Ústí nad Labem - Za předvedený výkon s Mladou Boleslaví se ústečtí hokejisté rozhodně stydět nemusí. Litovat svěřenci Jaromíra Šindela, Jiřího Mičky a Tomáše Mareše mohou pouze promarněné početní výhody v prodloužení. Oba týmy vyměnily na nájezdy gólmana, za Slovan nastoupil Michael Petrásek, který ze tří penalt pustil za svá záda dvě. Jeho oponent Michal Valent neinkasoval ze dvou pokusů ani jednou. Do Zlatopramen Areny si našlo cestu 3 150 diváků.
st 30. 1. 2013, Zlatopramen Arena
BK Mladá Boleslav
3:4sn 0:1, 2:2, 1:0 - 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 36. Rod (Handlovský), 38. Ludvík (Kovář), 44. Pavlík (Špelda, Handlovský) - 13. Ondřej (Nouza, D. Vrbata), 28. Nouza (D. Vrbata), 39. Koudelka (Jindra), rozhodující samostatný nájezd Nouza. Rozhodčí: Šindler, Schmejkal - Komárek, Krátký. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3 150. Střely na branku: 38:31 (8:7, 14:14, 10:6 - 4:2 - 2:2). Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4. Zakázaná uvolnění: 4:7. Ofsajdy: 3:5. Vyhraná vhazování: 41:26 (14:7, 7:14, 16:5 - 4:0).

Ústecký Slovan s.r.o.: Koutský (na nájezdy Petrásek) – L. Poživil, K. Černý, Vl. Brož, P. Hořava, F. Pavlík, Špelda, Šmach, Holomek - D. Tůma, Roubík, Ludvík - M. Čermák, T. Sýkora, Sklenička - Matai, Rod, Handlovský - R. Kovář, Lapšanský, Daniel Boháč

BK Mladá Boleslav: Will (na nájezdy Valent) - Pojkar, L. Bohunický, Toman, Němeček, Chaloupka, Jindra, Jiránek, Žabka - L. Pabiška, D. Výborný, Kafka - Ondřej, Nouza, D. Vrbata - Pitule, Koudelka, Mikulík - Rys, Demel, Havlíček

S novou posilou Ondřejem Šmachem v sestavě a bojovnou náladou vstoupili Ústečtí Lvi do prvoligového šlágru proti odvěkému rivalovi z Mladé Boleslavi. Ale až přílišný respekt ze soupeře bránil ústeckým hokejistům v úvodu první třetiny k ofenzivnějšímu výkonu. Po několika útočných náznacích v jinak taktické bitvě se ve 13. minutě dostala do vedení Mladá Boleslav. A to z hole Zdeňka Ondřeje, který se k týmu připojil krátce před utkáním po příchodu z Kadaně – 0:1. Koutského překonal blafákem a otevřel tak gólový účet utkání. Ústí po inkasovaném gólu mohlo litovat neproměněné šance Mataie, který zakončoval perfektní únik Lapšanského, který přebruslil mladoboleslavskou obranu. Slovenský legionář Lapšanský byl z ústeckého týmu v první třetině nejaktivnější. V 18. minutě mohl srovnat jedovatou ránou z mezikruží, ale Will v brance Mladé Boleslavi puk za záda nepustil. V úvodní dvacetiminutovce Ústí ještě neproměnilo Borise Žabky, přičemž početní výhodu zrovna ideálně nesehrálo.

V úvodu druhé třetiny našel hostující Vrbata agilního Ondřeje, který se mohl prosadit podruhé. Střelou zblízka ale nastřelil jen Koutského betony a o zbytek se postaral ústecký obránce, který odpálil puk do bezpečí. Ústečtí Lvi i přes solidní hru nedokázali dlouho překonat skvěle chytajícího gólmana Willa. Mladá Boleslav hrála dobře takticky a vycházela ze zabezpečené obrany. Rovněž vytěžila v podstatě z minima maximum. Jako při druhém gólu Středočechů, kdy se střelou z mezikruží prosadil Tomáš Nouza – 0:2. Přestože Ústí s přibývajícím časem získávalo větší jistotu, v koncovce Lvům pokaždé vystavil stopku gólman Will. Až ve 36. minutě odčaroval kouzlo boleslavského gólmana Tomáš Rod – 1:2. Slovan ožil a za dvě minuty zásluhou důrazu Davida Ludvíka v brankovišti bylo srovnáno - 2:2. Jenže ústecká euforie netrvala dlouho, z dalšího střídání vrátil hostům vedení Martin Koudelka, který přesnou střelou z mezikruží zužitkoval vítěznou buly svého týmu v útočném pásmu - 2:3. A jak se říká, úspěšná buly v útočné třetině znamená polovinu gólu.

V úvodu třetí části zápasu došlo k vyloučení exústeckého Davida Pojkara, který byl na ostře sledovaný mač řádně namotivován. Za okamžik putoval na trestnou lavici i jeho parťák z týmu Milan Mikulík a dvojnásobnou přesilovku Slovan neprováhal. Ve 44. minutě dostal před modrou čáru kotouč obránce Filip Pavlík, který propálil vše, co mu stálo v cestě - 3:3. Jeho pumelici by dost možná nezastavil ani Tuukka Rask. Žlutomodří se nadchli ke skvělému nátlakovému hokeji a místy Boleslav nestíhala. Další gól ale Lvi už přidat nedokázali a naopak se občas museli bránit výpadům soupeře. V 50. minutě Martin Koudelka promáchl puk u tyčky, o tři minuty se v šanci ocitl Nouza a 180 sekund před závěrečnou sirénou se Ústí muselo bránit v oslabení po faulu Kamila Černého.

V prodloužení naopak Slovan nepotrestal vyloučení Pabišky, a tak se muselo rozhodnout v nájezdech. Před nimi oba celky vyměnily gólmany a hotovo bylo už po třetí sérii. Zatímco na straně Ústí svou penaltu neproměnil Kovář ani Roubík, to na druhé straně pálil do černého Nouza s Vrbatou. Proto po výhře 4:3 po samostatných nájezdech putují dva body do Mladé Boleslavi.

Jaromír Šindel (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Když se podíváme na výsledek, je velká škoda, že jsme zápas prohráli. Do utkání jsme nastoupili zbytečně nervózní. Od druhé poloviny zápasu to již bylo lepší, vytvořili jsme si, stejně jako soupeř, hodně brankových příležitostí. Pozitivem je, že si všichni hráči ověřili, že s Mladou Boleslaví se dá hrát, i když jsme s ní čtyřikrát tuto sezónu prohráli. V prodloužení jsme si vzali time-out, ale doplatili jsme na kvalitu ledu, který nebyl optimální a nervozitu. Chtěli jsme si postavit stejný vzorec jako při zápase s Třebíčí, kde jsme to sehráli velice dobře. Mladá Boleslav nás ale k ničemu nepustila. Koutský odchytal dobrý zápas, na nájezdy jsme šanci dali Petráskovi, protože nájezdy chytá velice dobře." (celý rozhovor naleznete zde)

Jiří Slabý (BK Mladá Boleslav): "Diváci měli možnost shlédnout kvalitní ligové utkání. Čekali jsme, že domácí budou po výhře v Olomouci v euforii. Myslím si, že jsme se dobře připravili, dobře jsme odehráli první třetinu, soupeře jsme k ničemu nepustili. Ve druhé části se nám podařilo přidat druhý gól, ale bohužel jsme povolili soupeři vyrovnat, i když trochu smolně. Led od 30. minuty byl špatný, puk skákal. Bylo ale dobré, že se mančaft zvednul a ještě před druhou přestávkou strhl zpět vedení na svou stranu. Ve třetím dějství jsme se nechali zbytečně vyloučit a soupeř dvojnásobnou přesilovku využil. Kluci ale zápas odmakali, v prodloužení ubránili další oslabení. Pochválit musím také oba naše brankáře. Hráče na nájezdy vybíral František Výborný. Posledně jsem vybíral já a prohráli jsme. Michal Valent chytá nájezdy dobře, a proto jsme mu dali na penalty důvěru. Naposledy chytal Roman Will a prohráli jsme, proto jsme chtěli také udělat změnu. S dosavadním průběhem sezóny jsme zatím spokojení."