Ú s t í n/L. - Slovan v posledním zápase přišel o bonusový bod těsně před koncem utkání. V sobotu 21.1.2017 přijede na návštěvu na náš stadion tým z nedalekých Litoměřic, se kterým se vždy jedná o hezký hokej nahoru a dolů, tak se přijďte podívat od 17 hodin.

Litoměřice pod lupou

Litoměřicím patří aktuálně jedenáctá pozice, ale na sedmý Přerov ztrácejí pouze pět bodů. Na svém kontě mají pětapadesát bodů za sedmnáct výher. Nejdelší vítěznou sérii zaznamenaly na začátku října, kdy vyhrály čtyři zápasy v řadě. Nejdelší série proher čítá tři zápasy. Tuto nelichotivou sérii však zaznamenaly hned čtyřikrát. Naposled v lednu, kdy prohrály s Benátkami, Kadaní a Havířovem. Sérii porážek ukončily vítězstvím na ledě Frýdku.

Po výhře nad Frýdkem však přišla další prohra, kterou zaznamenali Litoměřičtí v posledním kole. Na svém ledě se představili proti třetímu Kladnu. Litoměřice šly sice v jedenácté minutě do vedení, ale jednalo se o jediný jejich gól v celém zápase. Rytíři oproti tomu vstřelili čtyři branky a radovali se tak z vítězství 1:4.

• Trenéři: Miloš Říha ml., Daniel Tvrzník

Kanadskému bodování vévodí sedmatřicetiletý Jaroslav Kalla, který je oporou Litoměřic už třetí sezónu. Po dvaačtyřiceti odehraných zápasech má na svém kontě osmadvacet bodů za sedm branek a jednadvacet asistencí. O deset bodů za ním je Filip Hanták. Třetí místo patří Martinu Ondráčkovi a Václavu Pletkovi, kteří mají shodně patnáct bodů.

Nejlepší obránce se nachází na deváté pozici. Je jím Jindřich Barák, který má třináct bodů (4+9). O druhé místo se dělí exústecký Ondřej Smetana a Jakub Šulc, kteří mají dvanáct bodů.

V litoměřickém brankovišti se představili už čtyři maskovaní muži. Nejvíce prostoru však dostává Jaroslav Pavelka, který odchytal šestadvacet zápasů. V těch obdržel sedmapadesát branek s úspěšností 93,30 %.

Kromě Ondřeje Smetany oblékli v minulosti ústecký dres také Aleš Pavlas, Jaroslav Kalla a Marek Loskot.

Vzájemná střetnutí Ústí a Litoměřic

Ústí se v letošním ročníku proti Litoměřicím zatím nedaří. Stadion vyhrál všechny tři vzájemná utkání, ale hned dvě z nich skončila až v prodloužení. Šedesát minut nestačilo k určení vítěze ve druhém a třetím zápase. I první střetnutí skončilo rozdílem jednoho gólu. Ústí sice v první třetině otočilo z 1:0 na 1:3 a po jedné brance na obou stranách skončila úvodní část 2:4. Další branky už však dávali jen domácí, kteří nakonec brali výhru 5:4.

Druhý vzájemný zápas začali lépe hosté z Litoměřic, kteří po první třetině vedli na ledě Slovanu 0:2. Ústí v prostřední části srovnalo skóre a ve dvaačtyřicáté minutě šlo dokonce poprvé do vedení. Litoměřice ale o tři minuty později srovnaly a na řadu muselo přijít prodloužení. V tom byli šťastnější opět hosté, kteří vyhráli 3:4 po pr.

Třetí utkání přineslo stejný výsledek jako druhé. Oba týmy vstřelily v každé třetině po jedné brance a tentokrát to byl Slovan, který si vyrovnávacím gólem vynutil prodloužení. V tom však jako v předchozím případě byly úspěšnější Litoměřice.

.

42. kolo z pohledu obou celků

• HC Slovan Ústí nad Labem – HC Frýdek-Místek 4:3 po pr. (1:1, 0:1, 2:1 – 1:0)
    Branky a nahrávky: 8. Z. Doležal (Kasík, Soukup), 47. Roubík, 55. Melka (Z. Doležal, Roubík), 65. Melka (Roubík) – 20. Jašek (Chmielewski, Pechanec), 39. M. Jáchym (Jašek, Pechanec), 60. Chmielewski (Rufer, Jašek).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Husák, M. Vágner (C), Kasík (A), Macek, M. Zdvořáček, Přindiš – Melka, Roubík (A), Gengel – Z. Doležal, Vrdlovec, D. Merta – Dalecký, Komárek, Moučka – Markulinec, Navarra, Zajíc.
  • HC Stadion Litoměřice – Rytíři Kladno 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
    Branky a nahrávky: 11. J. Šulc (Pavlas, Jaroslav Kalla) – 15. Machač (Ton, D. Růžička), 33. Tůma (Jánský, Kloz), 42. Machač (Ton, Ptáček), 58. Tůma (Burger, J. Kloz).
    Sestava HC Stadion Litoměřice: J. Pavelka – Š. Havránek, J. Šulc, Smetana, Pavlas, Piegl, Bažant – O. Procházka, Nedvídek, M. Ondráček – Jaroslav Kalla, Miškář, Valášek – Kopta, R. Pilař, Loskot – Švagrovský, Hanták, Zajan – J. Veselý.