HSM 2018: Podrobné informace k soustředění Akce sezóny: 2017/2018
Nástupcem Hořavy je Petr Rosol
16.4.2009 | Jan Horák

Nástupcem Hořavy je Petr Rosol

Ú s t í n/L. - Ústí zažije velký návrat. Na trenérský post Slovanu usedne místní odchovanec a bývalý vynikající útočník Petr Rosol. „S Litvínovem jsme se dohodli na uvolnění Petra Rosola do Ústí. Jeho angažmá dnes schválilo představenstvo. Detaily ohledně jeho působení v Ústí i přesné znění smlouvy se doladí v nejbližších dnech,“ uvedl tiskový mluvčí klubu Přemysl Zeman.

Profil

Narozen: 20.6.1964

Ač znojemský rodák, Petr Rosol pevně spojil svůj hokejový osud s Ústím nad Labem. Ve Slovanu prošel všemi mládežnickými kategoriemi. V 16 letech pak naskočil do prvního týmu, s kterým odehrál sezonu 80/81.
Výjimečný forvard se záhy stěhoval do Litvínova, kde se vedle Růžičky, Klímy a dalších stal jednou z ikon klubu. Ačkoliv v průběhu 80. let útočil hvězdami nabitý Litvínov neúnavně na titul, Rosol se paradoxně dočkal ligového triumfu během vojančení v dresu Dukly Jihlavy. Během dvouletého působení ve vojenském oddílu slavil titul v sezonách 83/84 a 84/85.
Hbitý a šikovný křídelní útočník se rovněž velmi brzy objevil v reprezentaci, po anabázi v mládežnických kategoriích se stal ve 20 letech stabilním členem národního „A“ týmu. V roce 1985 se účastnil světového šampionátu v Praze, kde českoslovenští hokejisté vybojovali titul mistrů světa. Rosol však kvůli zranění sledoval závěrečné boje jako divák. Národní barvy hájil také na Olympijských hrách v Calgary 1988 a Albertville 1992, kde tehdejší reprezentace získala bronzové medaile.
S reprezentační kariérou se subtilní forvard rozloučil v roce 1993 na mistrovství světa v Německu, kde Češi přehráli v zápase o bronz Kanadu.
Počátkem 90. let se na dlouhou dobu rovněž uzavřela Rosolova litvínovská etapa, příštích osm let oblékal dresy italského klubu SHC Fassa a především švýcarského HC Martigny. V Martigny strávil celkem sedm sezon, celou dobu patřil mezi klíčové hráče.
V roce 1999 vyjel Rosol na litvínovský led opět jako domácí hráč, aby tu za dva roky dal černožlutým velké sbohem. Závěr aktivní kariéry tohoto výjimečného hráče poznamenala častá zranění, hokejku a brusle definitivně odložil v roce 2004 ve svých 40 letech jako hráč německého týmu EC Rostocker.
Jako trenér si Rosol poprvé stoupnul na střídačku kde jinde než v Litvínově. Spolu s Vladimírem Jeřábkem vedl Chemiky jako asistent v závěru ročníku 2004/2005. Počátkem roku 2007 se na litvínovskou lavičku vrátil, vedle Jaroslava Hübla působil jako asistent do konce právě uplynulé sezony sezony.

Největší úspěchy

Mistr ligy: 1983/1984 (Dukla Jihlava), 1984/1985 (Dukla Jihlava)
Nejlepší nahravač ligy: 1989/1990
Reprezentace: mistr světa 1985 (Praha), bronz na mistrovství světa 1987 (Vídeň), 1993 (Mnichov), bronz na Olympijských hrách 1992 (Albertville)

Další posily

Příchod Petra Rosola předznamenává také výrazné posilování kádru. „S několika hráči jsme v záverečném jednání. Jakmile se definitivně dohodneme, jména nových posil oznámíme. Novinky se fanoušci dozví v průběhu příštích několika dnů,“ sdělil mluvčí klubu Zeman. Jednou z prvních dobrých zpráv je setrvání klíčového obránce Romana Němečka, který podepsal v Ústí smlouvu na tři roky.

 
 
Aktuálně na webu

Martinka ukončila zdárně léčbu!

Ú s t í n/L. - Dres Jana Čalouna z utkání hvězd pomohl dobré věci. Částka, která se vydražila,... Celý článek

Gesto fair play a dramatická koncovka, takový byl poslední zápas staršího dorostu

Ú s t í n/L. - Do posledního zápasu nastupovaly oba týmy bez nadějí na postup do extraligy. Zápas... Celý článek

Jiří Merta: Sezónu hodnotíme úspěšně, baráž nebude snadná

Ú s t í n/L. - Ústečtí starší dorostenci se probojovali mezi nejlepší tři týmy Regionální ligy... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv