Ústí nad Labem - Na hostování do konce sezóny 2012/2013 zamířil na východ Čech dvaatřicetiletý útočník Miroslav Třetina, jehož hráčská práva náleží klubu Ústeckých Lvů. Většinu aktuálního ročníku strávil rodák z Jihlavy v týmu Havlíčkova Brodu, u Rebelů působil několik let. V minulých letech vypomáhal Třetina také extraligové Slavii Praha.

Miroslav Třetina v ÚNL

• ZČ 2011/2012:
    45 zápasů; 13+13; +20; 37 TM
  • PLAY-OFF 2011/2012:
    14 zápasů; 2+3; +4; 6 TM
V dopoledních hodinách 8. 1. 2013 přinesly oficiální webové stránky Slovanu s odvoláním na server hokej.cz informaci o tom, že v Havlíčkově Brodě bylo ukončeno angažmá dvěma zkušeným hokejistům. Šatnu Rebelů byli nuceni opustit obránce Marian Morava a útočník Miroslav Třetina. „Oba hráči měli patřit k těm, na kterých bude stát výkon týmu, ale tuhle roli nenaplnili,“ řekl tehdy klubovým stránkám Havlíčkobrodských majitel Petr Hubacz. Třetina je hráčem Ústí nad Labem, on i Morava si museli hledat nové působiště.

O návratu Miroslava Třetiny do ústecké kabiny se dlouho spekulovalo, nakonec ale dvaatřicetiletý forvard zakotvil v týmu Královští lvi Hradec Králové, kde si ve středečním duelu 42. kola I. hokejové ligy ČR (Královští lvi Hradec Králové - SK Horácká Slavia Třebíč; 16. 1. 2013) odbyl premiéru proti Horácké Slavii Třebíč. Svěřenci Jiřího Kučery a Miloše Říhy mladšího nezvládli vstup do utkání, když ve čtrnácté minutě již prohrávali 0:3 a museli přistoupit i ke změně brankářů. Po dvou třetinách už to bylo pro Třebíč dokonce 5:0 a v bodový zisk Východočechů už věřil málokdo. V závěrečném dějství se lvům z Hradce Králové podařilo pouze dvěma brankami snížit a zkorigovat tak skóre na 2:5. Miroslav Třetina nastoupil v první útočné formaci se zkušeným Michalem Mikeskou a Petrem Haluzou, do svých statistik si připsal odchovanec jihlavského hokeje pouze jeden negativní bod za účast na ledě při obdržené brance.

Dres Havlíčkova Brodu stihl v letošním ročníku Třetina obléknout osmnáctkrát, jeho bilance činila 2+6; +3; 41 TM.