Ústí nad Labem - Dobrá zpráva pro ústecké fanoušky - mohutný obránce Zbyněk Sklenička prodloužil o dva roky smlouvu s Ústeckými Lvy. V dresu Slovanu by měl hrát minimálně do sezony 2014/2015. Litvínovský rodák působí v kádru žlutomodrých již od roku 2008 a patří mezi služebně nejstarší a nejzkušenější hráče. Letošní sezona pro něj navíc ještě nemusí končit, k dispozici ho má extraligový Litvínov, který ho může využít v případě potřeby v play-off.

Spokojenost s prodloužením smlouvy u jednoho z klíčových mužů sestavy Ústeckých Lvů neskrýval ani sportovní manažer Jaromír Šindel. "Zbyněk je pro nás jedním ze základních kamenů našeho mužstva. Jsme rádi, že s ním můžeme počítat pro další sezóny."

Zbyněk Sklenička v sezoně 2012/13 patřil k oporám týmu. Ve 46 zápasech základní části 1. ligy nasbíral 19 kanadských bodů za 6 branek a 13 asistencí, což znamená vyrovnání jeho bodového rekordu v týmu Slovanu ze sezóny 2008/09.

V letošním play-off nastoupil Sklenička do 8 zápasů, kde vstřelil dvě branky a přidal jednu asistenci.