Ú s t í n/L. - Souboj s Benátkami nad Jizerou nemohl rozhodnout nikdo jiný než super kanonýr Jaroslav Roubík, který v prodloužení vymíchal gólmana soupeře Stezku a získal Slovanu bod navíc. Jaké byly jeho dojmy po utkání?

V prodloužení jste se dostal do skvělého zakončení a utkání rozhodl. Vaše pocity?
Dobře to dopadlo. Vzpomněl jsem si, že také umím dávat góly, když jsme s Tondou Melkou měli každý asi čtyři šance. Zápas jsme měli rozhodnout už dávno. Alespoň jsem rád za gól a za to, že jsme získali dva body.

Nepřekvapilo vás, že při gólové situaci jste za obránci zůstal úplně sám a mohl zakončovat blafákem?
Ne, to se stává. Obzvláště v těchto situacích tři na tři. Bekovi odskočí puk a vždy může zůstat před brankou někdo sám, protože ostatní si hlídají své hráče. O to je to lepší.

Vedli jste 2:1 a o vedení možná zbytečně přišli. Ztratili jste jeden bod?
Těžko říct takhle na začátku sezóny, zda to je ztráta nebo ne. Jsme rádi i za dva body. Zklamali jsme v koncovce a nedávali góly, proto nakonec musíme brát aspoň dva body.

V neděli máte narozeniny. Věnoval jste si tak povzbuzení do dalších zápasů?
To ani ne. Jsem rád za dva body a za každý gól nebo nahrávku. Každý kanadský bod je pro mě vzpruhou do dalších zápasů.

Máte kolem sebe nové spoluhráče v útoku. Pryč jsou kombinace s Klozem, Tůmou či Doležalem. Jak se proto tvoří souhra?
Každý rok je to těžké. Když hrajete s někým delší dobu, sehrajete si kombinace, je to jednodušší. Ale to je sport. To je v každém mužstvu a s tím se popereme.

Jak hodnotíte vstup do sezóny?
S bodovým ziskem jsme spokojeni, výkony tak super nejsou. Na to se ale nikdo nekouká, pokud se boduje. Půjdeme do dalších zápasů a budeme se snažit výkony zlepšit.

V pondělí vás čekají Karlovy Vary. Na to se fanoušci musí těšit.
Doufám, že se těší, my se také těšíme. Vary jsou dobrý soupeř a budeme se snažit doma nezklamat a získat nějaký bod.

• Ú s t í n/L. - Do Ústí nad Labem zavítal soupeř ze Slaného. První zápas vyhrálo Slaný vysoko 11:1. Domácím se však povedlo vytvořit tří brankový náskok, ale hosté jej v závěru během krátké chvíle smazali a v prodloužení vstřelili vítěznou branku. Deváťáci Slovanu tak berou z utkání pouze bod. Poslední zápas nadstavby čeká naše deváťáky v neděli proti Litoměřicím, kdy půjde o přímý souboj o druhé místo, které by nám zajistilo účast v závěrečném play-off o účast v extralize.

• Dorostenecký Try-out

20. 3. 2024

Ústí nad Labem - Ve středu 27.3. na zimním stadionu v Ústí nad Labem se koná Try-out do kategorie dorostu pro sezónu 2024/2025. Dorost bude již třetím rokem účastníkem 2.nejvyšší soutěže. Try-out se týká hráčů ročníku 2008 a 2009.