Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi nevstoupili do semifinále play-off zrovna nejlépe. Po dvou jasných porážkách na ledě Olomouce se dostali vzhledem k postupové matematice do nevýhody a při domácích odvetách si už nesmí dovolit další zaváhání.

Suverénní postup ústeckých hokejistů ve čtvrtfinále play-off přes Duklu Jihlava dodal žlutomodrým fanouškům mnoho optimismu. Ten ovšem záhy zchladil dvojzápas na ledě olomoucké Mory v semifinále. Slovan se tak dostal do situace, kterou už pořádně dlouho nepamatuje. Musí otáčet sérii play-off za stavu 0:2.

Jak Slovan vstoupil do semifinále?

HC Olomouc - HC Slovan Ústečtí Lvi 6:3

Úvodní semifinálový duel začal ústecký tým velmi nadějně. Brankář Koutský v úvodu prvního střetnutí vychytal trestné střílení Diviše a krátce na to otevřel skóre Jaroslav Roubík. Přestože olomoucký Říha ještě v první třetině skóre srovnal, těsně před první přestávkou vrátil vedení Lvům Robin Kovář. Jenže druhou třetinu postatně lépe rozehrála Olomouc, skóre otočila a nakonec i díky dalším dvěma trefám ve třetí části zvítězila 6:3.

HC Olomouc - HC Slovan Ústečtí Lvi 5:1

Jestliže v prvním zápase Slovanu vyšel vstup do utkání, o den později tedy vůbec. V brance vystřídal Vladislava Koutského zkušený Zdeněk Orct. I tak se Mora brzy po úvodní buly dostala do dvoubrankového vedení. Adam Lapšanský sice v prostřední části snížil na rozdíl jediné branky, ústecký obrat ale už nepřišel. V poslední desetiminutovce zápasu se prosadili olomoučtí hokejisté Kříž, Řípa z trestného střílení a Ondrušek při ústecké hře bez brankáře.

Neskutečný Kašík

Přestože hokejisté Slovanu herně za soupeřem z Olomouce nezaostávají, mnohdy však nedokáží proměnit ani ty nejvyloženější gólové šance. Trápí je totiž brankářský fantom v olomouckém brankovišti Libor Kašík.

V obou utkáních Slovan poslal na Kašíka třicet střel, ve druhém duelu dokonce žlutomodří soupeře z Hané přestříleli. Olomoucký brankář ovšem prokazuje téměř dokonalou formu.