Ú s t í n/L. - Ústecké Lvy čeká další těžký zápas. Do ústecké Zlatopramen Arény přijíždí tým z daleké Olomouce. Ta sehrála v posledním kole divoké utkání. Mora proti Chomutovu celkem dvakrát prohrávala o tři góly, ale vždy dokázala vyrovnat, až nakonec v samostatných nájezdech zvítězila. Hanáci tak budou plni energie a nadšení a půjdou do zápasu s vědomím, že i proti lídrům ligy se dá uhrát velmi kvalitní utkání. Zápas začíná ve středu 12.1.2011 v 18:00 hodin.
18-8-4-5 celková bilance 15-5-3-12
1. postavení v tabulce 4.
74 získané body 58
128:73 skóre 95:84
1 utkání bez vstřelené branky 4
5 utkání se shut-outem 3
10:1 (Znojmo) nejvyšší výhra 5:0 (Litoměřice)
2:4 (Hradec Králové) nejvyšší prohra 1:4 (Benátky n. J.)
Robin Hanzl 31 b. (12+19) nejproduktivnější hráč Milan Ministr 26 b. (11+15)
Rok Pajič; 14 nejlepší střelec Milan Ministr; 11
Robin Hanzl; 19 nejvíce asistencí Milan Ministr; 15
Petr Kanko – 65 min nejtrestanější hráč Radim Kucharczyk – 104 min
Zdeněk Orct 92,24 %; Pavel Francouz 94,47 % úspěšnost brankářů Štefan Žigárdy 91,68 %; Martin Prusek 93,98 %
Zdeněk Orct 2,26; Pavel Francouz 1,89 průměr inkas. branek Štefan Žigárdy 2,38; Martin Prusek 1,99
1. (2319) pořadí v domácí návštěvnosti 7. (856)
23,43 % využití přesilovek 17,06 %

Aktuální forma Olomouce

Po posledním vzájemném mači na konci listopadu to s Olomoucí bylo jako na houpačce. Výhra střídala prohru a naopak. Po rozdělení týmů na skupinu A a B Olomouc deklasovala Litoměřice, následovaly dvě prohry s Hradcem a Znojmem. Pak ale přišly tři významné výhry. Nejprve proti Berounu, se kterým si Mora zachovala čistý štít, výhra v prodloužení na ledě Havlíčkova Brodu a třetí, nejcennější vítězství, s Chomutovem. V tomto utkání musela Olomouc stále dotahovat a dvakrát prohrávala o tři góly. Vždy ale chomutovské vedení dotáhla a před koncem třetí třetiny v power-play srovnala na 6:6. Na samostatné nájezdy pak byla úspěšnější. Mora si tak načerpala mnoho sebevědomí a zjistila, že i se soupeřem jako je Chomutov se může měřit.

Opory týmu

Nejúspěšnějším hráčem celého týmu je Milan Ministr, jenž má na svém kontě celkem 11 gólů a 15 asistencí. Byl to právě také on, kdo v posledním utkání pokořil v nájezdech Chomutov. Druhým nejlepším forvardem je Michal Černý. Ten si své druhé místo vysloužil za shodný počet gólů i asistencí – 9+9. Stejně bodů, avšak s jinou bilancí má i třetí člen nejlepšího tria Radim Kucharczyk Ten je známý hlavně svými 13 asistencemi .

Triádu obránců zahajuje svými výsledky Martin Vyrůbalík. Šest gólů a deset asistencí by ho statisticky řadily spíše mezi útočníky, ale opravdu je obránce. Druhým je Jakub Bartoň s 11 body za tři góly a 8 asistencí. Třetím je Jan Mikel, který přispěl šesti asistencemi.

Do branky byl nejčastěji nasazován Štefan Žigárdy, který odchytal celkem 1942 minut a průměrně inkasoval 2,38 gólů v zápase. Jeho zákroková úspěšnost je 91,68%. Do třech zápasů zasáhl i Martin Prusek, který v nich inkasoval celkem pět branek.

Vzájemné zápasy v letošním ročníku

V prvním vzájemném utkání na ledě Olomouce Lvi loupily všechny tři body. Lvi se o výhru postarali ale až ve třetí třetině, neboť po první třetině byl stav nerozhodný 1:1 a ve druhé třetině nepadl gól žádný. O výhru Lvů se tehdy postaraly střely od Čurilly a dvakrát od Ludvíka.

Ve druhém zápase, na ledě Lvů, se naopak radovali Hanáci. V prvních sedmnácti minutách Olomouc vstřelila dva góly, které rozhodly celý duel. Lvi se téměř po celý herní čas nezmohli ke vstřelení gólu. To se povedlo až v 51. minutě Mikulíkovi. To už ale bylo pozdě, a tak si Olomouc díky gólům od Haluzy a Kucharczyka z Ústí odvezla celé tři body.

Poslední zápasy obou celků

HC Hradec Králové - HC Slovan Ústečtí Lvi 3:4 (0:2, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 37. Moskal (Křetínský), 39. Budínský (Volráb, Vágner), 55. Kubica (Roubík) - 2. Čurilla (Hampl, Alinč), 10. Šagát (Mikulík, Čurilla), 25. Pajič (Klobouček), 28. Alinč (Hampl).

Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct - Němeček, Pojkar, Klobouček, Hořava, Poživil, Gureň - Šagát, Mikulík, Ludvík, Čurilla, Alinč, Hampl, Diviš, Pajič, Rod, Kloz, Hanzl, Handlovský, Hovorka.

HC Olomouc - KLH Chomutov 7:6sn (1:2, 2:2, 3:2)
Branky a nahrávky: 3. Šedivý (Kucharczyk), 33. Szturc (Bartoň), 39. Černý (Šedivý, Polodna), 52. Haluza (Domin), 56. Lhotský, 59. Vyrůbalík (Černý), 66. Ministr - 2. Zucker (Skořepa, Stránský), 5. Bombic (Kraft, Kuběna), 26. Kraft (Kuběna), 27. Kraft (Jíra), 49. Jíra (Kraft), 52. Jíra (Kraft, Kuběna) .

Sestava HC Olomouc: Prusek (28. Žigárdy) – Bartoň, Tesařík, Lhotský, Nedbálek, Janáček, Mikel, Staněk – Pekr, Ministr, Vyrůbalík – Szturc, Domin, Haluza – Meidl, Černý, Ondrušek – Šedivý, Kucharczyk, Polodna – Chomič.