WSM Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Frýdek-Místek od 15 hod. HSM 2018: Podrobné informace k soustředění Akce měsíce: Leden 2018
Pojkar: Obrana je o hře celé pětky
14.2.2008 | Marcel Voneš

Pojkar: Obrana je o hře celé pětky

Ú s t í n/L. - Po pauze zaviněné zraněním se do ústecké sestavy vrátil David Pojkar. Ten tak naskočil do zápasového kolotoče jako poslední z pětice zraněných beků, kteří v lednu Lvům citelně chyběli. Hned v prvním zápase si nemohl na nedostatek prostoru stěžovat. „Hrál jsem ve dvou lajnách, ve druhý a v čtvrtý, takže jsem se dostal rychle do tempa a bylo to dobrý,“ byl spokojený forvard. Druhý start si v ústeckém áčku připsal gólman Tomáš Hiadlovský, jehož hlavním úkolem je pomoci k záchraně juniorky. Ani tentokrát však nebude na zápas vzpomínat v dobrém. Poté, co naskočil do druhé třetiny, byl už po šesti minutách zpátky na střídačce.

David Pojkar se ve středečním utkání podle vlastních slov cítil dobře. „Já jsem dostal od pana trenéra Votruby individuální plán, takže jsem dobře natrénoval.“ Jediný moment, kdy se hráč obával o operované rameno přišel ve třetí třetině, kdy se po nedovoleném zákroku Kundrátka ocitl na ledě. „Tam jsem na to spadnul, byl to takovej rychlej pohyb a jak jsem na to ještě nedostal žádnou velkou ránu, tak mě v tom píchlo. Naštěstí to ale nic nebylo,“ oddechl si.

„Tak já myslím, že jsme celkem dobře začali, ale v tý druhý třetině jsme si to podělali sami,“ nebral si po zápase servítky. O osudu zápasu bezpochyby rozhodly tři rychlé góly na začátku prostřední části. „To není dobré pro žádný tým, my se toho musíme vyvarovat. Když budeme takový góly dostávat, tak to pro nás bude špatný,“ má Pojkar jasno. „Ještě se musíme podívat na video, nikdo pořádně neví, jak to tam padlo."

I když se ústecká obrana sešla po dlouhé době v plné sestavě, na ledě to příliš vidět nebylo. „Obrana není jen o obráncích, je to v celé lajně. Musíme zabrat a všichni odvádět stoprocentní výkony,“ soudí obránce s jednapadesátkou. „My teď hlavně hodně trénujeme, jak přesilovky, tak oslabení, jsou tam švihadla a chodíme na schody. Sice je nějaká možnost, že bychom do baráže nešli, ale přípravu určitě nechceme podcenit."

Nepříliš povedenou domácí premiéru si odbyl gólman Tomáš Hiadlovský, který na začátku druhé třetiny vystřídal v bráně Jiřího Zikmunda. „Po dvou úspěšných zákrocích mi tam z dalších tří střel spadly tři góly,“ povzdychl si juniorský brankář po zápase. Po šesti minutách se tak do brány opět vrátil Zikmund.

„Těžko se to hodnotí, poprvé jsem nastoupil ve třetí třetině a teď na začátku druhé třetiny. Teď jsem odchytal šest minut, dostal jsem tři góly, ve Znojmě jsem za sedmnáct minut inkasoval dvakrát. Takže nic moc,“ hodnotí Hiadlovský své dosavadní působení v seniorském týmu.

Hiadlovský přišel původně do Ústí jako gólman pro juniory. Nyní se při absenci Petra Přikryla posunul na místo dvojky. „Brankář je tu od toho, aby chytal. Je jedno, jestli je tady Péťa Přikryl. My jsme od trenérů dostali šanci a tak to je, teď jdeš do brány, tak musíš chytat.“

„Jdeme do nejbližšího zápasu s tím, aby se vyhrálo a aby se přerušila ta série. Určitě je potřeba jedno dvě vítězství, které nás nakopne a pomůže nám,“ uzavírá Tomáš Hiadlovský.

 
Permanentky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

V sobotu naposledy na Slovan

Ústí nad Labem - Poslední zápas čeká ústecké hokejisty v sezóně 2017-2018. V sobotu bude Slovan... Celý článek

Slovan podlehl v posledním venkovním utkání v Kadani

Ú s t í n/L. - Dnes se na kadaňském ledě odehrálo poslední venkovní utkání Slovanu v této sezóně.... Celý článek

Poslední venkovní zápas letošní sezóny je tu

Ú s t í n/L. - WSM Liga se blíží ke svému konci. Na ústecké hokejisty čeká poslední venkovní zápas... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv