě s ústeckým Slovanem a vrchlabským celkem. Z celkové bilance zápasů se mohou Znojemští chlubit šesti výhrami, ale na svém kontě mají i pět proher v základním hracím čase: a to dvakrát s Hradcem Králové a poté s Berounem, Havlíčkovým Brodem a Chomutovem. Ze statistik zápasů se dá vyzdvihnout i fakt, že Znojmo drží smůla ve třech posledních prohraných zápasech za sebou. Nutno však podotknout, že od posledního utkání s Hradcem Králové uplynulo něco málo přes týden a Orli se tak mohou cítit více odpočatí.

Opory znojemského celku

O první místo v tabulce produktivity týmu se dělí Vladimír Říha s Radkem Hamanem. Oba útočníci mají na kontě deset kanadských bodů za šest gólů a čtyři asistence. Na záda jim se stejným počtem bodů dýchá parťák Aleš Staněk, který však má opačnou bilanci – tedy čtyři branky a šest asistencí. Nejproduktivnějším bekem znojemského celku je Lubomír Štach za jeden gól a šest přihrávek. Oporu v brankovišti našli Orli u Luboše Horčičky, který si při svých 685 odchytaných minutách drží procentuální úspěšnost těsně nad třiadevadesáti procenty. V posledních zápasech však trenér Orlů pouští do brány i mladičkého Ondřeje Kacetla a na jeden zápas se v kleci Znojma objevil i třinecký brankář Peter Hamerlík.

Vzájemné zápasy

Ústecký celek se střetl se Znojmem v letošní sezóně pouze jednou a o vítězi zápasu bylo rozhodnuto až v samostatných nájezdech, ve kterých se prosadil pouze Marek Čurilla a zajistil tak svému týmu dvoubodové vítězství. Loňská sezóna byla na vzájemné střetnutí poněkud štědřejší. K boji zvířat došlo hned čtyřikrát, přičemž se Slovanu podařilo vyhrát hned třikrát – dvakrát v základní hrací době a jednou v prodloužení. Za zmínku stojí poslední loňská výhra na ledě Znojma – Lvi nastříleli soupeři úctyhodných šest branek.

Sestavy z posledních zápasů

HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct - Němeček, Pojkar, Klobouček, P. Hořava, L. Poživil, Holomek, od 21. Boháč - Čurilla, Alinč, Diviš - Janků, Pajič, Pazourek - Kloz, Mikulík, Ludvík - Kanko, R. Hanzl, Sklenička - od 41. Šedivý.

Orli Znojmo: Panec - Kolafa, Štach, David, Kania, Rangl, Pláněk, Lattner - Rachůnek, Haman, Havlík - Beroun, Hradecký, Podešva - Vrba, Česnek, Staněk.

 
Permanentky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Ústí se utká se Vsetínem, který je na osmém místě

Ú s t í n/L. - Ústecký hokejový tým čeká další domácí zápas. Podle slov Vladimíra Evana, který... Celý článek

Mladší dorost se vrací z Třemošné bez bodů

Třemošná - V dalším zápase ELIOD Extraligy mladšího dorostu cestoval tým Slovanu do Třemošné. Ústí... Celý článek

Slovan Ústí nad Labem má nové trenéry

Ú s t í n/L. - Vedení klubu HC Slovan Ústí nad Labem rozhodlo o nové trenérské trojici a to ve... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv