Ú s t í n/L. - Duel 5. kola přinesl souboj prvoligových šelem. Hráči z Ústí na soupeře doslova vlétli a už po šesti minutách hry si vytvořili dvoubrankový náskok. Hradeckým se podařilo ještě v první třetině snížit Noskem a ve druhé periodě srovnat stav skóre. Oba celky ještě ke konci prostřední části přidaly po jedné brance a stav byl nerozhodný. Ani prodloužení vítěze neurčilo a rozhodovaly až samostatné nájezdy. V těch udolali Východočeši žlutomodré poměrem 4:3. O dojmy z utkání se s námi podělil zadák Ondřej Holomek, který si za výkon zapsal do svých statistik jeden kanadský bod za asistenci.

Zápas proti Hradci Králové se pro hokejisty Slovanu začal vyvíjet velmi slibně. Po šesti minutách hry svítil na multimediální tabuli stav 2:0 ve prospěch domácích. Mohlo by se zdát, že tento stav soupeře zaskočí a utkání bude mít jednoznačný vývoj. To však obránce Holomek vyvrací. „Možná to tak vypadalo z tribuny. Ale vedení o dva góly v první třetině nic neznamená. Bohužel jsme nedodržovali naší hru.“

Žlutomodrým se často povede, že branky vstřelí sokovi brzy po úvodním hvizdu. „Začátky zápasů nám vyhovují, několikrát jsme už dali gól v úvodu utkání. Bohužel pokaždé vedení neudržíme a hrajeme to, co nemáme“, zlobí se. Hradec Králové je prvním celkem, kterému se podařilo Ústecké Lvy porazit. Zkušený zadák však věří, že se prohrané duely nestanou pravidlem. „Snad nás prohra probudí a znovu začneme vyhrávat. Věřím, že ano.“

Souboj šelem byl velmi vyrovnaný a ani po šedesáti minutách hry nebylo jasné, kdo bude vítězem. Tuto tajenku nerozluštilo ani pětiminutové prodloužení. Jan Kloz byl v jeho závěru faulován a mohl svým zásahem zajistit modrožlutým dva body. Samostatný nájezd však neproměnil. „To se veze jedno s druhým. Od začátku sezóny nedáváme góly z vyložených šancí. Snad to zlomíme,“ přeje si mladý bek.

Zápasový kolotoč jede na plné obrátky a ve středu čeká Ústecké tým z Hané. V šestém kole vyzvou k měření sil Olomouc. Ta aktuálně okupuje čtvrtou příčku tabulky a na Slovan ztrácí pouhé tři body. „První liga je tuto sezónu velmi vyrovnaná. I soupeři zespoda tabulky umí hrát hokej a jsou nebezpeční. Musíme v každém zápase dodržovat pokyny trenéra. Věřím, že Olomouc porazíme,“ dodává závěrem Holomek.

• Ú s t í n/L. - Do Ústí nad Labem zavítal soupeř ze Slaného. První zápas vyhrálo Slaný vysoko 11:1. Domácím se však povedlo vytvořit tří brankový náskok, ale hosté jej v závěru během krátké chvíle smazali a v prodloužení vstřelili vítěznou branku. Deváťáci Slovanu tak berou z utkání pouze bod. Poslední zápas nadstavby čeká naše deváťáky v neděli proti Litoměřicím, kdy půjde o přímý souboj o druhé místo, které by nám zajistilo účast v závěrečném play-off o účast v extralize.

• Dorostenecký Try-out

20. 3. 2024

Ústí nad Labem - Ve středu 27.3. na zimním stadionu v Ústí nad Labem se koná Try-out do kategorie dorostu pro sezónu 2024/2025. Dorost bude již třetím rokem účastníkem 2.nejvyšší soutěže. Try-out se týká hráčů ročníku 2008 a 2009.