Ú s t í n/L. - K dalšímu zápasu WSM Ligy cestující ústečtí hokejisté na půdu soupeře. V sobotu je netradičně od patnácti hodin čeká v Edenu souboj se Slávií. Zápas, ve kterém proti sobě nastoupí sousedé v tabulce, můžete sledovat na onlajnech, nebo za poplatek na tvcom.cz

5

Slavia z posledních šesti zápasů vyhrála čtyři. V řadě dokázala čtyřikrát porazit soupeře. Uspěla nad Českými Budějovicemi 2:1, Prostějovem 1:0, Kadaní 7:1 a porazila také Frýdek-Místek 2:1. Pak ale přišly dvě porážky. Sešívaní v Praze nestačili na nováčka soutěže. Vsetín vyválčil výhru 3:2 po nájezdech. V zatím posledním zápase Slavia hrála v Třebíči. Domácí tým vyhrál 2:0. Pražené po zápase přiznali, že s jejich strany to nebyl vůbec dobrý zápas. V duelu proti Ústí tak bude chtít tento tým napravit své zaváhání.

Vzájemná střetnutí

V novodobé historii hrál Slovan na Slavii celkem šest zápasů. Čtyři prohrál a jen dvakrát se radoval z výhry. Historicky první tři body si Ústí odvezlo z Edenu 4. ledna 2016. Díky brankám Kloze, Tenkráta, Tůmy a Holomka zvítězil Slovan 4:2. Druhý, a zatím poslední vítězný duel sehráli žlutomodří na Slavii osmého února 2017. Domácí celek se sice dostal do vedení, ale ve třetí třetině Slovan zápas otočil. Nejprve Roubík srovnal, a pak čtyři minuty před koncem poslal Ústí do vedení Kasík.

V zatím posledním zápase se tito soupeři utkali na severu Čech. Sešívané poslal do vedení Šafránek. Po přihrávce Husáka a Roubíka vyrovnal Melka. Osm minut před koncem rozhodl zápas Kubica.

Statistické zajímavosti

Nejvytěžovanějším hráčem je Jiří Drtina, který průměrně v zápase odehraje 22 minut a 45 vteřin.

Z hokejistů, kteří odehráli všechna utkání, má nejvyšší úspěšnost střelby ústeckým fanouškům dobře známý Zdeněk Kubica - 14,29 %.

Průměrně nejdelší střídání mají Jiří Drtina, Jan Novák a Jaroslav Kasík. Ti přenechají své místo na ledě spoluhráčům po jednačtyřiceti vteřinách.

HC Slovan Ústí nad Labem

David Bernad má z ústeckých hráčů nejdelší střídání, střídá po 51 vteřinách.

Jaroslav Roubík vstřelil tři branky při vlastním oslabení. Nikdo jiný v aktuálním ročníku WSM Ligy toto nedokázal.

Jediným hráčem Slovanu, který v sezóně vstřelil hattrick, je Daniel Vrdlovec.

19. kolo z pohledu obou celků

• SK Horácká Slavia Třebíč – HC Slavia Praha 2:0 (1:0, 1:0, 0.0)
    Branky a nahrávky: 2. Nedbal (Tadeáš Král, L. Vágner), 37. R. Zohorna (Kusko).
    Sestava HC Slavia Praha: Polívka – J. Drtina (A), J. Novák (C), Barák, Kasík, Ryzák, A. Růžička – Kopta, Nedvídek, L. Krejčík – Jankovský, Šafránek, Vracovský – M. Ondráček, Kubica, M. Kadlec – Šteiner, Furch, Šmerha.
  • HC Stadion Litoměřice - HC Slovan Ústí nad Labem 3:1 (0:0, 0:1, 1:2)
    Branky a nahrávky: 47. Miškář (J. Dvořák, Kantner) – 39. D. Merta (P. Kousal, Hes), 56. L. Volf (Severa, Hrdinka), 60. Roubík.
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: J. Růžička – Bernad, Hrdinka, Husák, Hes, Mlčoch, Vaněk – Smolka, Roubík, Melka – P. Kousal, Vrdlovec, D. Merta – Severa, L. Volf, Gengel – Sladkovský, Navarra.