Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté ukončili čtvrfinálovou sérii proti Třebíči hladce a více než týden si užívali zápasového volna. Zatímco Lvi odpočívali, další duely úvodního kola vyřazovacích bojů se protáhly a žlutomodří dlouho nevěděli, s kým poměří své síly v semifinále play-off první hokejové ligy. O účastnících druhého kola totiž rozhodovaly až sedmé zápasy. V úterý 13. března a ve středu 14. března vyzvou Rytíři z Ústí nad Labem na souboj celek HC Dukla Jihlava. Klání začíná na kolbišti Zlatopramen Areny od 17,30 hodin.

D.Halmoši - 2,13
165 (21) střely na branku (góly) 226 (14)

• Jihlava – Hradec 3:0

První souboj dopadl lépe pro hráče z Vysočiny, kteří těsně zvítězili nad Hradeckými poměrem 2:1. I druhé kolo přineslo vítězství červenožlutým. Hokejisté Dukly zdodali svého soka opět 2:1, tentokrát však až po prodloužení. Ve třetím zápase hraném v ČEZ Areně viděli diváci pouze jediný gól během šedesáti minut hry. Z hubené výhry se tentokrát radovali Východočeši. Čtvrté kolo přineslo branek více, a štěstí stálo na straně domácích. Zápas skončil 4:2 pro sportovce Hradce a ti tímto výsledkem srovnali stav série. Domácí prostředí jakoby hrálo důležitou roli. Pátý zápas se konal opět na ledě Dukly. Ta zabojovala a oplatila Hradci porážku z třetího a čtvrtého kola, když vyhrála 5:3 a ujala se vedení v sérii. K šestému duelu cestoval celek z Vysočiny do Hradce, kde podlehl místním 0:3. Oba týmy měly po třech vítězstvích a tak musel o postupujícím do semifinále rozhodnout sedmý zápas. Ten se konal na zimním stadionu v Jihlavě. Opět se potvrdila výhoda domácího ledu a tak po hodině čistého času bylo o vítězi jasno. 3:0 je výsledek, který hráčům v žlutočervených dresech zajistil postup do druhého kola play-off.

Opory týmu

Výraznou postavou Dukly je Martin Filip, který se účastnil všech sedmi zápasů prvního kola play-off. Na svém kontě má šest kanadských bodů, za tři branky a tři asistence. Druhou příčku okupuje útočník Adam Zeman, jenž nasbíral ve čtvrtfinále proti Hradci Králové čtyři body. Třikrát byl do statistik vepsán jak autor branek a jednou jako nahrávač. Stejný počet bodů vykazuje Daniel Hodek, který dvakrát překonal brankáře hostí a dvakrát na gól přihrával.

Z obránců patří prvenství Tomáši Ficencovi, který během vyřazovacích soubojů nashromáždil na svůj účet rovněž čtyři body. Tento hráč skóroval jedenkrát a třikrát přihrával. Stříbrnou pozici zaujal se čtyřmi nahrávkami Tomáš Kolafa. Bronzové místo hájí bek Jiří Dobrovolný, se dvěma body za dvě přihrávky.

Jihlava se spoléhá na duo brankářů Novotný - Halmoši. Statisticky úspěšnějším je prvně jmenovaný, Filip Novotný. Ten ve vyřazovacích bojích strávil v kleci 258 minut a celkem obdržel sedm gólů. Průměrný počet branek na zápas jsou necelé dvě branky, tedy přesně 1,69. Jeho úspěšnost je 94, 53%. Klubový kolega Dominik Halmoši odchytal 169 minut. V jednom zápase ho hráči soupeře překonají šestkrát. Jeho procento úspěšnosti je 91,89. Brankový průměr je 2,13.

Známé tváře

Při pohledu na soupisku Vysočanů si některá jména mohou pamatovat ústečtí fanoušci. Obránce Tomáš Ficenc oblékal žlutomodrý dres v sezóně 2006/2007 a pomohl tak Slovanu vybojovat extraligu. V ročníku 2007/2008 odehrál v barvách Ústí 26 zápasů a poté odešel do týmu HC Dukla Jihlava, kde působí dodnes. Další známou tváří je Tomáš Kolafa. Tento bek strávil na severu Čech pouze jednu sezónu, a to v ročníku 2006/2007. Útočník Daniel Hodek sklízel ovace v barvách šelem z Ústí dva roky. To se psala sezóna 2003/2004 a 2004/2005.

Vzájemné zápasy

Letošní sezóna

• Ústí – Jihlava 6:1
  • Jihlava – Ústí 0:2
  • Ústí – Jihlava 7:3
  • Jihlava – Ústí 1:2

Hráči Slovanu se s Duklou Jihlava utkali v základní části celkem čtyřikrát. A přesně tolikrát odešli z ledu vítězně Ústečtí Lvi. Celek z Vysočiny Severočechům nedokázal sebrat jediný bod. V prvním vzájemném souboji, hraném na ústeckém ledě nadělili modrožlutí protihráčům šest branek a hosté dokázali pouze jednou odpovědět. Druhé měření sil dopadlo opět lépe pro sportovce ze severu Čech, kteří během šedesáti minut hry ani jednou neinkasovali a dvakrát překonali brankáře Novotného a opět brali tři body za výhru. Ani ve třetím souboji štěstí Jihlavským nepřálo. Lvi byli při chuti a nasázeli červenožlutým sedm gólů a třikrát inkasovali. Chytající Halmoši vylovil ze své sítě čtyři puky a poté se nechal Novotným vystřídat. Závěrečný duel začal kvůli problémům se sněhem o dvě hodiny později oproti původnímu času. Severočechy totiž na cestě zdrželi dopravní komplikace. Klání se začalo lépe vyvíjet pro místní sportovce. Na konci prostřední části překonali Orcta a otevřeli skóre zápasu. Třetí třetina byla ale opět v režii hostí. Za Ústecké se trefil ve 44. minutě Zeman a odpovědnost na sebe vzal kapitán Jan Klobouček, který svou trefou zajistil vítězství pro svůj celek.

Největší úspěchy Jihlavy v play-off

Pokud se ohlédneme do historie jihlavského celku, zjistíme, že tento tým byl pravidelným účastníkem vyřazovacích bojů od roku 1999. Největšího úspěchu dosáhli Vysočané v ročníku 2003/2004, kdy dokázali porazit protivníky v play-off první hokejové ligy a také zvládli baráž o extraligu, ve které doslova přejeli České Budějovice poměrem 4:0 na zápasy. Žlutočervené nejprve čekal ve čtvrtfinále Hradec Králové, který zdolali ve třech zápasech a po výsledcích 2:0, 5:1, 5:4 sn měli zajištěnou účast v semifinále. Zde potkali tým KLH Chomutov (dnes Piráti Chomutov). Ani s ním nezaváhali. Tentokrát se však série o jeden zápas protáhla, protože Chomutov ve třetím zápase vyhrál. Celková bilance soubojů 2:1, 4:1, 2:3 sn, 7:1. Stav série: 3:1. Ve finále narazila Jihlava na Berounské medvědy. I zde se hrálo na tři vítězné zápasy. Třetí kolo play-off bylo velmi náročné a oba celky se o vedení v sérii stále přetahovaly. Výsledky finálových utkání byly následující: 1:0, 2:5, 4:1, 2:5, 4:1. Ani toto však Jihlavským nestačilo. Na v extralize poslední České Budějovice čekala baráž o udržení v nejvyšší hokejové soutěži. Vítěz první ligy však nedal Jihočechům sebemenší šanci na úspěch a po výsledcích 3:2p, 1:0, 3:2sn, 3:0 tak právem postoupil do extraligy.

SF4 ne 18.3.2012 Olomouc - Chomutov 17:00

• Ústí nad Labem - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad Labem. Velmi rádi uvítáme do kolektivu i nové tváře, které zatím nemají s hokejem zkušenosti. Tréninky jsou vedeny kvalifikovanými trenéry a trenérkami převážně formou her a soutěží. Našim cílem je naučit děti všestranné sportovní přípravě (obratnost, rychlost, koordinace a další pohybové dovednosti). Důležité je také pro nás, aby se děti při tréninku bavily a měli radost z pohybu. Na tréninky, které budou v měsíci květnu a červnu probíhat suchou formou, mohou přijít kluci i holky ročníku 2017 a mladší. S tréninky začínáme dne 2.5.2024. Trénovat budeme vždy ve středu od 17:30 do 18:30 hod na umělé ploše uvnitř zimním stadionu (místo ledu), druhý trénink bude vždy ve čtvrtek od 15:00 do 16:00 hod na umělé trávě naproti zimnímu stadionu. Sraz s trenéry bude vždy 15 minut před tréninkem na který potřebujete pouze sportovní oblečení, sportovní obuv a láhev s pitím. V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte telefonicky hlavního trenéra základny Václava Drahoráda na 725 550 601. Trenéři a trenérky se na všechny sportovce již těší.

• Ústí nad Labem - Dorost Slovanu, který v letošní sezoně nastupoval v lize dorostu ve skupině Západ zakončil sezonu 2023/2024 na sedmém místě tabulky a splnil tak své předsezónní cíle. Uplynulou sezonu zhodnotil ústecký odchovanec a trenér této kategorie Lukáš Místecký.