HSM 2018: Podrobné informace k soustředění Akce sezóny: 2017/2018
Martin Šagát: V play-off jen výhru!
14.1.2009 | Redakce

Martin Šagát: V play-off jen výhru!

Ú s t í n/L. - Ve 42. kole 1. hokejové ligy se Ústečtí Lvi přehoupli přes magickou hranici sta získaných bodů. K tomuto vítězství svou střelou, která se musela líbit snad i hráčům soupeře, přispěl i Martin Šagát, který po dlouhých osmi kolech „sucha“ konečně vstřelil gól, kterým utvrdil dnešní výhru Slovanu 3:1.

V první třetině se domácím podařilo vstřelit gól přičiněním Jana Heřmana, avšak jeho snahy byly hned po pár minutách zmařeny vyrovnávací brankou. Ve druhé třetině přišel velmi rychý domácí gól a na konci téže třetiny se ukázkovým gólem prosadil Šagát. „Tak nejde ani o to, jak moc byl ten gól hezký, ale hlavně, že mi dobře padl. Konečně ze mě spadl ten stres, že jsem dlouho neskóroval. Dneska jsem si řekl, že se na to nebudu soustředit, a že budu hrát tak, jak mám a vyšlo to. Šli jsme dva na jednoho, ten bek úplně odstoupil, a tak jsem to vzal k bráně a bylo to tam.“

Utkání s Havířovem postupně s blížícím se koncem nabíralo stále větší obrátky, až vyvrcholilo bitkou a spoustou vyloučení na obou stranách. Hrálo se velmi tvrdě a zákeřně. „Takovéhle zápasy budeme určitě očekávat v play-off. Rozhodčí všechno pískat nebudou a my nesmíme oplácet každé sekání. Musíme se soustředit na naší hru a budeme vyhrávat. Ta třetí třetina byla taková divoká, což už pramenilo z toho, že se nepískalo všechno přesně, jak by se pískat mělo. Tak se to vyhrotilo,“ doplňuje Šagát, který se šarvátkám třetí třetiny vyhnul.

Spolu s Rastislavem Špirkem jsou nejlepšími střelci a nejlepšími nahrávači. Otázka zněla prostě. Je na vás vyvíjen nějaký tlak, abyste byli úspěšní? „Myslím, že nátlak ne. Máme čtyři kompletní pětky, kde každý může dát gól. Všichni hrají přesilovky i oslabení. A že my dva máme nejvíce bodů není čistě jen naše zásluha. Na ten gól se člověk musí s někým sehrát, takže to není jen na nás, ale na celou pětku. Jsem rád, že nám to tam padá,“ sdělil střelec svého 18. gólu letošní sezóny.

Ústecké Lvy čekají už jen čtyři zápasy. Jeden domácí, tři venku. Budou to poslední zápasy před kratší pauzou, během které se bude hrát předkolo play-off. „Na play-off se už moc těším. Je to nejdůležitější část sezóny. Chceme se připravit tak, abychom všechny čtyři zbývající zápasy vyhráli. Potom se bude hrát o hodně.“ Zatím to vypadá, že Lvi budou v play-off startovat z prvního místa. K tomu jim stačí už jen jedna výhra. „Určitě je výhoda startovat z co nejvyšší příčky, protože budeme mít více zápasů doma. Každé kolo se bude začínat u nás. Myslím si, že doma hrajeme o mnoho lépe, než venku, takže to výhoda určitě je. A navíc máme senzační fanoušky, takže to je ještě více umocněné.“

Už jen čtyři již zmiňované zápasy a ústečtí borci si snad trochu odpočinou. Budou mít asi deset dní na nasbírání potřebných sil do play-off. „Přípravy ještě nezačaly, teď se soustředíme na to, vyhrát ty čtyři zápasy. Možná dostaneme jeden, dva dny volna, a pak nastoupíme alespoň během prvních pěti dnů na dvoufázové tréninky. Budeme se, myslím, soustředit hlavně na taktiku hry, protože to v play-off rozhoduje.

Do play-off jde Martin Šagát s jasnou vizí: „V play-off chceme jen výhru. Chceme se dostat co nejdál a určitě se co nejdál dostaneme!“ Ukončil rozhovor jasnými slovy.

 
 
Aktuálně na webu

Martinka ukončila zdárně léčbu!

Ú s t í n/L. - Dres Jana Čalouna z utkání hvězd pomohl dobré věci. Částka, která se vydražila,... Celý článek

Gesto fair play a dramatická koncovka, takový byl poslední zápas staršího dorostu

Ú s t í n/L. - Do posledního zápasu nastupovaly oba týmy bez nadějí na postup do extraligy. Zápas... Celý článek

Jiří Merta: Sezónu hodnotíme úspěšně, baráž nebude snadná

Ú s t í n/L. - Ústečtí starší dorostenci se probojovali mezi nejlepší tři týmy Regionální ligy... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv