HSM 2018: Podrobné informace k soustředění Akce sezóny: 2017/2018
Pojkar: Obrana je o hře celé pětky
14.2.2008 | Marcel Voneš

Pojkar: Obrana je o hře celé pětky

Ú s t í n/L. - Po pauze zaviněné zraněním se do ústecké sestavy vrátil David Pojkar. Ten tak naskočil do zápasového kolotoče jako poslední z pětice zraněných beků, kteří v lednu Lvům citelně chyběli. Hned v prvním zápase si nemohl na nedostatek prostoru stěžovat. „Hrál jsem ve dvou lajnách, ve druhý a v čtvrtý, takže jsem se dostal rychle do tempa a bylo to dobrý,“ byl spokojený forvard. Druhý start si v ústeckém áčku připsal gólman Tomáš Hiadlovský, jehož hlavním úkolem je pomoci k záchraně juniorky. Ani tentokrát však nebude na zápas vzpomínat v dobrém. Poté, co naskočil do druhé třetiny, byl už po šesti minutách zpátky na střídačce.

David Pojkar se ve středečním utkání podle vlastních slov cítil dobře. „Já jsem dostal od pana trenéra Votruby individuální plán, takže jsem dobře natrénoval.“ Jediný moment, kdy se hráč obával o operované rameno přišel ve třetí třetině, kdy se po nedovoleném zákroku Kundrátka ocitl na ledě. „Tam jsem na to spadnul, byl to takovej rychlej pohyb a jak jsem na to ještě nedostal žádnou velkou ránu, tak mě v tom píchlo. Naštěstí to ale nic nebylo,“ oddechl si.

„Tak já myslím, že jsme celkem dobře začali, ale v tý druhý třetině jsme si to podělali sami,“ nebral si po zápase servítky. O osudu zápasu bezpochyby rozhodly tři rychlé góly na začátku prostřední části. „To není dobré pro žádný tým, my se toho musíme vyvarovat. Když budeme takový góly dostávat, tak to pro nás bude špatný,“ má Pojkar jasno. „Ještě se musíme podívat na video, nikdo pořádně neví, jak to tam padlo."

I když se ústecká obrana sešla po dlouhé době v plné sestavě, na ledě to příliš vidět nebylo. „Obrana není jen o obráncích, je to v celé lajně. Musíme zabrat a všichni odvádět stoprocentní výkony,“ soudí obránce s jednapadesátkou. „My teď hlavně hodně trénujeme, jak přesilovky, tak oslabení, jsou tam švihadla a chodíme na schody. Sice je nějaká možnost, že bychom do baráže nešli, ale přípravu určitě nechceme podcenit."

Nepříliš povedenou domácí premiéru si odbyl gólman Tomáš Hiadlovský, který na začátku druhé třetiny vystřídal v bráně Jiřího Zikmunda. „Po dvou úspěšných zákrocích mi tam z dalších tří střel spadly tři góly,“ povzdychl si juniorský brankář po zápase. Po šesti minutách se tak do brány opět vrátil Zikmund.

„Těžko se to hodnotí, poprvé jsem nastoupil ve třetí třetině a teď na začátku druhé třetiny. Teď jsem odchytal šest minut, dostal jsem tři góly, ve Znojmě jsem za sedmnáct minut inkasoval dvakrát. Takže nic moc,“ hodnotí Hiadlovský své dosavadní působení v seniorském týmu.

Hiadlovský přišel původně do Ústí jako gólman pro juniory. Nyní se při absenci Petra Přikryla posunul na místo dvojky. „Brankář je tu od toho, aby chytal. Je jedno, jestli je tady Péťa Přikryl. My jsme od trenérů dostali šanci a tak to je, teď jdeš do brány, tak musíš chytat.“

„Jdeme do nejbližšího zápasu s tím, aby se vyhrálo a aby se přerušila ta série. Určitě je potřeba jedno dvě vítězství, které nás nakopne a pomůže nám,“ uzavírá Tomáš Hiadlovský.

 
 
Aktuálně na webu

Seznam přípravných zápasů před nadcházející sezónou

Ú s t í n/L. - Jako všechny ostatní týmy, tak i Slovan bude hrát před nadcházející sezónou... Celý článek

Chci být platným hráčem a pomoci týmu do play-off, říká David Merta

Ú s t í n/L. - David Merta se pilně připravuje na nadcházející sezónu, ve které chce zlepšit své... Celý článek

SKYNER reality Brunova tipovačka 2017/2018 zná své vítěze

Ú s t í n/L. - Znovuobnovená Brunova tipovačka má za sebou již devátý ročník. Fanoušci, kteří se... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv