Ústí nad Labem - Junioři odehráli utkání proti Českým Budějovicím. Domácí gólman David Novák držel čisté konto padesát minut. Poté inkasoval tři branky. Jeho chvíle přišla v nájezdech, chytil všechny pokusy hostů a položil základní stavební kámen pro zisk bonusového bodu.

Jak zápas hodnotíš?

Utkání se mi hodnotí těžko, protože jsme deset minut před koncem vedli 3:0, ale nechali jsme soupeře vyrovnat. Myslím, že jsme odehráli dobrých padesát minut, posledních deset bylo špatných. Dva body jsou taky dobré, ale není poprvé, co jsme ztratili slibně rozehraný zápas. Na tohle si musíme dát pozor, mohlo by se nám to v baráži krutě vymstít.

Je těžké hledat motivaci, když víte, že budete hrát o udržení?

Jestli těžké, to nevím. No, samo to nepůjde. Celá skupina o udržení by nás měla připravit na baráž. V těchto zápasech si chceme zkusit nějaké věci, které děláme na tréninku, protože v baráži už na nějaké zkoušení čas opravdu nebude.

Sleduješ výsledky týmů z 1. ligy, protože právě s ní budete baráž hrát…

Výsledky úplně nesleduju. Občas kouknu na tabulky, abych věděl, s kým budeme hrát. Kladno, Vsetín a Hradec mají velký náskok, který si udrží.

V posledních zápasech jsi jediný gólman v juniorech. Jsi rád, že všechna zodpovědnost visí na tobě?

Na tréninku jsem s Formasem (Michaelem Formánkem), protože hrát mohou jen čtyři hráči na výjimku, tak chytám zápasy jen já. Kluci potřebují být v zápise o utkání, aby mohli hrát baráž. Formas mi pomůže při rozbruslení, a pak jdu chytat. Užívám si roli jedničky, zároveň ale vím, že musím odvádět co nejlepší výkony.