• Klubové barvy: modrá, bílá, oranžová
  • Předseda klubu: Jaromír Tvrzník
  • Trenér: Josef Řeháček, Daniel Tvrzník, Milan Vrzal

Aktuální forma Litoměřic

Litoměřičtí se momentálně nachází na desátém místě tabulky. Během sezóny nasbírali celkem 67 bodů. V padesáti zápasech dokázali osmnáctkrát vyhrát za plný počet bodů. Jedenkrát překonali soupeře v prodloužení a třikrát uspěli v samostatných nájezdech. Dvaadvacetkrát podlehli soupeři v základní hrací době. Čtyřikrát byli pokořeni v prodloužení a třikrát se jim nepovedly penalty. Modrooranžoví jsou na nepostupové, 10. příčce. Pokud by v následujících dvou soubojích vyhráli, získali by 73 bodů. Kdyby jejich protivníci (Hradec Králové a Benátky nad Jizerou) nezískali ani jeden bod, Litoměřice by je přeskočily a skončily by na osmém, tedy play-off zaručujícím místě. Zbývající zápasy základní části první hokejové ligy budou tak jistě velmi zájimavé.

Opory bílomodrých

Mezi nejproduktivnější hráče Stadionu, patří útočníci Martin Novák (10+13) a Pavel Mrňa (12+11). Tito hráči mají na svých kontech 23 kanadských bodů. Druhá příčka v produktivitě náleží forwardům Janu Rudovskému (14+8) a Františku Gerhátovi (7+15). Oba dva získali celkem 22 bodů. Bronzovou pozici okupuje rovněž útočník, Dominik Simon. Tento 18-ti letý mladík nasbíral 19 bodů, za devět gólů a deset asistencí.

První místo na střelecké listině zabírá Jan Rudovský. Tomu se podařilo pokořit gólmana soupeře čtrnáctkrát. Dvanácti úspěšnými střelami se může pochlubit Pavel Mrňa. Desetkrát prostřelil brankáře hostí Martin Novák.

Nejlepším nahrávačem je František Gerhát. Tomu se podařilo patnáctkrát spoluhráčům přihrát na gól. Druhým nejlepším asistentem je s třinácti nahrávkami Martin Novák. Dvanáct bodů za asistenci získali Petr Šinágl a Adam Lapšanský. Posledně jmenovaný nyní působí v týmu Ústeckých Lvů.

Mezi nejšikovnější strážce svatyně patří Marcel Melicharčik, jehož procento úspěšnosti činí 93,96. Tento brankář průměrně získá 2,09 gólů v jednom utkání. Celkem odchytal 10 utkání a bránu střežil 548 minut. Druhým nejlepším, s 92,73 %, je Vojtěch Sedláček. Nastoupil do třinácti klání a branku hájil 681 minut. Za svá záda pustí průměrně 2,82 gólů. Třetí místo patří Petru Přikrylovi, jenž získal 92,11%. Zároveň je posledně jmenovaný brankářem, který odchytal nejvíce zápasů. Do klece se postavil v 31 duelech a strávil v ní 1575 minut. Průměrně obdrží 3,09 branek na zápas.

Vzájemná bilance

V sezóně 2012/2013 se oba celky spolu utkaly celkem třikrát. Vždy z těchto vzájemných duelů vyšli lépe hokejisté z krajského města. V prvním utkání, hraném na ledě Zlatopramen Areny podlehli Litoměřičtí domácím 1:4. Druhé klání se odehrálo v Kalich Areně. Tento zápas byl velmi vyrovnaný. Slovan deset minut před koncem zápasu vedl o dvě branky. Bílomodří ještě v 52. minutě snížili na rozdíl jedné branky, ale vyrovnat už nedokázali. Tři body za výhru 3:2 si nakonec odvezli žlutomodří. Třetí měření sil se konalo opět na ústeckém zimním stadionu. V tomto souboji nedali Ústečané Kališníkům žádnou šanci a po šedesáti minutách hry se šelmy radovaly z vítězství 4:0.

Loňská sezóna

V ročníku 2011/2012 se modrobílí zúčastnili bojů o udržení první ligy. V baráži se utkali s Mostem, Berounem, Kadaní, Pískem a Šumperkem. Z osmi barážových duelů Litoměřice pětkrát vyhrály. Hned v úvodu, na domácím ledě udolaly Most (7:2) a Kadaň (4:3). V Písku se jim podařilo vyhrát po samostatných nájezdech (4:3). Ve 4. kole přehrály daleký Šumperk (3:2). Poté následovala série venkovních zápasů a zároveň také proher. Z této šňůry si Stadion nepřivezl žádné body. Nejprve inkasoval 3:8 v Berouně, poté 2:4 v Mostě a 2:5 v Kadani. Poslední kolo proti Písku se hrálo v Litoměřících a domácí překonali hosty v prodloužení 3:2. Svými výsledky si tak hokejisté z královského města zajistili účast v druhé nejvyšší hokejové soutěži pro sezónu 2012/2013.

50. kolo z pohledu obou celků

• SK Horácká Slavia Třebíč – HC Stadion Litoměřice 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
    Branky a nahrávky: 22. Zdráhal (Nahodil, Čuřík) - 2. Mrňa (Kafan, Míka), 17. Procházka (Žovinec, Antončík), 59. Kolář (Mrňa, Gerhát) .
    Sestava HC Stadion Litoměřice: Přikryl - Martinka, Evan, Míka, Husák, Drábek, Žovinec, Kolář, Sobotka - Šinágl, Hašek, Novák - Mrňa, Gerhát, Kafan - Antončík, Rubeš, Procházka - Hlusička, Slížek, Tvrzník.
  • HC Slovan Ústečtí Lvi – HC Baník Most 6:2 (0:0, 3:1, 3:1)
    Branky a nahrávky: 22. Frolík (Laš, Sklenička), 24. Frolík (Laš, Sklenička), 31. Laš (Holomek, Roubík), 44. Tůma (Špelda, Rod), 55. Roubík (Laš, Frolík), 59. Lapšanský (Daniel Boháč) - 31. Jurčík (Tomeček, Nevyhoštěný), 42. Gengel.
    Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct - L. Poživil, Sklenička, Vobořil, Šmach, Vl. Brož, Špelda, Holomek - Martin Frolík, Roubík, Laš - R. Kovář, Lapšanský, Daniel Boháč - Matai, Rod, Handlovský - D. Tůma .