HSM 2018: Podrobné informace k soustředění Akce sezóny: 2017/2018
My chceme Slovan!
16.4.2008 | Marcel Voneš

My chceme Slovan!

Ú s t í n/L. - Úterní zápas jsem prožil společně s nejvěrnějšími fanoušky Slovanu namačkán ve zmenšeném prostoru vyhrazeném pro fanoušky hostí. Posádky sedmi autobusů, několika aut a dalších dopravních prostředků se v kotli doslova mačkaly, aby všichni mohli vidět výkon svého milovaného týmu. Ale upřímně řečeno, možná bylo lepší nevidět... Druhá prohra v řadě, navíc opět bez vstřelené branky. Ústečtí předvedli jen špetku z potenciálu, který v tomto týmu dozajista je.

Počet hlasivek blížící se k počtu čtyř stovek mohutně povzbuzoval svůj tým i přes nepříznivý vývoj, ale jak se blížil konec, tak i kotel utichal. Nebylo to kvůli špatnému výsledku, ale kvůli předvedené hře, ze které měl nejeden fanoušek slzy v očích. "Kam zmizel náš Slovan?" ptali se.

Vzpomněl jsem si na dopis o ústeckých fans, který mi přišel před play out od věrného fandy Mauka. Ten jsme poté otiskli i v zápasovém magazínu Lion´s Revue.

Zaujala mě pasáž o debaklu v Karlových Varech: „Nikdy nezapomenu na pocity, které jsem prožíval v Karlových Varech, kdy místní Energetici vyprovodili naše hochy jedenáctibrankovým přídělem. Zatímco hráči opouštěli kolbiště se svěšenými hlavami, fanoušci hrdě povzbuzovali až do poslední chvíle – však se také dočkali potlesku karlovarských fanoušků i hráčů! Člověk chodí na hokej samozřejmě zejména kvůli gólům a výhrám svého týmu, ale tenkrát to byla také výhra – výhra charakteru a jedinečnosti našich fanoušků,“ napsal kralupský fanda ústeckého hokeje.

I tentokrát měla boleslavská aréna v některých chvílích co dělat, aby překřičela bojové chorály fandů žlutomodrých barev. „Během sezóny jsem se ujistil v jedné věci , právě oni jsou alfou a omegou,“ napsal Mauk o fanoušcích.

Bingo, Ziki, Pazi, Paule, Pojky, Hořáku, Žide, Klobouku, Máťo, už vás tady moc nezbylo. Pamatujete, jak to bylo loni těžký? A pak ty krásný pocity, když se to povedlo... Mimochodem, dnes je to přesně rok, co jste splnili fandům ústeckého hokeje jejich sen.

Venco, Rasťo, Čali, Andreji a další, přece těm fandům, kteří vás v letošní sezóně takhle povzbuzovali, nechcete dopřát opět souboje s Berounem, Kadaní, Chomutovem a dalšími (prvoligoví fandové prominou). Vždyť kronika ústeckého hokeje má zatím jen jednu extraligovou kapitolu, udělejte všechno proto, aby byly i další!

Poté, co jsem úterní představení viděl, jsem si řekl, že na čtvrteční zápas asi cestu vážit nebudu, přeci jen mám teď plno jiných starostí, například za dva týdny odevzdat bakalářskou práci. Ale když jsem tak kráčel noční Boleslaví, čekajíc na autobus, říkal jsem si, že to prostě nejde. Už během cesty na kolej jsem měl jednu jistotu, ve čtvrtek budu opět v Boleslavi. Doufám, že stejnou věc udělá většina našich fanoušků. To přeci nemůže být pravda a musí se to zlomit. Chlapi, vy jste přeci extraligový! Vy na to máte, tak nám to dokažte!

V mém optimismu mě posiluje i jedna skutečnost, můj nejlepší kamarád, který byl několik dní mimo republiku. Při loňském finále nebyl na druhém a třetím finálovém zápase, které Lvi prohráli. Přijel na čtvrtý a pátý a skončilo to postupem. Dnes se vrátil a já doufám, že zítra bude v Boleslavi. Ani nevěděl, jak budou znít jeho slova, která pronesl dlouho před tím, než baráž vůbec začala: „Letos to zas přijedu zachránit!“

A já tomu věřím!Celé znění Maukova dopisu

 
 
Aktuálně na webu

Martinka ukončila zdárně léčbu!

Ú s t í n/L. - Dres Jana Čalouna z utkání hvězd pomohl dobré věci. Částka, která se vydražila,... Celý článek

Gesto fair play a dramatická koncovka, takový byl poslední zápas staršího dorostu

Ú s t í n/L. - Do posledního zápasu nastupovaly oba týmy bez nadějí na postup do extraligy. Zápas... Celý článek

Jiří Merta: Sezónu hodnotíme úspěšně, baráž nebude snadná

Ú s t í n/L. - Ústečtí starší dorostenci se probojovali mezi nejlepší tři týmy Regionální ligy... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv