Ú s t í n/L. - Po sobotní nevydařené odvetě proti regionálnímu rivalovi z Litoměřic zajíždějí hokejisté Slovanu na horký led Zubrů, aby se pokusili oplatit jim zářijovou prohru z domácího ledu. Hrát se bude hned o šest bodů, neboť oba týmy dělí pouze jedna pozice v tabulce a také jen jediný bod.

Přerov pod lupou

V letošní sezóně odehráli svěřenci trenérů Dočkala, Kudělky a Kočary celkem 17 duelů, během nichž posbírali celkem 18 bodů za 6 výher a 5 proher v základní hrací době. K tomu přidali dalších 10 prémiových bodů za 4 výhry a 2 prohry v nastaveném čase či penaltách. Celkových 28 bodů je tak v rozehrané soutěži řadí na průběžné 6. místo. Nejvyšší výhru sezóny si připsali v minulém kole, kdy v duelu na ledě nováčka ve Frýdku - Místku zvítězili 6:2. Nejvyšší prohru paradoxně utrpěli na domácím ledě s Třebíčí, jíž podlehli ve 14. kole 1:5

Opory týmu

Již od začátku sezóny jsou nejlepšími hráči týmu Zubrů exústečtí Roman Pšurný (6+13) a Vlastimil Dostálek (12+5) - nyní již kmenový hráč brněnské Komety. Oba hokejisté patří mezi pět nejproduktivnějších hráčů WSM ligy. Druhý jmenovaný je současně nejúspěšnějším střelcem WSM ligy. Nejvíce asistencí (13) zaznamenali útočníci Roman Pšurný a Milan Procházka.

Zlým mužem Hanáckého celku je mladý útočník Matouš Kratochvíl, jenž si na trestné lavici odseděl již 37 minut. Dlužno dodat, že podstatná část trestných minut se skrývá za pětiminutovým trestem a osobním trestem do konce utkání hned z 1. kola, kdy ve vyhroceném zápase v Třebíči v samotném závěru narazil protihráče na hrazení.

Trenér Dočkal dává v bráně nejvíce příležitostí Luboši Horčičkovi. Tento gólman zatím odchytal jedenáct zápasů, během kterých si do statistik připsal úspěšnost 93,06%, brankový průměr 2,09 gólů a jeden shutout. Rodák z Děčína v sezóně 2001/2002 nastoupil v 19 zápasech také v dresu ústeckého Slovanu.

Ostatně v dresu Zubrů mohou ústečtí fanoušci poznat více známých tváří. Na severu Čech působil obránce Jakub Grof (2005 – 2007) a útočníci Tomáš Sýkora (2003 - 2006, 2012 - 2013), Vlastimil Dostálek (2012 – 2014) a Roman Pšurný (2009 – 2010, 2012 – 2013).

Zatímco Tomáš Sýkora se po zranění vrátil na led v minulém kole a zaznamenal tak premiérový zápas letošní sezóny, Jakub Grof je stále veden na listině zraněných hráčů.

• Asist. trenéra: David Kudělka, Vladimír Kočara

V minulém ročníku se oba kluby potkaly celkem čtyřikrát, a to pouze v základní části. Lepší bilanci má tým z Hané, když hned ve třech utkáních Severočechy porazil. V prvním měření sil cestovali Ústečtí na Moravu.

Ačkoliv si během první třetiny vytvořili dvoubrankový náskok, soupeři nakonec podlehli 4:6. Ústečtí zaznamenali pouze jednu výhru 3:1, když jim vyšel duel v domácím prostředí. Třetí klání se znovu povedlo Zubrům, kteří Slovan udolali 4:2. Čtvrtý vzájemný souboj byl vyrovnaný až do samotného konce. Ústecký lodivod dvě minuty před koncem odvolal na střídačku brankáře Soukupa a modrožlutí hráli dlouhou power-play. Ta však zůstala nevyužita a Slovan nakonec podlehl těsně 2:3.

První letošní vzájemné utkání skončilo až po samostatných nájezdech. Bohužel pro domácí Slovan vítěznou branku vstřelil hostující Marek Sikora. Ústečtí nejprve v zápase prohrávali 0:1, ale po dvou trefách Jana Kloze skóre utkání otočili. V 59. minutě vyrovnal na 2:2 hostující Michal Popelka.

17. kolo z pohledu obou celků

• HC Frýdek-Místek - HC Zubr Přerov 2:6 (1:2, 1:2, 0:2)
    Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 4. O. Kovařčík (M. Kovařčík), 30. Jašek – 10. Sikora (Ferenc), 20. Sýkora (Plášek, Sikora), 34. Plášek (Sýkora), 38. Popelka (Novotný, Goiš), 56. Vágner (Sikora), 59. Pšurný (Procházka, Dostálek).
    Sestava HC Zubr Přerov: Horčička – Chmelíř, Pala, Novotný, Ferenc, Zbořil, Vágner, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Dostálek – Goiš, Popelka, Kovařík – Plášek, Sýkora, Sikora – Král, Dvořák, M. Kratochvíl
  • HC Slovan Ústí nad Labem - HC Stadion Litoměřice 3:4p (0:2, 2:0, 1:1 - 0:1)
    Branky a nahrávky: 34. Roubík (Vrdlovec, J. Kloz), 35. Dalecký (Gengel, Přindiš), 42. D. Merta (Poulíček, Husák) – 11. Hanták (Miškář, Barák), 15. Pletka (M. Ondráček, Smetana), 45. Frühauf (Hanták, Šulc), 63. O. Procházka (Plášil).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Vl. Brož, Kasík, Husák, M. Vágner, Bernad, Přindiš, Zajíc – Vrdlovec, Roubík, J. Kloz – do 61. Z. Doležal, Poulíček, D. Merta – Dalecký, do 40. Loskot, do 40. Moučka – do 45. Macek, Melka, Gengel

• Ú s t í n/L. - Do Ústí nad Labem zavítal soupeř ze Slaného. První zápas vyhrálo Slaný vysoko 11:1. Domácím se však povedlo vytvořit tří brankový náskok, ale hosté jej v závěru během krátké chvíle smazali a v prodloužení vstřelili vítěznou branku. Deváťáci Slovanu tak berou z utkání pouze bod. Poslední zápas nadstavby čeká naše deváťáky v neděli proti Litoměřicím, kdy půjde o přímý souboj o druhé místo, které by nám zajistilo účast v závěrečném play-off o účast v extralize.

• Dorostenecký Try-out

20. 3. 2024

Ústí nad Labem - Ve středu 27.3. na zimním stadionu v Ústí nad Labem se koná Try-out do kategorie dorostu pro sezónu 2024/2025. Dorost bude již třetím rokem účastníkem 2.nejvyšší soutěže. Try-out se týká hráčů ročníku 2008 a 2009.