Ú s t í n/L. - Proti Litoměřicím neodehrál Slovan vůbec dobré utkání. Už po první třetině svítil na kostce stav 0:3. Ústí nevstřelilo ani jednu branku a tak nakonec prohrálo 0:5. V zápase dal o sobě velmi vědět brankář Ústí Jakub Soukup, který dokonce v závěru obdržel dva dvouminutové tresty. „Oni to celou dobu hráli do brány a měli tam větší důraz než my. Potom jsem si tam už musel zjednat pořádek sám,“ řekl po utkání maskovaný muž.

Zápas začal smolným gólem, kdy puk pomalu za vašimi zády dojel až do branky.
Začali jsme špatně. Udělali jsme tam chybu na buly. Pak přede mě přijel hráč, vůbec jsem neviděl, že tam šla nějaká střela, jen jsem si kleknul a od lapačky to tam nějak doklouzalo.

Jak byste zhodnotil celé utkání?
Celý zápas se odvíjel od prvního gólu. Oni byli drzejší před naší bránou, z toho jsme pak dostali i třetí gól, když to tam dobouchali. Ve druhé třetině jsme nedokázali dát žádný gól a pak už se to v podstatě jen dohrávalo. Ve druhý třetině jsme dostali branku do kabiny. Bylo to 0:4 a pak už by bylo velké štěstí, abychom s tím dokázali ještě něco udělat.

Celé dvě minuty jste hráli oslabení 3 proti 5. Litoměřičtí ho dokázali proměnit až jedenáct sekund před jeho skončením. Kdybyste to udrželi, tak by se možná zápas vyvíjel jinak.
Možná to byl zlomový okamžik zápasu. Kluci to odehráli výborně. Byla to smůla, tam šla křižná přihrávka, já jsem se po ní natahoval a ten hráč to dobře trefil. Smůla, že jsme to těch jedenáct vteřin ještě neudrželi, potom by se ten zápas možná překlopil na naší stranu.

Utkání bylo plné šarvátek, což se ale vzhledem k severočeskému derby dalo očekávat.
Litoměřice jsou takový nepříjemný. Teď jsme s nimi prohráli čtvrtý zápas v sezoně. Minulou sezonu to bylo zase obráceně pro nás. Sice se nám proti nim nedařilo, ale v tabulce jsme o hodně před nimi. Oni se nacházejí okolo jedenáctého místa. My jsme naštěstí teď uhráli sérii čtyř dobrých zápasů, které jsme vyhráli. Takže jsme trochu odskočili, ale musíme makat dál. Ten výkon, který jsme dnes předvedli, nebyl dobrý, takhle bychom doma neměli vůbec hrát. Zaslouženě jsme prohráli.

Po první třetině byl stav zápasu 0:3. Nepřišel signál od trenérů nebo dokonce od vás k vystřídání brankářů?
V žádném případě. Já se snažím chytat každý zápas, i kdyby to opravdu bylo po první třetině 0:10, tak to chci dochytat, protože se může stát, že oni budou mít sto šancí, z toho deset gólů a bude to dobrej zápas pro mě. Určitě nevzdávám žádný zápas a chci to dochytat.

Vy jste si dneska celý zápas velmi tvrdě vyklízel brankoviště, na konci zápasu jste dokonce vyfasoval dva tresty.
To vyplynulo ze hry. Oni to celou dobu hráli do brány a měli tam větší důraz než my. Potom jsem si tam už musel zjednat pořádek sám, protože tam nejdřív jejich hráč do mě úplně nesmyslně narazil a hned z dalšího protiútoku mi hodil jiný hráč sníh do obličeje. V rohu se strhla šarvátka, tak jsem tam jel, protože to bylo 0:5 a už nebylo co řešit. Určitě nenechám mlátit naše hráče, i když jsem gólman. Nenechám se mlátit ani já a nenechám mlátit ani své spoluhráče.

S Litoměřicemi jste prohráli všechny čtyři letošní zápasy. Jak to, že se vám na ně nedaří?
Může to být tou jejich důraznou hrou, hrajou dobře. Dneska musím teda pochválit hlavně Jardu Pavelku, protože chytal výborně celej zápas a gratuluju mu k nule. Podle mě, to byl dneska jeho zápas a určitě to byl jeden z faktorů, proč dneska vyhráli.

Další zápas vás čeká hned v pondělí, takže na dnešní utkání budete muset hodně rychle zapomenout.
Zítra máme rychlej trénink, takže na to musíme hned zapomenout. Potom nás čeká cesta do Přerova, kde to bude hodně obtížné utkání a další zápas budeme hrát doma s Prostějovem. Doma musíme vyhrávat. Stalo se nám to podruhé v letošní sezóně, že nám sebrali všechny tři body. Nestává se to často, ale do konce sezony se to nesmí stát už ani jednou.