Ú s t í n/L. - Měl to být pro juniory hokejový svátek, změnil se však v noční můru. Pouze necelých 10 minut byli junioři Ústeckých Lvů svému soupeři důstojným soupeřem. Zápas hodně ovlivnilo neproměněné trestné střílení domácích hokejistů v úvodu zápasu a hned první využitá přesilovka Slavie. Poté už na ledě ve Zlatopramen aréně existovalo jen jedno mužstvo...
st 10. 3. 2010
HC Slavia Praha
0:6 0:3, 0:1, 0:2

Branky a nahrávky: 9. Jeník (Slavíček), 16. Poletín (Klhůfek, Hadrava), 17. Jeník (Jaškin), 29. Zohorna (Doležal, Krejčí), 45. Slavíček (Mavrojanidis, Žejdl), 48. Jaškin. Rozhodčí: Turčan - Bertlík, Hynčica. Vyloučení: 6:3, navíc Holomek (UNL) a Jeník (SLA) oba TS [HÁK]. Využití: 0:3. Diváci: 451. Střely na branku: 28:49. Průběh utkání: 0:6.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek (17. Wegert) - Brož, Hříbal, Grin, Holomek, Humpolíček, Zákoutský - Šrámek, Havlíček, Janíček - Vernek, Baránek, Bříza - Drnec, Hošek, Pořický - Drahorád, Vávra, Pojezný.

HC Slavia Praha: Dlouhý - Blažek, Jeník, Barák, Šíma, Krejčí, Němec, Krejčík - Poletín, Palaščák, Doležal, Mavrojanidis, Zohorna, Slavíček, Koubek, Jaškin, Hadrava, Hafenrichter, Žejdl, Klhůfek.

Už po 16 vteřinách hry museli hosté nedovoleně hasit brejkovou situaci Janíčka a rozhodčí Turčan nařídil trestné střílení. K tomu se postavil nejproduktivnější ústecký hráč Havlíček, ale Dlouhého v brance Slavie nepřekonal. Poté se dál hrálo převážně před brankou Slavie, ale v 5. minutě ujel Mavrojanidis, který však Petráska nepřekonal. V 8. minutě hráli hosté přesilovku a už po půlminutě ji s pomocí teče domácího obránce proměnil Jeník. Slavia byla poté při chuti. Vzápětí velkou šanci Slavie zmařil Petrásek Hadravovi. Poté se v útočném pásmu usadili na druhé straně opět domácí a také oni si vynutili faul. Svoji přesilovku ale využít nedokázali. Když domácí chvíli nato opět nevyužili několik šancí, po nenápadné akci v 16. minutě hosté trestali. Úspěšným střelcem byl Poletín. Hodně zle už to s domácími vypadalo o minutu později. Za záda obránců si nabruslil Jeník, jehož střelu sice Petrásek kryl, ale kotouč mu vypadl a došoural se do branky - 0:3. To už bylo na domácího brankáře příliš a přepustil své místo Wegertovi. Hosté byli i dál při chuti a Wegert se měl v brance co ohánět. Do šaten tak po první třetině odcházali o dost spokojenější hosté.

Hned v úvodu druhé třetiny se do pěkné šance dostal Brož, ale brankář Slavie byl pozorný. Další minuty se nesly v duchu snahy domácích o kontaktní branku, ale většina střel šla mimo. Ve 28. minutě se ale domácí v rozmezí 1 minuty nechali dvakrát vyloučit a hosté opět trestali. Na 4:0 z jejich pohledu upravil Zohorna. Ústeckým hokejistům nešlo upřít snahu, ale v pohodě hrající Slávisté je téměř k ničemu nepouštěli. Určitá naděje jim svitla ve 34. minutě, kdy hráli více než minutu dvojnbásobnou přesilovku, ale nejen že ji neproměnili, ještě se nechali vyloučit. Do konce třetiny se už pak nic důležitého nestalo.

Třetí třetina začala zostra a ve vysokém tempu. Bezzubý tlak domácích ale branku Slavie neohrozil. Naproti tomu hosté z první vážnější šance vyšachovali domácí obranu a Slavíček zvyšoval na 5:0. Brzy nato dostali hosté možnost zvýšit vedení z trestného střílení. K jeho exekuci se postavil Jaškin a nedal Wegertovi šanci - 0:6. Domácí brankář musel být stále ve střehu, protože často čelil nájezdům hostujících hráčů. V 54. minutě se do ojedinělé šance dostali Janíček s Havlíčkem, ale celá akce skončila v závaru před Dlouhým. V závěru zápasu hráli ještě hosté přesilovku, ale stav se už nezměnil.