Ú s t í n/L. - Diváci v Písku si při sledování 21. kola první ligy opravdu užili utkání plné gólů. Vždyť hned v první třetině jich celkem padlo sedm. V této třetině byli vystřídáni i oba brankáři - za Salfického Orct a za Pinkase Jágr. Písecké obecenstvo též potěšil fakt, že domácí Komterm dokázal se Lvy držet tempo celé utkání, na jehož konci bylo skóre 4:4. Ani prodloužení změnu nepřineslo, a tak se přešlo k nájezdům. Z nich lépe vzešli Písečtí, a to střelou bývalého ústeckého hráče Michala Dragouna.
st 24. 11. 2010
IHC Komterm Písek
5:4sn 3:4, 1:0, 0:0 - 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 1. Dragoun (Stránský, Ferebauer), 10. Ferebauer (Stránský, Dragoun), 13. Dragoun (Všetečka, Kudrna), 25. Ferebauer (Fadrný, Výborný), 65. Dragoun - 6. Ludvík (Mikulík), 8. Čurilla (Janků, Pazourek), 12. Handlovský (Kloz, Hanzl), 18. Diviš (Majdan, Alinč). Rozhodčí: Úlehla - Čížek, Padevět. Vyloučení: 2:6, navíc Všetečka (PIS) 10 min. NESP. Využití: 2:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 752. Střely na branku: 37:44. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4.

IHC Komterm Písek: Pinkas (8. Jágr) - Procházka, Kalečík, Vráblík, Výborný, Dvořák, Všetečka - Slavík, Kellner, Polodna, Nedvěd, Luňák, Kudrna, Bauer, Suja, Dragoun, Fadrný, Stránský, Stejskal, Ferebauer

Ústecký Slovan s.r.o.: Salfický (13. Orct) - Boháč, Klobouček, Hořava, Němeček, Homolek, Poživil - Sklenička, Kanko, Kloz, Diviš, Janků, Čurilla, Mikulík, Pazourek, Alinč, Šagát, Handlovský, Hanzl, Ludvík, Majdan

Do středečního utkání nastoupili Ústečtí Lvi v bráně s Dušanem Salfickým. Zápas začal pěkně zostra. Hned v čase 1:00 se domácí dostali do vedení. Salfický neudržel střelu od modré čáry a zblízka Michal Dragoun doklepnul kotouč do odkryté klece, 1:0. Písecké hráče vstřelená branka „nakopnula“ a v těchto minutách byl lepší Písek. Ne ale nadlouho. V čase 5:45 se hosté prosadili ve vlastním oslabení. Střelou z blízkosti se prosadil David Ludvík, 1:1. Lvi poté zařadili na druhý rychlostní stupeň, z čehož vyplynula druhá branka Ústeckých. V čase 7:16 Janků našel křižnou přihrávkou před bránou volného Marka Čurillu, který trefil pravý horní roh Pinkasovy brány, 1:2. Po druhém gólu Pinkas přenechal místo v písecké svatyni Jágrovi. Písek odpověděl nejlépe, jak mohl. V čase 9:47 Jiří Ferebauer střelou z mezikruží prostřelil ústeckého brankáře, 2:2. Gólové hody pokračovaly. V čase 11:04 se pozemní střelou od modré čáry zapsal mezi střelce Lukáš Handlovský, 2:3. Neuvěřitelné. V čase 12:41 od modré čáry vystřelil Všetečka a Michal Dragoun tečoval jeho střelu přesně k levé tyči, 3:3. Po této brance Orct nahradil Salfického. Ofenzivní hokej pokračoval i nadále. V patnácté minutě Bauer střílel z levého kruhu těsně vedle tyče. V čase 17:59 se Lvi dostali opět do vedení. Majdan přihrál zpoza brány Richardu Divišovi, který střelou bez přípravy nedal Jágrovi šanci, 3:4.

Úvodní třetina byla na góly extrémně bohatá, celkem sedm. Takto ofenzivní hokej jsme v Písku už hodně dlouho neviděli.

Začátek druhé třetiny nebyl tak divoký jako na začátku zápasu. Přes to se v čase 24:42 domácí prosadili v početní výhodě. Jiří Ferebauer tečoval kotouč těsně před Orctem a puk se ku podivu všech dokutálel za brankovou čáru. Ve třicáté druhé minutě střílel z pravého kruhu Mikulík, jeho tečovaný pokus minul pravou tyč o centimetry. V následujících minutách brzdily hru nepřesnosti v rozehrávkách. Ve třicáté sedmé se Handlovský efektivně prokličkoval až před Jágra, ale v zakončení mu zabránili písečtí obránci. O chvíli později se sám před Orctem ocitnul Ferebauer, ovšem prováhal správný moment k zakončení. Ve zbytku druhé periody se nic vážnějšího nestalo, více ze hry měli přeci jen hráči Písku.

Druhá třetina byla o poznání klidnější, než úvodní část. Jednu branku (vyrovnávající) vsítil Ferebauer.

Na začátku třetí části Bauer dobruslil téměř ztracený kotouč, následná střela těsně minula pravou tyč Orctovy brány. Ve čtyřicáté sedmé minutě se po zaváhání jednoho z ústeckých obránců dostal do šance Dragoun, který ovšem tváří v tvář Orctovi neuspěl. O dvě minuty později Mikulík vyslal razantní střelu na Jágra, který neudržel kotouč v lapačce, naštěstí pro Písek byl nablízku jeden z domácích obránců, který uklidil puk do bezpečí. Přibližně v padesáté minutě se Písek dostal do náporu, který navíc umocnila přesilová hra. Defenzíva Lvů v čele s Orctem však všechny pokusy zlikvidovala. V padesáté sedmé minutě se v jednoznačné šanci ocitnul Fadrný, který po dorážce už zvedal ruce, ale trefil jen boční síť. V samotném závěru měli Lvi příležitost rozhodnout o svém vítězství, Jágr v písecké bráně byl však proti.

A tak přišlo na řadu prodloužení. To mohl po jedné minutě rozhodnout Hanzl, který obelstil Jágra bekhendovou kličkou, ale poté nedokázal zakončit do odkryté brány. Půl minuty před koncem prodloužení Výborný obkroužil hostující bránu, zakončení však minulo levou tyč. A tak musely o vítězi rozhodnout samostatné nájezdy. Bonusový bod pro Písek vystřelil Michal Dragoun. IHC KOMTERM Písek tedy porazil Ústecké Lvy 5:4 po samostatných nájezdech.

Alois Chlustina (trenér Písku): Je třeba hráčům dodat sebevědomí, říct jim, že hrát se dá opravdu s každým. Dle mého názoru jsme odehráli proti Ústí velmi dobrý zápas, jen mě trochu mrzí, že se nám nepodařilo prosadit se ještě výrazněji. Povedlo se nám vytvořit si řadu šancí a troufám si říct, že jsme mohli vyhrát i za tři body. Bohužel ale rozhodla koncovka. I dva body jsou však pro mě uspokojivé.

Petr Rosol (trenér Ústí): „Dnešní utkání hodnotím negativně, z pochopitelných důvodů, protože jsme prohráli. Na začátku utkání jsme si v kabině řekli, že Písek je na posledním místě a že je zkrátka nesmíme podcenit. Bohužel, jak jsme začali (inkasovali jsme branku), tak jsme skončili a nakonec prohráli po nájezdech.“