Po dvou důležitých výhrách se Slovan poprvé v této sezóně utká s prostějovskými Jestřáby. V té loňské se žlutomodrým podařilo obhájit tři ze čtyř vzájemných zápasů. Zvládnou v pondělí 9. 10. pokořit Prostějov, a připsat si tak cenné body? Zápas začne v 18:00 hodin.

• Asistent trenéra: Ivo Peštuka

Poslední kolo nebylo úspěšné pouze pro Slovan, ale také pro Prostějov - z Třebíče si odvezl tři body. Z celkových deseti zápasů zvítězili Jestřábi v pěti utkáních. První dvě utkání, s Přerovem a Litoměřicemi, nezaručila úspěšný vstup do sezóny. Poté se jim ale podařilo porazit Slavii 3:0 a Havířov 3:1. V dalších dvou zápasech prostějovský celek opět pokořil soupeř. Nejdříve silný Motor 5:3, po něm Benátky 4:2. Kadaní se Jestřábi nenechali zastrašit, nestačili ale na Frýdek-Místek 4:1. Poslední dvě utkání proti Vsetínu a Třebíči byla pro Prostějov zdařilá.

Stejně jako ostatní týmy, které míří do play-off, i Prostějov obohatil své řady. Nejdůležitější posilou jsou Tomáš Divíšek a Tomáš Nouza. Nově přišel také Marek Drtina a Dušan Žovinec.

Vzájemná střetnutí

V sezóně 2016/2017 se podařilo Slovanu z celkových čtyř vzájemných utkání nad Jestřáby třikrát zvítězit. Poprvé 4:3 na nájezdy, v dalších zápasech 3:2 a 5:3. V posledním zápase ale Prostějov pokořil žlutomodré 1:6. I přesto bylo Ústí se třemi vítěznými zápasy v uplynulé sezóně úspěšnější.

Statistické zajímavosti

Z prostějovského celku tráví nejvíce času na ledě Marek Drtina (v průměru až 24:14 minut na zápas). Ten je zároveň nejlepším nahrávačem.

Jestřábi jsou ve WSM Lize třetím nejtrestanějším týmem. Svůj podíl na tom má i nejproduktivnější hráč celku Jan Rudovský , který již odseděl na trestné lavici 47 minut. Za ním se drží Ondřej Mikliš (29 minut).

Marek Drtina (28 střel) a Tomáš Nouza (34 střel) jsou hráči, kteří často ohrožují branku soupeře svými střelami. Nejúspěšnější ve střelbě je ale Matěj Zabloudil s 50 % vstřelených branek. Vystřelil celkem čtyřikrát, z toho se mu povedly dva góly.

Za Prostějov nastupuje na buly nejčastěji Tomáš Divíšek. Z 233 vhazování, na která nastoupil, se mu podařilo vyhrát 130. Jeho úspěnost je tedy 55.79 %.

HC Slovan Ústí nad Labem

Z týmu žlutomodrých zůstává nejvytěžovanějším hráčem David Bernad. Na ledě stráví v průměru 26:58 minut na zápas. Za ním se drží Patrik Husák (24:28 minut). Ten je se svými osmnácti trestnými minutami nejtrestanějším hráčem Slovanu. Druhým nejtrestanějším je Ladislav Gengel.

Nejúspěšnějším střelcem je Jiří Severa. Na branku vystřelil pětkrát a z toho dal dva góly. To mu zajistilo úspěšnost střelby 40 %. Ústecký nejproduktivnější hráč Daniel Vrdlovec se drží hned za Severou s úspěšností 33.33 %. Nejvíce střelami na branku se ovšem může pyšnit David Bernad (27 střel), Antonín Melka (25 střel) a Patrik Husák (20 střel).

Jaroslav Roubík stále zůstává hráčem, který má odehraných nejvíce vhazování, konkrétně 229. Z toho se mu jich podařilo 144 vyhrát, díky čemuž má 62.88% úspěšnost na buly.

10. kolo z pohledu obou celků

• HC Slovan Ústí nad Labem – ČEZ Motor České Budějovice 2:0 (0:0,1:0,1:0)
    Branky a nahrávky: 22. Melka (Smolka, Roubík), 50. D. Merta (Vrdlovec, M. Zdvořáček).
    HC Slovan Ústí nad Labem:  Soukup (J. Dlouhý) – Husák, Bernad, Vl. Brož, M. Zdvořáček, Hes, Mlčoch – Melka, Roubík "A", Smolka – D. Merta, Vrdlovec "C", Dufek – Gengel "A", Najman, P. Kousal – Severa, Sladkovský, L. Volf.
  • SK Horácká Slavia Třebíč – LHK Jestřábi Prostějov 1:3 (1:2,0:0,0:1)
    Branky a nahrávky: 17. Vodný (Spurný, Diviš) – 2. Divíšek (M. Drtina, Rudovský), 7. Rudovský (Divíšek, Kolář), 57. Starý.
    LHK Jestřábi Prostějov:Neužil (Groh) – M. Drtina, D. Kolář, Horyna, A. Holík, Žovinec, Mikliš – L. Luňák, Venkrbec, Nouza – Starý, Divíšek, Rudovský – Dvořáček, Fiala, Zabloudil – Švec, Voženílek, Švarc.