Ú s t í n/L. - Hokejisté Slovanu podlehli v sobotním zápase Kladnu 1:6. V pondělí 12. ledna přivítají Ústečtí na domácím ledě celek SK Kadaň. Utkání startuje v 18:00 hodin. Žlutomodří měřili síly s Krušnohorci třikrát. V prvním vzájemném duelu zvítězili hráči z krajského města 5:4. V dalších zápasech se dařilo Kadani, která vyhrála oba souboje poměrem 3:1.

Kadaň pod lupou

Krušnohorci odehráli v základní části jedenačtyřicet duelů. Zápas čtyřicátého kola proti Chomutovu byl odložen na 19. ledna 2015. Žlutočerným, kteří mají na svém kontě šestašedesát bodů patří osmá příčka prvoligové tabulky. Severočeši devatenáctkrát zvítězili v základní hrací době a jedenkrát porazili soupeře po samostaných nájezdech. Černožlutí čtrnáctkrát odešli z ledu poraženi po šedesáti minutách hry a sedmkrát pohlehli soupeři po penaltách. Nejvyšší výhru si Kadaňští připsali v zápase proti Mostu, který přestříleli vysoko 6:0. Nejméně se sportovnímu klubu dařilo proti Kladnu, kterému podlehli 3:7.

Nejlepší hráči

SK Kadaň

• Rok založení: 1947
  • Klubové barvy: bílá, žlutá a černá
  • Generální manažer: Stanislav Mikšovic
  • Trenéři: Jaroslav Beck, Petr Martínek

Nejlepším hráčem Severočechů je Roman Chlouba (16+10), který získal šestadvacet kanadských bodů. Tento hokejista byl v polovině prosince odeslán na hostování do Chomutova. Druhá příčka v produktivitě náleží Karlu Tonovi (8+15), který nasbíral třiadvacet bodů. Třetím nejproduktivnějším sportovcem je Martin Kadlec (9+9), jenž získal osmnáct bodů. Také tento hráč byl odeslán na hostování k Pirátům. Nejšikovnějším střelcem je s šestnácti zásahy Roman Chlouba. O šest gólů méně má Martin Šagát, který překonal soupeře desetkrát.

Nejvýkonnějším asistentem je Karel Ton, jenž patnáctkrát přihrál na gól. Na soupisce sportovního klubu lze najít čtyři gólmany. Jan Strmeň se zranil a v současné době je mimo hru. Miroslavu Hanuljakovi skončilo na začátku prosince hostování a vrátil se k Pirátům. Černožlutí tak museli angažovat další brankáře. Jedním z nich je Václav Mouček. Tento gólman odchytal šestnáct utkání. Jeho úspěšnost je 88,62% a průměrně za svá záda pustí 3,11 gólů. Tomáš Maštalířský hájil svatyni v pěti duelech. Úspěšnost tohoto hráče se pohybuje na hranici 92,31% a průměrně obdrží 2,25 gólů. Dres Kadaně obléká útočník Martin Šagát a obránce Aleš Pavlas. Tyto hráče si ústečtí fanoušci jistě pamatují, protože výše jmenovaní působili v Ústí nad Labem několik sezón.

Vzájemná střetnutí Slovanu a Kadaně

Ústečtí hokejisté měřili síly s mužstvem Kadaně v rámci základní části zatím třikrát. První duel se hrál na ledě sportovního klubu. Utkání odstartovali lépe žlutomodří, kteří si během první a druhé třetiny vytvořili tříbrankový náskok. Kadaňští se ale nevzdávali a ještě v prostřední části snížili na rozdíl jediné branky. Na začátku třetí třetiny černožlutí vyrovnali. Hosté ještě přidali dva slepené góly. Domácí o chvíli později ještě snížili, ale to bylo z jejich strany vše a tři body za výhru 5:4 putovaly do Ústí.

Druhý vzájemný zápas se hrál na ledě Ústecké Areny. Úvodní branku utkání vstřelil ve čtvrté minutě Novák. Domácí Merta o chvíli později vyrovnal. Poté úřadovali už jen Kadaňští. Nejprve se prosadil Tejnor a poté Kadlec. Tři body za výsledek 3:1 si odvezli černožlutí. Třetí klání se hrálo znovu v Kadani. První branku vstřelil v patnácté minutě Rod a Slovan se ujal vedení. O čtyři minuty později nejprve Hejcman srovnal. Další dva zásahy přidali Kadlec a Šagát. Černožlutí tak znovu zvítězili 3:1.

42. kolo z pohledu obou celků

• Rytíři Kladno – HC Slovan Ústí nad Labem 6:1 (4:1, 0:0, 2:0)
    Branky a nahrávky: 4. Horna, 15. Kaberle (Rudovský, Dragoun), 19. Tenkrát (Stach, Pitule), 20. Kindl (Strnad), 58. Stach (Jaroměřský), 59. Rudovský (Horna, Kaberle) – 3. Roubík (Kolafa).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek - Kolafa, Holomek, Vl. Brož, M. Vágner, K. Černý, Smetana, M. Zdvořáček - D. Tůma, Roubík, Rod - Baránek, J. Kloz, D. Merta - Budínský, M. Hanzl, T. Vávra - Pořický, Řídel, Gengel.
  • SK Kadaň – HC Benátky nad Jizerou 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
    Branky a nahrávky: 3. Kůs (Račuk, Pavlas), 56. Šagát (Račuk, Kůs) – 29. Skořepa (Špaček, Pabiška).
    Sestava SK Kadaň: Mouček (Maštalířský) – Pavlas, Tejnor, Mrázek, Mazanec, Opalek, Trefný, Černý – Ton, Charousek, Jíra – Šagát, Kůs, Račuk – Chrpa, L. Novák, Hlava – Müller, Hammerbuer, J. Novák.